Moliere (2007)

Jediné co tady vyčuhuje z průměru je skvělý Romain Duris a mile připitomělý Fabrice Luchini. Jinak je Moliere vcelku milá zábava na jedno odpoledne, ale na dlouho Vám v hlavě neuvízne. Jen nečekejte žádný životopisný film, jde o fiktivní příběh, který měl Moliera inspirovat k napsání jeho slavného Lakomce.

Záložní plán (2010)

Po zhlédnutí traileru jsem se obával, že tenhle Záložní plán povede na samotné dno. Jaké bylo moje překvapení, když jsem zjistil, že se na to dá celkem bez újmy podívat. Není to sice kdovíjaká sranda, ale Jennifer Lopez je kusanec a mezi ní a Alexem O´Loughlinem funguje ta správná chemie. A navíc ten postiženej pejsek je opravdu roztomilej. Suma sumárum musím konstatovat, že tahle romantická komedie sice nenadchne, ale ani neublíží.

Zombie Apokalypsa (2009)

Nápad to není špatný (i když nijak originální). Navíc je tu místy i docela slušná atmoška a občas je i čemu se zasmát. Bohužel, v tomto poloamatérském horůrku se to hemží nejen zombíkama, ale i neuvěřitelně přehrávajícími herci, kteří jsou navíc až neuvěřitelně nesympatičtí. Absolutně nejhorší je jediná ženská hrdinka, která by sice mohla zombies napichovat na svoje bradavky, ale jinak je hnusná jak šušeň a sympatická asi jako chchel na botě. Jednou ze světlých vyjímek je veterán z Indočíny, který sice vypadá jako Fantozzi, ale masakrování zombíků si jaksepatří užívá. Celkově mám z této Apokalypsy trošku rozporuplné pocity. Ale jelikož mám docela dobrou náladu, tak dám ty 3*.

Dobrý Will Hunting (1997)

Skvělý civilní snímek s výborným Mattem Damonem coby problematickým géniem. A v jednom mám už odteď jasno: Až budu mít nějaké problémy, chci za psychologa Robina Williamse.

Všichni prezidentovi muži (1976)

Solidní politický thriller, ve kterém se ale člověk neobeznámený s aférou Watergate (tzn. Evropan) snadno ztratí. Ale Dustin Hoffman i Robert Redford jsou skvělí.

Zase ona! (2010)

Pokud se Vám líbí něčí pitvoření, dívčí chichotání a rádi si poslechnete jak je všechno úžasné, krásné a milé, je Zase ona! pro Vás to pravé. A pokud za vrchol legrace považujete to, že někdo někam spadne nebo se aspoň praští do hlavy, budete z tohoto filmu v sedmém nebi. Ostatní u této komedie musí nebetyčně trpět. Hlavně v její první polovině, kdy jsem vážně uvažoval, že to vypnu, protože takovéto sebemrskačství nemám zapotřebí. Druhá půlka je stejně zoufale nevtipná jako ta první, ale aspoň to nebylo tak strašně trapné. Jediné co tenhle film zachraňuje od odpadu je kvalitní herecké obsazení, a to včetně známých herců v malých rolích. Jenže bez nápadu a solidního scénáře je to stejně k ničemu. Ani v nejmenším nechci zpochybňovat komediální talent Jamie Lee Curtis nebo Sigurney Weaver, tady ale prostě nemají co hrát.

Bota jménem Melichar (1983)

Milá vzpomínka na dobu, kdy ještě Zdeněk Troška netrpěl akutním mozkovým průjmem.

Dům v temnotách (2009)

Nejnudnější strašidelný dům v historii filmu. To, že má tenhle horor relativně slušné obsazení, přichází naprosto vniveč, protože se filmaři rozhodli, že diváka prostě unudí k smrti. Opravdu tady se absolutně NIC neděje. A když se náhodou začne i něco dít, je to tak zoufale nezajímavé, že to NIC předtím bylo snesitelnější. Asi i tvůrci věděli, že nedokážou natočit jediný zajímavý záběr, protože do té nicoty film zabředá víc a víc. Navíc jsem vlastně za celých 90 minut absolutně nepochopil o čem to celé je. Když k tomu přidáte ještě sračkoidní finále, je nad slunce jasné, že tenhle film je naprostá ztráta času.

Marvinův pokoj (1996)

Na to, že jedna z hlavních hrdinek trpí leukémií, je to docela sranda. Což je příjemná změna, oproti těm záplavám ubrečených filmů o umírání. Velkou zásluhu na tom má vyřídilka Meryl Streep a doktor-pohodář Roberta De Nira (škoda, že nedostal větší prostor). Pravda, jak film plyne, komediální pasáže ustupují dramatické linii, ale to je celkem logické a tady to rozhodně nijak nevadí. Za mě 4*.