Čachtická paní (2009)

Jestliže je Alžběta Bathory zapsána v Guinessově knize rekordů jako největší masový vrah, tak Čachtická paní je horkým kandidátem na zápis v kategorii nejnudnější film. Prvních asi 30 minut je vyplněno jen nudnými řečmi, které jsou o ničem a stejně tak nikam nevedou. Když už se ve filmu přece jen začne něco dít, je to podáno stejně nezajímavě. Není to vyloženě průser, je to jen ztráta divákova času, za pár dní si na tenhle film ani nevzpomenete. Ještě, že tady z Alžběty nedělají nevinnou oběť, tak jako to udělal Jakubisko. To a relativně snesitelná stopáž jsou ale jediná pozitiva tohoto filmu.

Dantovské peklo (2010)

Vizuálně dokonalá podívaná, nejlepší adaptace počítačové hry všech dob a nejlepší 2D animák nejméně za posledních 10 let. To všechno je Dantovské peklo. Podoba Danteho pekla je opravdu fascinující i děsivá zároveň, tady se evidentně tvůrci vyřádili. Jestli jsem včera psal, že Číslo 9 není animák pro děti, tak o Dantovském pekle to platí tisícinásobně. Pokud tedy nechcete svým dětem zajistit doživotní noční můry. Nejen, že je peklo strašlivým místem, ono se tady ani s brutalitou nešetří a o nějaké ty useknuté končetiny nebo vyhřezlá střeva tady není nouze. Film svou atmosférou, připomínající ty nejhorší noční můry, dokáže diváka neskutečně vtáhnout a pořádně podusit. Je jen velká škoda, že akční scény pak působí rušivě a opravdu připomínají.... videohru. Pravda, po nějaké době se i strašlivý svět Danteho pekla okouká a už to není taková děsivá pastva pro oči jako na začátku, ale i tak jde opravdu o skvělé dílko, díky kterému si snad zahraju i herní předlohu.

Číslo 9 (2009)

Po vizuální stránce naprostá bomba. Celý svět, ve kterém se film odehrává přesně odpovídá tomu co si představím, když se řekne postapokaliptická budoucnost. Hadroví panáčci jsou každý originál, monstra zase patřičně děsivá. To ruku v ruce s tím, že Číslo 9 má docela ponurou atmosféru znamená, že to rozhodně není animák pro děti. Co mě docela překvapilo bylo svižné tempo, kdy prakticky akce střídá akci, což při krátké stopáži nedává divákovi na chvíli vydechnout. Jestli jsem o vizuální podobě řekl, že je originální, bohužel numůžu to samé říct i o příběhu. To je taky moje jediná výtka, asi jsem čekal něco víc než mix Matrixu a Terminátora. Ale tady to zas tolik nevadí, při těchto vizuálních orgiích si toho možná ani nevšimnete.

Vítězové a poražení (1999)

Fotbalová utkání jsou natočena opravdu strhujícím stylem, herecké obsazení je prvotřídní (hlavně Al Pacino), soundtrack řádně nadupaný. Potíž je v tom, že celý film se točí okolo amerického fotbalu, který je pro mě srozumitelný asi tak jako vyšívání. Nic to ale nemění na tom, že je to jeden velký herecký koncert. Proto ty 4*.

The Girl Next Door (2007)

Tohle je silné téma. Scény mučení jsou opravdu drsné, svini Ruth byl člověk nejraději sám vykuchal, ale je tu jedno obrovské ALE. A to film Americký zločin. I když ten násilím víc šetří, je mnohem sirovější, krutější a zapůsobil na mě asi tak jako rána bucharem. The Girl Next Door se nedokáže ani na vteřinu vymanit z jeho stínu, což ale neznamená, že by to byl špatný film. Jde ,,jen" o Americký zločin v béčkovějším a komerčnějším podání.

Vrať se do hrobu! (1989)

Jsou dány 2 kružnice, z nichž jedné kouká z kapsy bagr. Dnes trošku opomíjená česká klasika, které naprosto dominuje Milan Šteindler s vystupováním i chůzí Mr. Beana. Škoda jen některých hlušších pasáží, ale to je jen drobná výtka. Jinak je to pořád skvělá zábava. Já s písničkou jdu jako ptáček...

Invaze (1996)

Béčko jako kráva. V zájmu spravedlnosti je ale nutné dodat, že celkem zábavné béčko. Děj působí jako nějaká levnější epizoda z Akt X, o nějaké originalitě se nedá mluvit, ale je to docela sranda. I když ne vždy na místech, kde to tvůrci zamýšleli. Některé dialogy prostě jsou jen k smíchu a pozorovat Charlieho Sheena jak v červených montérkách pobíhá po kosmické lodi je vážně k nezaplacení. Žádný zázrak to určitě není, ale čekal jsem i horší slátaninu. A navíc jsem se při Invazi ani trošku nenudil.

Poslední Mohykán (1992)

I když se Daniel Day - Lewis opravdu snaží a jako Sokolí Oko je skvělý, Poslední Mohykán má jen dva hlavní hrdiny. Krááásnou hudbu Trevora Jonese a dechberoucí záběry čarokrásné přírody. Původně jsem dal 4*, ale samotný závěr je natolik strhující, že prostě musím dát i tu poslední hvězdičku. A ať mi ten komu se Poslední Mohykán nelíbí nevykládá, že je romantik. Jestli tohle není úžasná romantika, tak pak už nevím co.

Harry Brown (2009)

One man show Michaela Cainea. Celý film v podstatě stojí jen na něm a nutno dodat, že je to taky jediný důvod, proč se na Harryho Browna podívat. Všechno je tady v pořádku, jen to tempo je na můj vkus moc pomalé a i když má Harry Brown stopáž jen něco málo přes hodinu a půl, přece jen se film trošku vleče. Ale i tak působí Harryho zúčtování z gangem usmrkaných spratků cool. A jsme opět na začátku, protože je to zase jen zásluha Michaela Cainea. Smekám před ním klobouk.

Simon řekl (2006) odpad!

Podle obsahu měl být jeden z ústřední bratrské dvojice mentálně postižený. Jenže tady jsou dementi úplně všichni, v čele se scénáristy (pokud tohle veledílo nějaké má). ,,Děj" přináší mnohé inovace do hororového žánru. Např.: Po lese pořád pobíhá Vietnamka s discmanem na uších, která vždycky přiběhne, když si chce někdo šuknout, prohodí nějakou moudrost a zase zmizí do lesa. Po tom stejném lese pobíhá i maniak, který disponuje krumpáčometem (stejné jako raketomet, ale střílí to krumpáče). Na začátku se zjeví podivná holka na koni a zase zmizí. Na konci je tu zas, ale nikdo se neráčí divákovi vysvětlit co to má jako být. Tomu říkám tajemno... Navíc Crispin Glover přehrává jak o život, to se taky jen tak nevidí. Tohle je zkrátka blbost jako kráva a nezachrání to ani originální likvidace totální smažky nebo jedny vcelku pěkný kozičky. Simon říká: Ruce pryč od téhle sračky!