Velký útěk (1963)

Rozporuplný film. Kde jinde vězni dostanou čokoládu, máslo, či dokonce foťák ? Nejmírumilovnější zajatecký tábor, jaký kdy byl ztvárněn. Naivní Němci, 17x pokus o útěk a přesto vězeň žije. Tak pojď, odsedíš si 14 dní na samotce a příště to můžeš zase zkusit. Jak říkám, je to celé takové rozporuplné až naivní.

Labyrint: Útěk (2014)

Já říkám proč ? Proč se točí takové slátaniny pro teenagery, které jsou v podstatě o ničem ?

Základní instinkt (1992)

Ve své době takřka kultovní film nejen kvůli "roztahovací" scéně, ale hlavně kvůli soundtracku. Ten přivádí, už i tak mistrné napětí, k dokonalosti.

Perfect Blue (1997)

Nezajímavý, průměrný thriller se silnou inspirací Bodyguarda s W. Houston.

Dlouhá míle (1989) (seriál)

Životní role Skopala podobně jako byla pro Munzara role skláře. I když už měl v době natáčení téměř 40 let, bylo vidět, že se věnoval poctivě přípravě a byl v roli hodnověrný. Některé chyby v seriálu (doktor volá do Německa nerodinnému příslušníkovi, že pacient umřel....v tunelu není jediný pořadatel či zdravotník, což je nemyslitelné, kameraman jen čumí...atd.) jsou příliš markantní, přesto prostředí atletiky je ztvárněno poměrně věrně. Pokud zahraniční filmy nastavovaly nemilosrdně zrcadlo měšťácké společnosti, v níž je dolar alfou a omegou života, potom postavy Brzobohatého, Gregorové, Kostelky a dalších jen vykreslily nízkost, ubohost a závistivost některých našich spoluobčanů.

Zombeavers (2014) odpad!

Ty SFX snad točil Franta Pleštilů z vedlejší ulice. Pokud někdo dělí filmy na "A" a "B" kategorie, tak toto by si zasloužilo úplně novou, takový level se málo vidí.

Rudý škorpion (1988)

65%, ale na 4* to není. Zábavné víc než se čekalo, jedna z nejlepších Lundgrenových rolí.

Constantine (2014) (seriál)

Zajímavý pilot seriálu vycházející z filmu s Reevesem a s béčkovými herci ze seriálu Lost. Film těží především z mánie po zombies, démonech, strachu a dalších hrůz, které přinesl nadmíru výborný Walking dead. CO tomuhle tomu ovšem chybí, je atmosféra.

Všichni moji blízcí (1999)

Nemůžu si pomoct, ale herecké výkony mi přišly spíše průměrné na to, jak mnozí dokázali excelovat v jiných filmech. Úplný závěr filmu je velmi dojemný.