Halloween (2007)

Tak je jasné, že nový Halloween nemá ambice překonat legendární Carpenterův klenot žánru hororových snímků. Rob Zombie se snažil o svůj vlastní pohled na Halloweenskou mytologii. No a hlavně v první polovině filmu mu to vychazí více než dobře. Psychologie vraha je zde mnohem lépe propracovaná než v původním Halloweenu. Škoda, že v druhé části to už tak slavné není. Příliš stereotypu a minimum invence, tedy až na závěr, který se opravdu povedl. Přesto jsem se nenudil a musím uznat, že Rob Zombie i přes některé přešlapy je jedním z nejnadanějších hororových režisérů dnešní doby.

Americký gangster (2007)

Klenot žánru, který se může hrdě hlásit ke společnosti takových velikánů jakými jsou například Kmotr nebo Mafiáni. Působivý epický příběh, skvělě zrežírovaný i zahraný. Navíc nálepce podle skutečné události byste věřili, i kdyby byl příběh zcela smyšlený, natolik realisticky a autenticky působí. Nemá cenu srovnávat Amerického gangstera třeba se Scorsesem nebo podobnými milníky v žánru mafianských eposů. Důležité je, že tu máme opět po dlouhé době film, který se těmto klasikám a legendám nejenom přibližuje, ale má na to některé z nich i překonat. Vše ukáže čas.

Shrek Třetí (2007)

Jednou to muselo přijít a já to tak nějak čekal. Ano, mluvím o poklesu kvality série o zeleném Zlobrovi. Shrekovi 3 už se bohužel nepodařilo, tak jak mnozí očekávali, udržet poměrně vysoko nastavenou laťku predchozích dílů. Nedá se říci, že bych se nepobavil, ale už to prostě nebylo ono. Scénaristi zkrátka ten pohádkový guláš přestávají zvládat. Nezachrání to ani osel s kocourem, kteří se pomalu ale jistě stávají ohranými(kocourovy smutné oči to nezachrání-i když :)), ani pár opravdu vtipných scének (bohužel tolik jich zas není). Mám pocit, že Shreků se dá natočit ještě minimálně tak padesát (pohádek je na to dost), ovšem dříve nebo později nastane pád do černých čísel. I když zázraky se dějí a tak si počkám na Shreka 4, třeba je prostě jen trojka prokleté číslo (tenhle rok to platí obvzlášť :)).

Sestry na Bahamách (2001)

Scenar je jedno velke vakuum a jestli film sazi pouze na krasu slecen Olsenovych, tak je to trochu malo. Presneji receno u muzske populace za jednu hvezdicku :).

Životní zkouška (2000)

Mne se Zivotni zkouska hodne libila. Nudne to nebylo ani na chvili. Exteriery nadherne, stejne tak na me zapusobila velka realisticnost, misty az dokumentarnost celeho filmu. Dej ubihal celkem svizne a k memu prekvapeni se scenar vyhnul vsem klise pastem, patosu a prilisnemu tlaceni na emocni pilu. Zaverecna prestrelka je pak hodne velka a chutna tresen na tomhle kvalitne upecenem dortu. Opravdu mi vyrazila dech, chvili jsem mel pocity, ze to snad ani neni hrane, ale ze se tam v krovi schovava kameraman, ktery toci skutecnou prestrelku :). Drobne vytky bych mel hlavne k "jiskreni" mezi Meg Ryan a Russelem Crowem, ktere misty trochu skripalo a take k prilis primocaremu deji bez velkych prekvapeni. Jinak se ale jedna o povedeny solidne natoceny thriller s dobrymi hereckymi vykony.

Miami Vice (2006)

Je velice tezke zhodnotit tento film. Popravde priznam, ze jsem od neho ocekaval preci jenom vice nebo mozna jsem spise cekal neco trochu jineho. Mezi velke plusy se radi rozhodne zaverecna akcni sekvence, ktera je velice zrucne a realisticky natocena a nekolik dalsich velmi pusobivych scen. K hereckym vykonum take nemuzu byt prilis kriticky. Dost mi ale vadi mnozstvi nudne vaty, kterou na sebe Miami Vice nabalilo. Myslim, ze strihac asi chodil prilis casto na kafe :). Take zaver byl podle me prilis primocary a jednoduchy. Ale asi to byl Mannuv zamer prilis se nepatlat se spletitym scenarem a slozitou psychologii postav, coz je ale alespon z meho pohledu skoda. Slabsi 4*.

Pro pár dolarů navíc (1965)

Urcite jeden z nejlepsich westernu vsech dob. Finalni souboj ostatne podobne jako u dalsich Leoneho westernu stoji opravdu za to. Pro me osobne je jeste o fous lepsi nez v Tenkrat na zapade. Zvuk hodinek a genialni huba, proste neprekonatelne.

Hodiny (2002)

Snimek me zaujal vesmes pouze skvelymi hereckymi vykony. Ale jinak i pres velky humbuk mne film pripadal hodne podivny, trochu zmateny a hlavne dost nudny. Hodiny az prilis nahlas krici na divaky, jak moc jsou povedenym a umelecky hodnotnym snimkem. Ja osobne ale nemam v umyslu jim zobat z ruky.

Hard Boiled (1992)

Je zvlastni jake skvosty zanru byl schopen John Woo natocit pred svym prestupem do "vyssi" ligy americkeho filmoveho tymu. Vypravne a rozpoctove mnohonasobne mohutnejsi americke akcnarny nesahaji tomuto skvostu ani po paty. Americane by si meli tento film poustet jako studijni material jak se toci opravdu kvalitni akcni film. Zaverecna cast v nemocnici je naprosto uchvatna, koukal sem s otevrenou pusou. Jak je jednoduche natocit dojemne a opravdu emocionalne nabite sceny bez velkych klise(zda se ale, ze jak pro koho). No uz necham toho strefovani do americke produkce, i kdyz bych se klidne vsadil o vysokou castku, ze lepsi akcni film amici nikdy nenatoci. Bohuzel sam sebe asi uz neprekona ani samotny Woo, ktery se nechal zlakat dolarky.

Nemilosrdná spravedlnost (1991)

Klasicka Seagalovka se vsim, co k tomu patri. Tedy krvave brutalni souboje, sem tam nejaka ta sucha hlaska a opet nejaky novy trik, kterym nas sympatak Steven odstrani finalniho bosse :). To je presne to, co vsichni po Stevenovi chceme a tentokrat se nam toho dostalo vrchovate. Akorat by Seagal mozna mel vynechat sceny, ve kterych se musi usmivat nebo smat, protoze mu jde jeho kamenny xicht mnohem lepe :).