Pláž (2000)

Neni to vylozene spatny film, ale mel rozhodne na vic. Nejbolavejsim mistem Plaze je urcite scenar, ktery je opravdu velmi nevyrovnany. Na nekolika mistech prinese celkem zajimave myslenky, jinde ale krmi divaka blaboly a nesmysly, ktere jsou navic mnohdy poskladany tak, ze divak ztraci souvislosti. Scenarista si zrejme neuvedomil, ze neni nejlepsi namichat do koktejlu co mozna nejvic ruznych prisad a prichuti. A kdyz uz tedy musi michat z tolika ingredienci, tak by bylo vhodne si aspon precist recept a ne to tam vsechno hazet bez ladu a skladu :). Samozrejme se najdou i zajimave momenty a sceny-videohra, zralok, zaverecna scena, brutalita a atmosfera nekterych scen. Velkymi pozitivy jsou pak pro me kamera, s cimz samozrejme souvisi nadherne prostredi, a hudba. Celkove na me ale pusobi Plaz rozporuplnymi dojmy. Pri jejim sledovani sem se sice nenudil, ale v zaveru se preci jen dostavily smisene, spise negativni pocity.

Doom (2005)

Prvni dojmy po odchodu z kina jsou velmi smisene. Rozjezd je vlazny a neustale mireni do tmy a naznaky sice asi mely zafungovat jako hororovy prvek, ve vysledku ale slo jen o nudu a par lacinych lekacek. Prilis me nepresvedcil ani scenar, ktery mohl byt i v ramci zanru propracovanejsi a originalnejsi. Dooma z bahna stoky vyzveda hlavne zaverecna FPS prestrelka, okorenena finalnim bojem na ferovku mezi obema hlavnimi marinaky. Skoda, ze podobne kvalitnich scen nebylo ve filmu vicero. Cekal sem tedy mnohem vice, i kdyz to rozhodne neni uplne spatny akcnak. 2,5/5

Constantine (2005)

Constantine pusobi ve srovnani s podobne ladenymi komixy mnohem komornejsim dojmem. Neobsahuje tolik akcnich scen ani cool zaberu pro efekt, ale o to vic je pro me cenny. Neni to zadna bezhlava popcornova jizda. Film se v prvni rade soustredi na postavy a pribeh. A prave charaktery jsou prvnim velkym trumfem, ktery ma John Constantine v rukave. Keanu Reeves je jednim slovem dokonaly, prekvapi ale take treba Lucifer, ktery je i pres svuj civilni zevnejsek mnohem charismatictejsi nez nejaka rohata digitalni potvora. Podle toho, co jsem napsal, by se mohlo zdat, ze je Constantine slabsi co se efektu a akcnich scen tyce. Coz rozhodne neni tak uplne pravda. Cely film si drzi i pres slabsi mista pomerne dobrou uroven. Staci zminit treba skvele stvarnene peklo. Take akcni sceny, i kdyz jich neni tolik jsou povedene a rozhodne nedelaji filmu ostudu. Je tu sice i par hluchych mist, rada zbytecnych scen i nevyvazena kvalita triku, ale to se da urcite odpustit. Jak casto ve filmu uvidite tipani ciga o vlastni krev, dabla v bilem saku nebo treba fuckovani pri letu do nebe :). Takze nebi zdar, peklu jeste vice a nekurte, skodi to zdravi, ne vsichni maji takove stesti jako John Constnantine :).

Utržený ze řetězu (2005)

Pro me osobne celkem prijemne prekvapeni. Cekal jsem beckovy akcnak, ktery si na nic nebude hrat a pujde jen o to mlatit mlatit a zase jenom mlatit do zblbnuti. Nastesti je tu pomerne zdarila psychologicka cast, ktera je pomala citliva a funguje vcelku dobre. Jeste aby ne, kdyz zde predvadi sve herecke mistrovstvi Morgan Freeman. Akcni sceny jsou take pochopitelne dokonale, tady na tom ovsem nema podil Morgan Freeman, ale pochopitelne Jet Li. Choreografie je opravdu vyborna, bojove sceny v Unleashed patri k tomu nejlepsimu, co jsem videl. Zda se, ze film nema zadne vyrazne slabiny. V podstate je to pravda, ale ne absolutni. Provazani akcni a dramaticke slozky totiz na nekolika mistech nefunguje tak, jak by melo. Take zaver a odhaleni pozadi Dannyho minulosti nepatri k nejakym filmarskym vrcholum a misty se nedari vyhnout se par klisoidnim scenam, ale neni to nic, co by se nedalo prekousnout. Takze celkove muzu film doporucit jak fanouskum bojovych umeni a akcnich filmu, tak milovnikum citlivych dramat.

Spáči (1996)

Velice silny film, s prekvapive silnym hereckym obsazenim. Trochu mi vadilo useknuti te detske casti relativne brzo. Film vynika hlavne skvele napsanym scenarem a vybornymi hereckymi vykony. Je to sice dobry film, ale cekal jsem od nej preci jen trochu vice. Z takoveho zlateho dolu slo vytezit rozhodne vice zlatych cihel.

Jak ukrást Dagmaru (2001) odpad!

Pan Soukup v poslednich letech skutecne perli. Strci hrave do kapsy i Zdenka Trosku a to rozhodne neni jednoduche :).

Carrie 2: Zuřivost (1999)

Zaver je uchazejici, i kdyz se moc bat nebudete. Ale ten zbytek je totalne o nicem.

Spiknutí (1997)

Atmosfera i herecke vykony na jednicku. Bohuzel scenar mi misty pripadal dost pritazeny za vlasy. A take ten konec mohl byt trosku jiny. Porad je ale Spiknuti nadprumerny pocin v oblasti thrilleru.

Jurský park 3 (2001)

Pomerne sympaticky snimek, ktery uz z dost provareneho nametu vymackava jeste slusnou stavu. Ke hlavnim kladum patri delka filmu, proste se nic dlouho neresi a hup na vec. Dinosauri jsou pomerne povedeni, to same se da rici o scenari, ktery sice neni kdovijak prevratny, ale ujde. Pokud necekate nejaky velkofilm, myslim, ze budete spokojeni. Jestli ale bude i ctyrka, budou se muset scenaristi hodne snazit, aby to jeste za neco stalo.

Vřískot 3 (2000)

Treti Vriskot je co do zapletky jeste stupidnejsi nez dil druhy. Serii Vriskotu sem nikdy nepovazoval za prilis povedenou, ale aspon prvni dil se mi docela libil a v ramci tohoto specifickeho "horor" zanru byl dokonce hodne nadprumerny. Pak se uz ale Wes Craven pustil do vareni nastavovane kase nevalne chuti. Zacala se objevovat sebeparodie, ktera graduje prave v poslednim dilu Scream serie. Ten je navic ze vsech 3 dilu nejmene originalni, napinavy, no zkratka je nejhorsi a jen potvrzuje pravidlo o sestupne tendenci pokracovani. Ale uz sem zazil i horsi "trojky".