Noční let (2005)

Výborný, atmosférický, minimalisticky napínavý a tudíž velmi zajímavý začátek se bohužel postupem času mění ve zcela standartní honičku mezi nebohou ženou a psychopatickým padouchem. A to už jsme viděli mockrát. Mockrát hůře, mockrát i lépe. Z moře průměrnosti vyčnívá Noční let jen díky výkonu Cilliana Murphyho, který je ve své roli opravdu přesvědčivý.

Nesnesitelná krutost (2003)

Když bratři Coenové točí komedii, nelze čekat žádné třeskutě vtipné gagy, ale humor spíš nenápadný a zároveň chytře promyšlený. Jeho podstata tkví v dobře propracovaných postavách. Ty působí vcelku normálně, jako ze života. Zároveň jsou ovšem určitým svým způsobem ujeté. To platí o těch hlavních i těch vedlejších. Romantická složka také není příliš přeslazená, má sklon spíš k cynickosti a černému humoru. Největším plusem Nesnesitelné krutosti je to, že funguje jako celek. Styl Coenů asi nemusí sedět všem. Kdo je rád má, ten si tu určitě své najde. A ostatní mají holt smůlu.

Nekecej a pádluj! (2004)

Nudná, zdlouhavá, nenápaditá a naprosto zbytečná komedie o partě nepříliš sympatických kamarádů. Zoufalé herecké obsazení a absenci humoru zachraňuje jenom scéna s medvědem. A to je fakt málo.

To byl zítra flám (2010)

Partička neskutečně pošahaných (a nahých) maníků se vykalí ve vířivce a ráno se probudí nejen s kocovinou, ale i se zjištěním, že se posunuli v čase do svého mládí. To je jistě slušný a zajímavý námět, ale zpracování poněkud vázne. Že logika dostává na prdel by u komedie tolik nevadilo, ovšem nedostatek humoru a vtipných scén už je dost závažný nedostatek. Něco by se našlo, ale většinou se vše točí kolem nechutného, místy až fekálního humoru. Tvůrci se zřejmě zkalili ještě víc než hlavní hrdinové. S hlavními "hrdiny" je to taky potíž. Není tu prakticky jediná postava, které by se dalo fandit nebo se s ní ztotožnit. Po celou stopáž mi byli všichni naprosto ukradení a nevidím jediný důvod, proč by se měli mít po návratu zpět mít líp než na začátku.

Hrdost a sláva (2008)

Dobrý příběh, poutavá atmosféra, zajímavé obsazení a slušné herecké výkony. Tak proč jen tři * ? Celkem propracovaný děj a pár slušných scén je fajn. I přesto se ale nuda dostavuje celkem častěji než by bylo zdrávo. Možná že až si Hrdost a slávu pustím podruhé, bude hodnocení vyšší. Zatím ale výš jít nemůžu.

Rychlejší (2010)

Když má film v názvu slovo rychlejší, čekáte alespoň trochu té akce a přinejmenším svižné tempo. Ale tady si o něm můžeme jenom nechat zdát. Na film, kde jde o pomstu, je ho tu opravdu málo. Dwayne Johnson celej film čumí jak chleba z tašky a aspiruje u mě na nejhoršího akčního představitele poslední doby. To samé platí o tom mladém zabijákovi, to byl neskutečnej debil. Jediné co mě drželo před upadnutím do bezvědomí, byly vedlejší postavy Thorntona, Grace a Gugino. Na ty se dalo alespoň dívat. Ale to je opravdu málo. Faster je asi nejnudnější akční film, co jsem viděl.

Než ďábel zjistí, že seš mrtvej (2007)

Jak daleko by jste byli schopni zajít, když by vám teklo do bot? Dokázali by jste jít přes mrtvoly a vlastní rodinu? Bratři Hank a Andy nikdy nebyli příliš dobrými lidmi a mysleli především na svůj prospěch. Finanční tíseň je donutí obstarat si peníze loupeží a zbabělost jim nabízí ten zdánlivě nejlehčí úkol - oloupit vlastní rodiče. Z loupeže se ale vyklube tragédie, která navždy rozmetá jejich rodinné vztahy. Sydney Lumet nám Nabízí výborné drama s dobrým obsazením a hereckými výkony. Nenabízí žádnou postavu, kterou by jsme si mohli oblíbit, ale i tak je to výborné drama,které ani na okamžik nenudí.

Vidláci (1997)

Ale jo, docela slušná komedie. Hlavní dvojice potrhlých a blahobytem zkažených manželů Timu Allenovi a Kirstie Alley docela sedí. Tvůrci zbytečně netlačí na pilu s intenzitou vtipných scén a tak je tahle taškařice docela snesitelná. Ovšem upřímně - nebýt to v televizi, asi bych si Vidláky půjčit nešel.

Hlavně nezávazně (2011)

V podstatě s tímhle filmem žádné větší problémy nemám. To je asi ale ten problém zásadní. Nezanechalo to ve mě skoro žádné pocity. Ani kladné, ani záporné. Prostě standartní romantická komedie, která nevyužívá svůj potenciál. Ashton Kutcher je tu poměrně v pohodě, zato Natalia Portman mi do tohohle filmu prostě nepasovala. Jako hlavní postavy mi k sobě prostě neseděli. U Kevina Klinea jsem si až do konce nebyl jistý, jestli je to opravdu on. Ale jako film na večer s přítelkyní je to určitě dostačující.

Poseidon (2006)

Nečekal jsem zázraky, ale ani nízké očekávání nebylo naplněno. Čekal jsem oddychovku, žádné zavaření mozkových závitů a příjemně strávenou hodinku a půl. Dostavila se pouze bezduchá a příběhem nedotčená slátanina. Nebylo to bohužel ani napínavé, ani zábavné. Digitální triky se docela povedly (aby ne, za ty peníze). Herecká sestava ujde, akorát Josh Lucas mi neseděl. Na oddychový, skoro až béčkový popkorňák tu vlastně všechno klape jak má. Ale jelikož to asi měl být hit z jiné ligy, nelze mu to odpustit. Už při pohledu na jméno režiséra, který dobrý film natočit určitě umí. Nebýt pár slušných momentů a Fergie za mikrofonem, hodnotil bych ještě níž.