Muži v naději (2011)

Tak jsem se při pohledu na obsazení těšil na oddychovou českou komedii. Všechno, dokonce i zdejší hodnocení, nasvědčovalo tomu, že jí Muži v naději skutečně budou. Zklamání se ovšem dostavilo poměrně záhy. Zjištění, že se děj bude točit okolo nevěry nebylo až tak hrozné jako to, že to bude téma jediné a o nic jiného vlastně nepůjde. Nevěra samotná by až tak neobvyklá nebyla, nebo že by mě nějak výrazně pohoršovala, to ne. Ale s tím, jak nám jí tvůrci servírují, jak je to vlastně normální a nikomu to příliš nevadí, mám docela problém. A aby nám to dobře dopadlo, tak někdo umře, někdo podvádět začne a nakonec se podvádějí všichni navzájem, aby někdo nepřišel zkrátka. Protože je to vlastně v pohodě a utužuje to vztah. Co dodat. Škoda promarněné šance a talentu hlavních představitelů. Vica Kerekes mi taky bůhvíjak nesedla. Evidentně toho má víc v dekoltu, než v hlavě(platí pro její postavu). A kdybych měl dceru a ta by měla manžela, rozhodně bych ho nenutil, aby si našel bokovku, protože je to pro mojí dceru vlastně dobře:)

Jonesovi (2009)

Jonesovi jsou vcelku slušný a hlavně originální nápad. Rozjíždí se to dobře. Máme tu zdánlivě idylickou rodinku, která ale i tak působí podezřele. Všechno mají, na všechny se usmívají a mají se rádi. Že všechno není tak, jak se zdá, se dere na povrch jenom pozvolna a v náznacích. Zhruba v polovině filmu jsou nám odkryty karty, jak se to s touhle rodinkou vlastně má. Tím ale bohužel mizí většina zajímavého a děj už není zdaleka tak poutavý jako doposud. A bohužel sklouzává ke standartnímu romantickému konci. Celkově vzato jsou ale Jonesovi zdařilým filmem, zejména díky Davidu Duchovny a Demi Moore. Těm jejich role opravdu sedli.

Ro(c)k podvraťáků (2006)

Z velké hromady podobných českých komedií o teenagerech (a zřejmě pro teenagery), je tohle jedna z nejhorších a nejotravnějších. Zbytečná ztráta času. Nic víc dodat nechci.

Dilema (2011)

Nečekal jsem zázraky, ale tohle byla fakt bída. Aneb jak by řekl Homer Simpson - "nuuuuda!!" Nejhorší na filmu je neskutečná nesympatyčnost dvou hlavních hrdinů. A to platí jak pro postavy samotné (a jejich počínání si ve filmu), tak pro herce, co je hrají. Ješte že tu jsou Jennifer Connelly a Winona Ryder, na ty se dá aspoň koukat. Za ně jedna *, druhá za Chicago Blackhawks. Myslím, že tohle je nejhorší film Rona Howarda.

Dějiny násilí (2005)

Pozvolna se rozjíždějící drama z malého venkovského městečka, kde si Tom Stall a jeho žena v poklidu provozují kavárnu. Idylku jim naruší až přepadení, po kterém na povrch začínají vyplouvat kostlivci z Tomovi skříně. Příznivci Davida Cronenberga budou asi trochu překvapeni, protože se nekonají žádné velké dějové zvraty ani kontroverznosti, na které jsme u něj zvyklí. Tempo je poměrně pomalé, až na několik akčních scén. Ty jsou ovšem natočené bravurně a s maximálním detailem. Atmosféra je ale po celou stopáž výborná a nebýt až příliš přímočarého konce, byl by výsledek takřka perfektní.

Flynn Carsen: Honba za Kopím osudu (2004) (TV film)

No jo, když zrovna není po ruce dr. Jones, musíme se spokojit s tímto rozverným knihovníkem. A není to představa zase tak docela zlá. To, že jde o televizní produkci, poznáme snadno na tricích a výpravě. Ovšem hlavní hrdina je sympaťák, kterému prostě držet palce musíme. S jeho parťačkou už je to trochu horší. Kyle MacLachlan je jako záporák fajn, jenom trochu málo využitý. S kopírováním Indyho to možná tvůrci až trochu přehánějí. Nejdůležitější ale je, že se film nebere zbytečně vážně a je z něho cítit potřeba pobavit. Kdo má rád dobrodružství, nechť neváhá. Aneb jak říká hlavní hrdinka - "najdi si svýho hňupa".

Kamarád taky rád (2011)

Poměrně zdařilá romantická komedie na téma nezávazný sex mezi "kamarády". Začátek je slušný a plný vtipných a jiskřivých dialogů. Škoda, že se slibný rozjezd postupem času zpomaluje a stále víc se řadí do standartních romantických klišé. Přibývá postav a ty spíš příběh brzdí (to ovšem neplatí o Woody Harrelsonovi). Mila Kunis je fajn. S Justinem Timberlakem mám trochu problém, ale to mám s jeho osobou skoro u každého filmu s ním. Nejdůležitější ovšem je, že to nenudilo a mělo to spád. V paměti to ale na delší dobu asi neuvízne.

menZONE (2012) (pořad) odpad!

Primu Cool považuju za vcelku slušný kanál a proto nedokážu pochopit, co dokázala vypusti do éteru. Tak neskutečně otravné duo moderátorů jsem už dlouho neviděl. Možná ještě nikdy, když se zamyslím. Tím, že se budou chovat jako dacani a chrlit vulgární žvásty, určitě cool nebudou. Netuším jakému diváctvu je pořad určen, ale jestli je opravdu pro chlapy, tak se skoro stydím, že jedním jsem. Jeden díl mi úplně stačil (vlastně jsem ho ani nedokoukal) a jenom doufám, že to brzy dojde zodpovědným lidem na Primě a pošlou tenhle paskvil tam, kam si zaslouží.

Mládí v trapu (2003)

Ze začátku jsem byl trochu skeptický. Na téma muži, co se nechtějí smířit s tím, že stárnou a odmítají stereotyp rodinného života, už toho bylo natočeno mnoho. S většími či menšími úspěchy. Ani tady to nevypadalo na bůhvíjak světoborné dílo. Musím ale uznat, že Todd Phillips má podobná témata v paži a poměrně provařený příběh nám nabízí s lehkostí a šarmem. Humor a vtipy jsou všemožného ražení, od těch dobrých až po ty tupé. Nikdy se ale nebudete nudit a to je nejdůležitější. Z hereckého složení vyčnívá samozřejmě Will Ferrell, jehož komediální talent je nezaměnitelný. Takže nakonec u mě převládá spíše spokojenost.

Let's Dance 2 (2008)

No, přiznám to upřímně, už dlouho jsem se tak nezasmál. Ale u téhle slátaniny to ani nijak nešlo. Takhle stupidní a naivní příběh se hned tak nevidí. To samé platí i o všech - zdůrazňuji VŠECH - postavách. Hlavní dvojice je neskutečně nesympatická a ty dialogy mezi nimi, to jsou perly. Už se těším na trojku :)