Korunní princ (2015) (TV film)

Zaplať pánbůh, konečně. Po dlouhé době příjemná, veselá, na nic si nehrající pohádka. A co je možná nejdůležitější, je tu hezká a sympatická princezna. Výborné obsazení všech postav, zejména sluha Pakosta. Jen tak dál, protože dobrých nových pohádek není nikdy dost.

Svatojánský věneček (2015) (TV film)

Proč mám pocit, že v týhle pohádce nebyla jediná příčetná postava. Jeden trotl vedle druhýho. A k tomu jako třešnička na dortu ta nejotravnější a nejnesympatyčtější princezna široko daleko. Myslím že má režisér Strach na víc, než na zbytečné televizní pohádky.

Správnej dres (2015) (TV film)

Koho proboha napadlo obsadit do role profesionálního hokejisty z NHL Jirku Mádla! Kdyby byl z okresního přeboru, tak by se to dalo zkousnout, ale takhle fakt ne. Že "hraje" modelka missku budiž. Všechno naštěstí zachraňuje profesor Adriana Jastrabana, který je alespoň komicky realistický. Ale to fakt všichni kantoři na prestižních školách žijou jak chudý poustevníci? Hned mám chuť jít studovat na profesora. Ale jako vánoční pohádka to ušlo :-)

Poslední nás zachrání (2015)

Výborná parodie komedie, která si dělá srandu z vyvražďovaček a zároveň sama ze sebe takovým způsobem, že je podle mého předurčena ke zkultovnění. Jo, možná bude nejdřív trochu opomíjená a nedoceněná, nevšimne si jí hned každý a normální divák jí nepochopí. Ovšem to správné publikum bude vrnět blahem. p.s. Malin Akerman byla výborná a strká své o generaci mladší kolegyně do kapsy.

Vychytávky Ládi Hrušky (2015) (pořad) odpad!

Chtěl bych tu za sebe zcela upřímě a s klidem na srdci prohlásit, že na Československé filmové databázi není žádné jiné dílo (dokonce ani v porno sekci), které by si hodnocení odpad zasloužilo tak upřímě a čistě, jako tohle.

Povětří (2015)

Poměrně zajímavá myšlenka na postapokalyptický film. Po chvíli sledování vám ovšem dojde, že spíš než osud lidstva, budeme sledovat kdo z dvou hlavních hrdinů je větší magor. Přiznám se, do konce filmu jsem na to nepřišel. Pro mě je tohle jako pro fandu scifáren prostě málo.

Vražedná hra (2012)

Kdyby už nebyl původní představitel Alexe Crosse mezi živými, napsal bych: Morgan Freeman se právě obrátil v hrobě. To ale naštěstí zatím nehrozí, ovšem na pravdivosti výroku to nic nemění. Jestli něco nesnáším na detektivkách, tak jsou to tupí, namachrovaní fízlové bez špetky charizmatu a inteligence, co se tváří že sežrali všechnu moudrost světa. Tady je všechno ještě umocněno tragickým obsazením hlavní role. Opravdu nám autoři chtějí namluvit, že se z tohohle vyklube Alex Cross, kterého známe?

Policie Modrava (2011) (seriál)

To jsem teda opravdu netušil, že je Kameňákov (i se svojí tlupou vesnickejch policajtů) zrovna na Šumavě :)

Den po konci světa (2014)

Takže jestli tomu dobře rozumím, až přijde konec světa, tak všichni bohabojní umřou. Nebo vlastně ne, vezme si je Bůh do své náruče. Ale z výrazů mrtvol mi nepřišlo, že by byly zrovna v ráji. Všichni hříšníci zůstanou na zemi a bude je chtít sežrat hejno bubáků. A nakonec se dovíme, že pokud přijmeme víru, tak nás bubák sežere, budeme spaseni a zřejmě též posláni do ráje. Protože víra bubáky přitahuje. Ale nic to nemění na faktu, že budeme mrtví. Takže pokud chceme žít, stačí dál vesele hřešit, otevřít si lahváče a dát nohy na stůl. To mi teda poser prsa, jestli to má logiku.

Země ztracených (2009)

Aby bylo jasno hned na začátku - jo, je to kokotina z pošahanýho světa. Ale zase na druhou stranu vcelku zábavná. Místy víc, místy míň. Spoustu ukradenejch nápadů z jinejch filmů. Ferrell je trotl, McBride tuplovanej. Anna Friel je ovšem dostatečně šmrncovní vědátorka a T-Rex (nebo co to bylo) nejvíc cool dinosaur co znám. Zpod každýho šutru čiší nedostatečná využitost tématu, což je obrovská škoda. Díky takřka nulovým očekáváním z mé strany se ovšem jednalo o jedno poměrně zdařile vyplněné šedivé dopoledne.