Donšajni (2013) odpad!

Tak takhle by to fakt nešlo, pane režisére. V životě jsem se tak netěšil, aby nějaká postava natáhla brka a ten film už skončil. Protože takovouhle nudnou slátaninu už jsem dlouho neviděl. Jestli jste někdy uvažovali o návštěvě opery, tenhle film vám to spolehlivě rozmluví. Jestli ji rádi nemáte, tenhle film vás ji donutí nenávidět. Jana Hartla mám rád, ale hrál hroznýho krypla. Paní Šafránková už taky bude asi hrát jenom pošahaný burýny. Kdyby alespoň nebyl celej film tak hrozně mimo mísu a jakoukoliv realitu. Jestli je to ovšem míněné jako konkurence dnešním českým komediím, vzor Babovřesky, tak se to povedlo.

Velká svatba (2013)

Film plný známých hvězd, vtipných scének, skandálních odhalení a hovorů o sexu. Hrozí tu nebezpečí, že si přes to všechno nevšimneme o jakou jde slátaninu. Protože pokud by jsme ony slavné hvězdy z obálky odstranili, bylo by nám už zdálky jasné do čeho jdeme a buď by jsme sebrali odvahu a šli do toho, nebo vzali nohy na ramena a prchali co nejdál. Přiznám se, i já jsem se nechal nalákat. Naštěsti se ony slavné herecké hvězdy snaží zachránit co se dá, takže to úplná tragédie zase není.

Princ a já (2004)

Na první pohled by možná leckoho svádělo hodit tenhle příběh na hromadu jemu podobných a komentář k němu obšlehnout z kterékoliv jiné romantiky ve stylu bohatý-krásná. Tady k tomu taky všechno navádí, protože příležitostí je tu stejně jako v jiných případech hodně. Jeden rozdíl jsem ale našel. Je jím bez debat Julia Stiles, která je neokoukaná, sympatická, má charizma a svým vzhledem nezapadá mezi klasické herecké typy tohohle žánru. Všechny ostatní zůčastněné strká s přehledem do kapsy a je jediným důvodem proč si na Prince a já ještě někdy vzpomenout.

Nekonečná láska (2014)

Tak jo, přiznávám. Bylo to místy dost přeslazené, plné klišé a za vlasy přitažených dramatických scén. Ale místy se dostavil okouzlující, pro mě až překvapivě odzbrojivě působící pocit, že ti dva jsou skutečně a nefalšovaně šťastní. A milují se, samozřejmě. Tento fakt poměrně zdatně ředil již zmíněné neduhy. Nejrealističtěji ovšem působili oba otcové, stojící na opačných stranách barikády. Celkově vzato jde o koukatelný a vcelku zdařilý snímek. Ostatně o to u tohohle žánru jde. PS: na začátku mě zjištění, že krásnou, chytrou, milou a sympatickou holku za celou dobu studií nikdo nezná (dokonce ani kluci ne!!), skoro přivedlo k doměnce, že snad sleduju nějakou sci-fi.

Rozkoš (2013)

Vlasy bych si vyškubal nudou, bože. To se fakt nedalo vydržet. Hodinu po shlídnutí už nevím, s kým měla ta koza to druhý dvojče. Nebo co se to tam vlastně událo. Film může bejt jakejkoliv a vždycky si nějakýho diváka najde, ale nesmí takhle děsivě nudit!

ČESKÁ MISS 2014 (2014) (pořad)

Nejsem zrovna žrout těchhle soutěží. V podstatě jsou mi ukradené. Opravdu velmi vyjímečně mě nějaká finalistka zaujme natolik, abych si i po reklamě pamatoval její číslo, nebo nedejbože jméno. Všechny finalistky jsou zřejmě vybrány podle nějakého mustru, typnul bych Krabici od lednice, ve které je vyřízlý tvar postavy požadovaný na všechny soutěžící. Která projde, může do finále. Loni se kupodivu stala vyjímka, která pořadatele donutila přebrousit míry krabice od lednice, aby se to už náhodou nestalo. Toliko k holkám. Že všichni hosté zpívají na plejbek, je standart tv přenosů, to že vystupují dokola pořád ti samí taky. Zlatý hřeb večera je ovšem bezkonkurenčně moderátor. Protože kdyby jste dotáhli na podium cisternu na fekálie (jinak též zvanou hovnocuc), prokopli do ní díru krumpáčem a sledovali, co se z ní valí za bordel, bylo by to srovnatelné s výkonem pana Boučka. A publikum by si možná ani nevšimlo rozdílu.

Hra na hraně (2013)

Dopadlo to přesně tak, jak jsem očekával. Film může být plný sympatických herců, může být komediální nebo napínavý, ale jakmile vezmou postavy do ruky karty, je pro mě vymalováno. Netuším proč tomu tak je. Může se hrát poker, mariáš nebo třeba černej petr a já prostě vypínám. Bohužel to nezachrání ani krásná Gemma, ani sympaťáci Ben a Justin.

Rudý písek (2009)

Názorný důkaz toho, že i na poušti můžeme najít BAHNO.

Lžeš, zemřeš (2012)

Možná zajímavé téma, možná zajímavé zpracování. Mě to ale bohužel vůbec neoslovilo a potažmo ani nebavilo. Hlavní postavy mi byli naprosto ukradené. Bylo mi fuk, jak to s nimi dopadne, jestli se na konci obejmou, nebo je někdo rozřeže pilou. Děj mi přišel hrozně zdlouhavý a nudný. Netvrdím, že to byla naprostá kavina, ale nezapadlo mi to.

Hexenšus (2013) (TV film)

Těžce přestřelená slátanina. Ikdyž je obsazena celkem sympatickými herci, výsledek je bohužel takřka nekoukatelný a hlavně nevtipný. Na divadelních prknech by to asi fungovalo mnohem líp, ale na televizní obrazovce to je spíš tragédie než komedie.