Babadook (2014)

POZOR, asi budu spoilerovat. // Většina negativních recenzí se shoduje v tom, že pan Babadook je hloupá příšera. Jenže tohle není film s monstrem. Pan Babadook je naprosto báječná personifikace matčiny hluboko pohřbené nenávisti vůči synovi, který je ,,zodpovědný" za smrt svého otce. Jak se žena stále víc propadá do šílenství, tím silnější je i její vnitřní příšera, která je zde zhmotněná právě Babadookem. Naprosto skvělý psychologický film, který si rozhodně zaslouží víc než momentálních 63%. Jediné, co snad mohu vytknout, je ten konec, který se od psychologie vážně posouvá spíš k monstru a trochu do celkového ladění nesedí. Pro ty, kdo chtěli vidět bubáka - vždyť jste ho viděli. Byl tam od první minuty.

Očista (2013)

Vlastně jsem to čekala mnohem horší. Jediná škoda toho, že z toho Amíci zase udělali náboženství a poslední část filmu se tak nese v duchu přitroublých keců. Přitom je to tak starý koncept! Nápad úplně nový a originální není, to fakt ne. Proto mě o to víc zajímalo, jak to teda předělali do přítomnosti. V přítomnosti z toho máme náboženství. Uááá, proč? Zkrátka, nebýt toho děkování obětem, mohl to být super film.

Pár nenormálních aktivit (2013)

Kdyby to mělo víc vtipů než jen těch týkajících se sexu, bylo by to fajn. Hodina a půl je tak akorát, aby to nepřešlo až do trapnosti (ovšem pořád lepší než fekální humor Disaster movie aspol.) a párkrát jsem se i dost dobře nasmála.

Zloba - Královna černé magie (2014)

Pokud přistoupíte na to, že to NENÍ ta pohádka, je to super film. Jestliže si chcete pustit pohádku, tohle ale vůbec není dobrý nápad.

Čti a plač (2006) (TV film)

No, bylo to fakt příšerně sladký... ale od Disney se to očekává. Jako třináctce by se mi to muselo líbit, herci hrají opravdu dobře, technická stránka filmu je taky zlvádnutá, i nějaké to poučení tam je. Snad jedině ten scénář by se dal vytknout, ale znovu - je to pro děti a je to od Disney (takže přidávám jednu hvězdu kvůli zdejšímu hodnocení :) )

Evangelium: 1.11 Monstrum (2007)

Po doplnění vzdělání v podobě shlédnutí seriálu jsem objevila, že vlastním i tenhle kousek. Konečně jsem pochopila pár věcí, které tu nebyli úplně vysvětleny (což ostatně nebyli nijak zvlášť ani v seriálu) a celkově se na to kouká lépe. Bohužel až na několikátý pokus. Zda je to výhoda nebo, musíte posoudit sami. Co ale musím jednoznačně vyzdvihnout, je český dabing, který je prostě skvělý - i po naposlouchání původní japonské verze

Upíří deníky (2009) (seriál)

Střídavě oblačno, řekněme. Druhá řada je asi nejzábavnější a jak jsem došla do třetího dílu páté, už mě seriál natolik nudí (a rozčiluje), že se musím do dívání nutit. Takže opouštím

Soudné sestry (2007) (divadelní záznam)

Nejdřív jsem se bála, vzhledem že Pratchetta vůbec nemám v lásce (zdá se mi příliš přeceňovaný a v konečném důsledku velmi nudný), ale nakonec jsem se bavila náramně. Jsem vlastně ještě radši, že tuhle konkrétní knihu neznám, protože jsem si o to víc mohla užít narážky na Shakespeara a jiná klasická dramata (nebo spíš situace). Navíc i zpracování je skvělé, zvláště vzhledem k tomu, že všechna ostatní intersémiotika mají velmi špatnou pověst

Ospalá díra (2013) (seriál)

Hodnotím po čtyřech dílech a hodlám koukat dál. Zatím je to ale až moc zamotané, náboženstím prosycené a celkově prapodivně uhnětené. Triky jsou víc než slušné a na všechny tváře se moc příjemně kouká, jenže to má pořád to něco, co odrazuje. Nejvíce přespříliš natáhnutá příprava super silných zloduchů, kteří jsou pak poraženi během pěti minut jednoho dílu

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Lehce zapomenutelný snímek, na který se kouká lépe než na Bitevní loď, ale pořád je hloupý. Jako akční jednohubka, u které vypnete mozek a asi tak deset minut po shlédnutí už netušíte, o čem že to bylo, dobrý. Původně jsem chtěla dát jen dvě *, protože akční bojové scény byly ty hlavní, tudíž tři. Ještěže to trvá jen... přes dvě hodiny?! Takže ty rádoby lidské chvilky se mi dlouhé jen nezdály, ony takové opravdu byly?! Cha, ani průměr. Mnohem lepší by to bylo jako nenáročná počítačová hra.