Stigmata (1999)

Český dabing je zde skutečně skvělý

Poslední vládce větru (2010)

Nebudu se pouštět do obsáhlých obhajob - mě se to prostě líbilo a tečka. Bez mučení přiznávám, že postav alá Zuko se nemůžu nabažit a fantasy je absolutní špička v mém hodnotovém žebříčku žánrů (pak je dlouho nic, pak historické, taneční a horory, pak dlouho nic, ještě chvíli nic, ještě chvilinku a tady už je zbytek), přesto jsem viděla i naprosté příšernosti co se fantasy týče. Natolik se mi nechtělo ten příběh opustit že jsem si kvůli němu stáhla i ten oslavovaný seriál a teď se jen poprvé v životě modlím, aby americká ochota natočit cokoli nezklamala a přinesla další dva filmy z národů Země a Ohně.

Ghost Rider (2007)

Vlastně jediné co se mi na tom líbilo, byly ty motorky

Tekken (2010)

Tekken je hra mého dětství a lituji, že se mi stále nedaří ji sehnat (pokud vůbec je) na PC, protože herní konzoli nemám. Přestože se film kromě postav odklání od děje hry snad ve všem, vůbec mi to nevadí, spíše to filmu nahrává, protože, jak se tady často zmiňuje, kdyby měli postavy umírat v sopkách nebo by bojoval stromeček proti pandě, to by asi nebylo ono :). Rozhodně lepší než Mortal Kombat, který se opravdu degradoval na bohapustou mlátičku za záchranou slečny, která ve hře dovede velmi slušně všem nakopat zadky.

Hostel (2005)

Američané jsou bohužel tak hloupí, že si určitě budou myslet, že na Slovensku jsou jen takovéhle hostely, Hitler zemřel v divadle (Hanební pancharti) a Amerika to ve druhé světové válce odnesla nejvíc (Pearl Harber). Ale jinak Hostel jako film, kdy se tři mladíci ocitnou v zemi daleko od domova a mají smůlu, není špatný. První půle je spíše nuda, prostě jen čekáte kdy konečně začne cákat krev, ale jakmile se kýžený děj rozjede, už jen čučíte. Efekty dobré, s mrzačením si vyhráli a pokud snad někdy pojedu někam, kde to turistická destinace zrovna není, pro jistotu přibalím spoustu žvýkaček :)

30 dní dlouhá noc (2007)

Mám slabost pro zimu, upíry a zajímavá (či dostatečně krvavá) zabití. Nápad s vesnicí za polárním kruhem, kde je noc dlouhá několik dní a noční stvoření tak mohou bez přerušení řádit, je brilantní. Ale jinak film nemá co nabídnout. Celé mi to připomíná ,,Hele, tak máme vesnici ve tmě a komparzisty které můžeme zabít. Co s tím? ... Dáme tam upíry! Muhe!" A tím to končí. Začne noc, naběhnou vrazi, pozabíjí vesnici, postupně doladí detaily aneb pozabíjí o něco pomaleji ten zbytek, strašlivě romanticky vyjde sluníčko a zahalí vše svou milující náručí a jdem dom. To se mi zdá trochu málo. Prostě vyvražďovačka a o ničem jiném to není.

10 000 př. n. l. (2008) odpad!

No, což o to, pohádka je to pěkná... Ale když parta čistotou svítících pralidí mluvících perfektně vyvinutou řečí utíká před jinou partou jiných pralidí, sedících na koních a třímajících železné zbraně a všechny je napadnou cca 2m vysocí pštrosy.. Všechno to je navíc v lese s třímetrovou trávou, se stromy kterým kořeny končí vysoko nad zemí aby se mezi nimi dalo dobře schovat a když ani to nepomůže, pramuž před pštrosy uteče do bambusu. Nevím nevím... // Toť jeden příklad za všechny (a teprve začátek). Proboha, přejmenujte to třeba na Dobrodružství pana Broučka verze 0.2 a směle vypusťte. My pak budem jenom dumat, jak na té alternativní Zemi je vysoký takový tygr.

Vetřelec vs. Predátor (2004)

Nepřestává mě udivovat odolnost pavouků. Nezáleží na tom, jestli je to jeskyně, stovky let hermeticky uzavřená místnost, nebo pyramida pohřbená pod ledem Antarktidy. Vždycky (!) tam jsou pavučiny. // Film se mi líbil, dokonce víc než originály kromě dvojky Vetřelce. Ti jsou stále bezocí, slintající a házející na všechny strany kyselinovou krev a predátoři stále tiší, skvělí lovci a těžce cool. Co víc si přát? :-) Pyramida měnící tvar a postupně od sebe oddělující členy výpravy se mi líbí (aspoň se sami blbě nerozutečou jako obvykle), zpomalené záběry taktéž nejsou vůbec na škodu a film zkrátka pěkně odsýpá a nenudí. Pokud přímo nevyhledáváte nelogické detaily, velmi snadno vám uniknou.