300: Bitva u Thermopyl (2006)

Žiadne prevratné dejové zvraty, žiadna ohromna inteligenca, ale na druhej strane premakaná akcia.

Statečné srdce (1995)

Naturalisticko stvárnene bojové scény, historická uveriteľnost, a hlavne príjemne zakončene filmu rozštvrtením Gibsona. Filmu dopomáha aj dobrá stopáž, počas ktorej sa nenudí. Dostatok akcie, dostatok intríg. Určite film, ktorý stál za natočenie.

Apocalypto (2006)

Film ma bavil iba do momentu, keď sa hlavnej psotave podarilo utiecť do lesa a začala likvidovať svojich prenasledovateľov. Potom to už bolo také všelijaké. Neváhal by som hodnotiť vyššie ale v prípade utopenie manželky s deckom alebo keby nahnevaný fotrík tomuto niktošovi odrezal hlavu. Ináč nemastné neslané, iba čo trocha tvrdé.

Sluha Jeho Veličenstva (2007)

Ďalší so zaujímavých ruských historických snímkov. Prenesenie sa do iného konfliktu. Pozeralo sa na to dobre, niečo na vytknutie by sa samozrejme našlo no nič tak výrazné. Postavy boli sympatické , výpravnosť dobrá, výkony nezlostili.

Dopisy z Iwo Jimy (2006)

Krásny film, zobrazujúci odvahu, hrdosť japonskej cisárskej armády. Film má na takto zamerané dielo prijateľnú stopáž-kratšia by urazila a znedhodnocovala.Zobrazovanie na jednej strane "kódexu cti" a dobrej smrti na druhej strane to ako ostatní velitelia hádžu pod nohy kamene Kuribayashimu tým, že si nechajú vojakov odpaľovat samovraždami namiesto aby zahynuli v boji.

Poslední zůstává (1996)

Až tak ma tento film nenadchol, ďaleko viac sa mi páčil Eastwood v "Pre hrsť dolárov" . Zlé to ale nieje, za zhliadnutie to jednoznačne stojí.Ikeď je to zasa spackané, prehnane holywoodske, trochu možno pomalšie tempo by tomu prospelo.

Chyť mě, když to dokážeš (2002)

Z Dicapria sa ku koncu vykľulo tak otravné a hlúpo jednajúce decko, až som mal chuť to nedopozerať, ale nakoniec pol filme mi ostali vcelku príjemne dojmy. Okrem hlavného dua sa vo filme skvele prezentuje aj Walken.

Bídníci (2000) (seriál)

Deparidieu-Clavier-Mlakovich. Jedným slovom - SKVELÉ.

60 sekund (2000)

A.Jolie pred 11 rokmi dala tomuto filmu šťavu, hlavne vizúalne, skvelý snímok. Slušné výkony, samozrejme je to priamočiare ale netreba všade do každého filmu srať dramatické zvraty, srdce trhajúce kraviny a podobné hlúposti iba oblbujúce už ajtak blbého amerického občana, občas treba aj čosi priamočiare. V tomto filme, ale aspoň u mňa najobľúbenejšou postavou nebol Memphis , ale "Socha".

Hon na čarodějnice (2011)

Historické fantasy v podaní Cagea a Perlmana. Mňa zaujalo, určite neurazilo, dokonalé ale nebolo, chýbala mi dlhšia stopáž. Historické a uveriteľné to možno až do takej miery nebolo ale ďalšiu polhodinku by som určite zniesol.