Mlčení (2016)

Doteraz jeden z mála filmov, ktoré som nebol schopný dopozerať a to ani na 5-krát !. Začiatok síce vyzeral sľubne, no dosť skoro začnete chápať, že nič okrem cirkevných ''osvietení''a dogiem nedostanete. Jednoducho nemal som na tú ''veľkolepú'' love-christian story žalúdok.

Unforgettable (2017)

Nemohol som si predsa nechať ujsť vidieť krásnu Katherine Heigl ako crazy bitch po všetkých tých romantických komédiách. Dobre zamýšľaný film, ktorému by ale pomohlo viac pritvrdiť a dať Heigl väčšiu šancu ukázať ako šialená až môže odmietnutá žena byť. Takto to skôr pripomína TV film pre dôchodcov na STV1 v nedeľu večer.

Resident Evil: Vendeta (2017)

Zatiaľ najslabšia časť. Veľký podiel má na tom aj to, že laťka bola nastavená príliš vysoko vďaka vizuálne a hlavne príbehovo úžasným predchádzajúcim dielom. Áaale čo sa budem je***, aj tak to bolo dobré, takže po istom čase zvyšujem hodnotenie z 3 na 4.

Wonder Woman (2017)

Ono v podstate ani nie je čo chváliť. Klasický superhero príbeh........ good guy-bad guy, v tomto prípade good girl, priemerné herecké výkony a nijako prekvapivá zápletka. Tak prečo mal tento film taký úspech? Osobne si myslím, že z týchto 3 dôvodov: 1.Gal Gadot 2.perfektný soundtrack 3.Gal Gadot. No, možno toho bolo trocha viac :), ale v skratke, som si istý, že už len jej prítomnosť zdvihla rating filmu. Aby som nezabudol, ten jej kostým tiež nebol najhorší :D

Mimi šéf (2017)

Tieto nové animákovské novoty mi už nesedia a úprimne, namám pocit, žeby takéto niečo deťom skutočne aj nejaké to ponaučenie dalo.

Dunkerk (2017)

Pre mňa je Dunkirk synonymom pre ''film, od ktorého neodtrhnete zrak''. Typicky Nolanovské perfekcionistické spracovanie a vykreslenie dusivej,napätej atmosféry vás k tomu jednoducho prinúti. Rovnako ako aj Zimmerova hudba. Stále si však myslím, že po takom mesiaci si na Dunkirk ani nespomeniem. Chýbala mi tam totiž nejaká hlavná dejová linka, resp. hlavný dejový hrdina. Áno, viem že príbeh takto nie je konštruovaný, no aspoň ten záver mohol byť viac vygradovaný, nakoľko celá stopáž o tom svedčila, o tom , že príde niečo extra. Ale to iba doletel Hardy :).

Valerian a město tisíce planet (2017)

Trocha chaotické, trocha detské a trocha hlúpe. Stále však trocha pozerateľné. Osobne som na to šiel do kina len kvôli DeHaanovi. Bohužial vlastnou vinou a nevšímavosťou som si pokazil dojem ''with fucking slovak dabing''.

Vetřelec: Covenant (2017)

Opäť sa potvrdilo pravidlo , že čím viac od filmu očakávate, tým väčšmi sa sklamete. Nemám a ani nechcem k tomu nič viac povedať.

Dívka, která kopla do vosího hnízda (2009)

Naprostá povinnosť pre milovníkov kvalitnej krimi. Prvá časť trilógie úplná pecka, Noomi je oveľa sympatickejšou ''Lisbeth'' než Rooney Mara v americko-britskej verzii, rovnako ako Nyqvist uvereniahodnejším novinárom než Craig. Druhá časť síce stratila trochu na adrenalíne a dynamickosti, ale herecký prejav si napriek tomu udržal svoju kvalitu. No a napokon táto záverečná časť (nie však podľa knižnej predlohy! ) úspešne zavŕšila Lisbethin príbeh.

S.W.A.T.: Under Siege (2017)

Tak ako tu už napísal kaylin.....dobrí sú dobrí a zlí sú zlí...ja len dodám, že Michael Jai White je opäť Michael Jai White. Očakával som väčší nářež, ale napokon sklamanie.