Od písně k písni (2017)

Nehorázne namyslená zlátanina pre skutočných ''umelcov''. Ale dobre, rozviniem, ak by sa tu náhodou niekto chcel iba pousmiať nad mojím hodnotením s výrazom na tvári ''hmmm, ďalší kto to nepochopil''. Malick chce na prvý pohľad poskytnúť artový zážitok hodný skutočných filmofilov založený na toľkokrát otrepanej problematike vzťahov, zrejme dúfajúc, že v podaní nekonečných rádoby filozofických otázok od samoľúbeho narkomana(Fassbender), naivného a nemého umelca (Gosling), cez istotu hľadajúcu čašníčku( Portman) až po infantilnú ''umelkyňu'' (Mara), ktorí sa neustále krútia na mieste a okolo seba ako keby ich hľadanie (a teraz vo veľkých úvodzovkách) ''skutočnej'' lásky bolo to najdôležitejšie v celom vesmíre. Ja sa zasa rád pousmejem nad komentármi typu: tento film obsahuje naozaj harmonicky vykreslenú paletu citov, atď....no to áno ak považujete za paletu citov sex, podvádzanie, donekonečna omieľané ''ľúbim ťa'' a hneď na to ďalšie podvádzanie a potom trochu experimentovania so ženou aby som si ujasnila, či ťa naozaj ľúbim, Na druhe strane tzv. trojuholníka to isté len k tomu experimentovaniu pridáme aj nejaké tie houbičky a hneď sa nám môže filozofovať lepšie :) V skutku pravá láska a v skutku krásne pointy ako napr. ''zaľúbime sa'', podvádzame sa, rozídeme sa, užívame si a znovu sa zaľúbime. a všetko medzi tým je tolerované ak je to samozrejme tak poeticky a filozoficky podané. Ooh, bulshit! Tak veľmi chce film zaujať ''skutočnými'' problémami vzťahov a paradoxom je, že práve takéto filmy podvedome posúvajú hranice tolerancie vo vzťahoch až tak, že sa to za vzťah len ťažko dá považovať a taktiež samy vytvárajú nereálne predstavy o skutočných vzťahoch. Toľko z obsahovej stránky filmu. Po technickej stránke bohužiaľ nič extra. Kvalitná kamera spočiatku zaujme a neprekáža, no po nie príliš dlhej chvíli zistíte, že aj keď sa na to vcelku dobre pozerá, tak ako som už spomínal skoro stále civiete na dvoch na mieste sa otáčajúcich ľudí ( zvlášť Mara a Gosling), ktorých celá emočná škála spočíva na dotykoch od päty až po vrchné končeky vlasov za pomoci housenky :) . Takže aj v tomto ohľade film po čase začína pôsobiť trápnejšie než by mal, kedže sa rozoberajú tak ''životne'' dôležité otázky.

Transformers: Poslední rytíř (2017)

Mati boža :D. Jedine Wahlberg so svojím bezkonkurenčným ''what the fuck'' pohľadom dokáže z tohto vypochodovať ako pán herec. A Hopkins tomu dodáva aspoň nejakú tú noblesu. To je vlastne aj moje odporúčanie, ak máte radi týchto 2 hercov, tak to možno zvládnete. Dej tu snáď ani nemusíme rozoberať, kedže ide len o recykláciu predchádzajúcich častí a scenár je takpovediac na ......čo? aký scenár?. Tak asi tak.

Apokalypsa v Hollywoodu (2013)

Je to síce lacné a povrchné, ale po istej dávke odstupu a ďalšej dávke weedu :) to určite budete milovať.

V utajení (2017)

Po veeeeeľmi dlhej dobe tu máme kvalitnú špionáž z Veľkej Británie so švédskou výpomocou aka Noomi Rapace. Pre mnňa je už len samotné účinkovanie Noomi zárukou kvality a opäť nesklamala a Bloom takisto milo prekvapil.

Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta (2017)

Prečo až 5? Je to síce na takých 75-80%, ale dôvod, že ''Dead Men Tell No Tales'' znova dokázalo nakopnúť sériu a prísť s niečím novým ma presvedčil pridať na hodnotení. A to, že sa na to naozaj skvelo pozerá, rovnako ako aj na Kayu Scodelario je len veľké plus.

Annabelle 2: Zrození zla (2017)

:) Ach jaj. Zase budeme rozoberať prequel, sequel či spin-off, ktorý má za úlohu v prvom rade čo najviac nahrabať vo vreckách divákov, miesto toho , aby niečím novým zaujal? Tentoraz nie, fuck off Annabelle. Pekná kamera, to je všetko.

V domě (2016)

Konečne niečo, čo ma po dlhej dobe v žánri horor prekvapilo. Priemerný herci, priemerné výkony, ale zato skvelý príbeh a pointa.

Killing Ground (2016)

Typický príklad hororu, ktorý si kladie za dôraz šokovať brutalitou, než zaujať príbehom. Ona vlastne ani nie je čo komentovať. ''Low-price'' B-movie.

Trestanec (2017)

Príjemne prekvapenie a takisto výborný výkon od Nikolaja. Od takéhoto príbehu by som však očakával väčšiu dávku brutality. Stále však stojí za pozretie. P.S: Jon Bernthal by si za vedľajšie úlohy vo filmoch a seriáloch za posledné roky zaslúžil osobitnú cenu :)

Zásah (2016)

Hoci nie je tak pútavý a dejovo kvalitný ako The Raid, po martial -arts (MA) stránke je stále na vysokej úrovni. a na margo komentáru uživateľa Adrian.....stále neporovnateľne lepšie ako ''ruka-strih-noha-strih-lakeť-strih-koleno-strih-hlava'' tzv. hollywoodske MA filmy, pri ktorých je ten výsledok skutočne staticky nezáživný.