• Thriller

V sedmém nebi (2014) (pořad)

Moc příběhů jsem neviděla, ale pár, co ano, bylo docela zajímavých. Lidem s pohnutými osudy, většinou ze sociálního dna, jsem dárky i dary přála. Nejvíce se mi asi líbil rozdávající politik Boris Kollár.

Pevnost Apačů v Bronxu (1981)

Policejní okrsek ve zločinecké díře spolu s příběhy jednotlivých policajtů. Nejlepším a nejcharakternějším se zdá velmi šarmantní Paul Newman. Ale nakonec ani ten není bez chyb. Dobrá klasika, krimoška, jaké se dnes už netočí, ale jakých bylo v 70./80. letech hodně.

Volba zbraní (1981)

Ale ano, dalo se. Gérard Depardieu ještě štíhlý a ve formě, vynikající zasmušilý Yves Montand a překrásná Catherine Deneuve. Film je na můj vkus trochu moc dlouhý a chvílemi jsem se v ději ztrácela. Ale napětí se drží celý film a nakonec to tak krásně francouzsky dopadne.

Žár těla (1981)

Není to vůbec špatný film. Stará dobrá krimoška hvězdně obsazená. Byla jsem hodně zvědavá na tehdy ještě neznámého Mickey Rourka a je ve filmu vážně sexy. Kathleen Turner v roli ženy vamp, která svede sebevědomého advokáta Williama Hurta. Nelituji té hodiny a půl, slušný film.

Vláda - Série 2 (2011) (série)

Opět vysoká politika a média. Pracovní i osobní život dánské premiérky a dalších politiků a novinářů. Velmi dobře vymyšleno i natočeno. Každý, kdo míří do vysoké politiky, by měl tento seriál vidět. Aby věděl, do čeho jde.

Jak to dopadlo!? (2017) (pořad)

Velmi dobrý seriál navazující na Nebezpečné vztahy. Honza Musil ve své, pravděpodobně nejlepší TV roli.

Vláda - Série 1 (2010) (série)

Velmi dobrá série z oblasti politiky a médií. Vše realistické a uvěřitelné. Těším se na další díly.

Vláda (2010) (seriál)

Opravdu dobrý a realistický dánský seriál z oblasti politiky a médií. Je tady všechno, zrada, intriky, korupce, Afghánistán, neziskovky, krach osobního života, politické kompromisy a další chuťovky.

Převrat (2015)

Pierce Brosnan jako lovec ekonomik byl ve filmu dobrý. Rozdováděná a hysterická rodinka, která jela do JV Asie za kšeftem, už méně.

Nikdy neodvracej zrak (2018)

Průřez východoněmeckými dějinami očima a rukou jednoho mladého malíře. Nechybí ani láska, otec, který jí brání a vývoj umění v Německu zhruba poloviny minulého století.