Everest (2015)

Everest vznikl, abychom si s milou nostalgií vzpomněli na Vertical Limit.

Fakjů pane učiteli (2013)

Natočit téměř dvouhodinovou komedii, to chce opravdu talent. Ten tady chybí, takže pár dobrých vtípků a scénář podle šablony.

Fargo (2014) (seriál)

Bohužel oproti filmu, který mám stále v živé paměti, seriál nepřichází s ničím novým nebo lepším a dokonce ani jiným. Opakující se odkazy na film jsou až otravné (opakující se titulek, že se vše odehrává, podle skutečnosti; podobná hudba apod.), většina postav je mírně retardovaná, což postrádá oproti filmu jakýkoliv smysl. Zajímavý je seriál v momentech, kdy se od předlohy částečně odpoutá, a to se děje bohužel až ke konci 1. série.

Madonna: The MDNA Tour (2013) (koncert)

Začátek příšerný a zbytek je klasické Madonnino vykalkulované divadlo v podobě dvouhodinového videoklipu. Vrcholy koncertu (Like A Virgin, Like a Prayer a Celebration) kazí režie (nebo spíš produkce).

Poslední nás zachrání (2015)

Lehká komedie je celkem dobrá, pokud jde o osmdesátkové retro, ale dost ho kazí nudná omáčka ze současnoti.

Labyrint (2015) (seriál)

Zpočátku se dalo lecco opomíjet, ale vzhledem k posledním dílům už to nejde. Nevhodný výběr hudby (při Carmině Buraně během mizerně natočeného zásahu mi bylo už skutečně trapně; snad 3x opakovaný soudobý hit, který se do scén absolutně nehodil), nepřirozené dialogy (ani skvělí herci je nedokázali podat přirozeně - takhle prostě normální lidi nemluví) a ta klopotná snaha naroubovat příběh na Boschův obraz. Poslední díl je trapnost sama. Dřív jsem měl pocit, že Jiří Strach je alespoň dobrý řemeslník, ale on nezvládá ani to - např. Lagmajer hledá dceru v klubech (2x podobný záběr, jak kouká na taneční parket - tedy 1x je asi málo a 2x totéž už stačí, abychom pochopili hrdinovo trápení), z nějakých utajených důvodů neustále sledujeme scény jak někdo někam jde nebo jede, aniž by se během scény stalo něco zásadního apod. Naštěstí už opustil tzv. "americkou noc". Raději nic než tohle.

Taxi Teherán (2015)

Navzdory potížím, kvalitně a svižně natočený komentář k současnému Íránu.

Rychle a zběsile 7 (2015)

"V nejlepším přestat" už tuhle sérii minulo. Pro skalní fanoušky asi žádná změna. Pro nás ostatní - bohužel.

Sejmi prezidenta (2014)

Film je ke konci neskutečně blbej i v rámci svýho žánru.

Noční směna (2014) odpad!

Podobné jako "Let Us Prey", ale zatímco, tam se alespoň něco dělo, tohle "psychologické drama" je k uzoufání nudné.