Sejmi prezidenta (2014)

Film je ke konci neskutečně blbej i v rámci svýho žánru.

Noční směna (2014) odpad!

Podobné jako "Let Us Prey", ale zatímco, tam se alespoň něco dělo, tohle "psychologické drama" je k uzoufání nudné.

Scream (2015) (seriál)

1. série - spíš než důstojné navázání na filmovou sérii jde o prostou vykrádačku, která prakticky nijak nepracuje se žánrem (kromě několika komentářů, které už jsme slyšeli ve filmech) ani sérii dál nerozvíjí. Obsazení je takové nemastné neslané. 2. série je ještě zbytečnější než ta první, vše se opakuje a zcela bez nápadu. Díly jsou pojmenované dle známých hororových filmů, ale nijak dál se téma nerozvádí, dokonce ani s žánrem se nijak nepracuje, jak tomu bylo u filmových předloh. Pouze se opakují staré formule. Bohužel i postavy začnou být postupně otravné a pointa je už prostě trapná.

Vášeň (2012)

Až příliš staromódní thriller. První půlka je příšerně nudná, pak se De Palma konečně rozjede, ale pořád je to jen odlesk jeho lepších filmů (a tím myslím i Femme Fatale). No a scénář je samozřejmě blbost.

Dior a já (2014)

Raf Simmons nastupuje do firmy Dior a má šibeniční termín k vytvoření a představení nové kolekce. Všichni jsou ve stresu, ale až na výjimky, projevy této situace nevidíme. Zbývá nám celkem nevzrušivý pohled do dílen zakončený zřejmě úspěšnou přehlídkou.

Rezistence (2015)

Nemůžu si pomoct, ale tenhle blábol je o moc lépe natočený a odehraný než Hunger Games.

Insidious 3: Počátek (2015)

Už u Wana byli ti strašící geronti na pováženou, ale tady jsou otravné i ostatní postavy. Kde režisér nedokáže vystrašit atmosférou (tedy všude) nastoupí laciné lekačky. Lin Shaye dostává víc prostoru než si její postava zaslouží a člověk se pak modlí, aby se už konečně něco stalo, zatímco její médium bloudí činžákem, kde nejde elektrika. Děsivé.

Wolf Hall (2015) (seriál)

Když si občas říkám, jestlo to tak mohlo být ve skutečnosti, tak v tomto případě píši, že mohlo. A to proto, že vyprávění je intimní, až meditativní a empatické, věci se dějou zdánlivě přirozeně. A pojetí událostí kole Anne Boleynové se tak moc liší od "hlučných" Tudorovců. Vynikající kus!

Ráj: Víra (2012)

Ulrich Seidl natočil komedii!

The Whispers (2015) (seriál)

Mimozemská entita manipuluje bandou nevychovaných amerických spratků, aby ti manipulovali svými rodiči a tím i událostmi v USA. Rodiče jsou, stejně jako jejich děti, vesměs krásní, ale zároveň silně egoističtí, takže kromě toho, že neumějí vychovávat děti, se navzájem podvádějí a pak propadají jakési sebelítosti. Vedlejšími postavami jsou například specialistka na vesmír, která se při prvním kontaktu s mimozemským tělesem ptá, jestli je to meteorit nebo afektovaná babička, které bych nedal pohlídat ani piano v 1+kk, natož jednoho z těch spratků. Tyto vedlejší postavy pak v dramatických situacích vykřikují zcela vážně věty jako "Chci to vedět a chci to vědět hned!" nebo "To může vědět jenom jediný člověk, a to...", a to v situaci kdy se například přehřívá jádro v příslušné elektrárně a zároveň s tím i scénáristův mozek. Podívaná odsýpá, ale nedá se toho čekat nic víc než třeba od výplodů Dan Browna - tedy především to odsýpání. Jinak seriál připomíná Invasion apod., kde se pořád něco chystá a my doufáme, že se skutečně něco stane, ale jediné, co se stane je závěrečný cliffhanger před zrušením celého seriálu. Což tady nejspíš nehrozí (myslím to zrušení).