Harbinger Down (2015)

Naprosto nezáživná napodobenina Věci s mizernými herci.

Nebezpečné pokušení (2015)

Vykrádačka mnohem lepších filmů, s nelogicky se chovajícími postavami.

Temné kouty (2015)

Z počátku vypadá film uvěřitelně, ale postupně začne vršit témata a události, které působí jako pěst na oko (s tím satanismem jsem poněkud nechápal). Na konci jsem se navíc dočkal nechtěně vtipné honičky s revolverem. Neustále narážím na srovnání se Zmizelou. Knihy neznám, ale jestli jsou v podobném tónu, tak Fincher to vzal za dobrý konec (a s vtipem), tento film je naopak patrně odstrašujícím příkladem nezvládnuté adaptace předlohy.

Gangster Ka (2015)

Po formální stránce skvěle zvládnuté, ale nepochopil jsem, co se mi film snaží sdělit. Postavy byly indiferentní, události nečitelné. Děj tak nějak bez emocí plyne, v podstatě zbytečný film.

Backcountry (2014)

Film působí na první dojem jako lepší provedení jednoho příběhu z nepřeberné haldy paradokumentů o lidech, kteří se dostali v přírodě do prekérní situace podařilo se jim nějak přežít. Hrdinka je velmi sympatická skautka, medvěd není digitální psychopat, ale živoucí zvíře a vše působí civilně. Možná proto je poslední půlhodina tak nervydrásající.

Svatojánský věneček (2015) (TV film)

Narozdíl od štědrovečerního režiséra zná Jiří Strach svoje limity. Pohádka je sice spíš průměrná, ale není přeplácaná, trapná a je vizuálně atraktivní, což je na současnou českou pohádku vysoké hodnocení. Moc jsem ale nepochopil, o co se svým "hraním" snažil Marek Taclík.

Zoo (2015) (seriál)

Seriál je tak špatnej, až je blbej. Od prvního dílu horší a horší a co se tam děje je úplně egál, divák je vděčný za každou akci, byť sebeblbější - třeba medvěd v pařížské kuchyni, to alespoň pobavilo. A zvířecí světe div se, ono to bude mít další sérii.

Macbeth (2015)

Zcela neempaticky převedená hra na filmové plátno formou historického spektáklu. Pokud není snaha se ke hře nějak postavit, pak ani sebelepší herci v život shakespearovskou angličtinu nepřivedou. Někdo napsal, že Kurosawův pochodující les byl nechtěně komický, Kurzel si s tím v tom případě neporadil o mnoho lépe. A tak nějak i s celým filmem.

Vykolejená (2015)

Pseudokomedie s nekriticky přepálenou délkou. Pokud tam byl nějaký humor, tak mi neseděl. Film je spíše sled rádobyhumorných scének a pokud se objeví něco jako děj, je značně předvídatelný a zbytečný. Amy Schumer je sympatická, její film ani trochu.

Poslední rytíři (2015)

Dosti bizarní zpracování příběhu o roninech. Nejvyšší kvalitou filmu jsou herci a zajímavostí pak české lokality, ačkoliv zmatená výprava jenom potvrzuje bizarnost celého zpracování - barokní památky jsou digitálně doplněny architekturou ve stylu Hry o trůny a hůř.