• Mysteriózní

Probuzení (2007)

Ze tří nakonec dávám čtyři, protože mě snímek zaujal svým tempem atd. Ale filmaři by se vážně měli zamyslet nad obsazováním Jessicy Alby do urč. rolí. Takovéhle typy filmu je vážný zločin sledovat její "výkony", škoda.

Tři (2005)

Myslela jsem si, že bych mohla dát 3* za Zaneovo charisma, ale bohužel, množství charismatu mnoho nebylo.

Lepší už to nebude (1997)

Nicholsonův herecký koncert, Helen Hunt slušně drží krok, prostě skvělá komedie

Láska nebeská (2003)

Lásku na všechny možné i nemožné způsoby tento film miluje, proto jí zachycuje tak citlivě, ale nikoli sentimentálně. Někdy je to lehce komické, někdy tragikomické, někdy tragické (v případě Lásky nebeské je tragičnost držena pod pokličkou). Celá plejáda britských hereckých skvostů, kteří se tu zamilovávají, milují a odmilovávají a dokazují tak, že se všichni dokáží nacpat do jednoho střípkovitého filmu, aniž by bylo klaustrofobicky přelidněno. A nakažlivá atmosféra to celé jen pro jistotu posychruje.

Noc patří nám (2007)

Čekala jsem trochu něco jiného, ale i tak jsem byla celkem spokojena, ač možná M. Wahlberg byl trochu někde jinde a závěrečná scéna v poli a vstup do policejního sboru mi až tak neseděla.

Nauka o snech (2006)

Tyhle 'vize' zvedají ze židle... Nenucený a originálně zpracovaný příběh o sbližování dvou lidí. S obsazením Bernala a Gainsbourgové z toho dělá uvěřitelnou fantazii v reálném světě. Nápad stromů rostoucích na loďce se mi vryl do paměti.

Pokání (2007)

Jednoduše úchvatné

Americký gangster (2007)

Úvodní Washingtonova scéna vypovídá o syrovnosti a výjmečnosti snímku. Mimořádný biografický film.

Podfu(c)k (2000)

Sarkastický Ritchie – díkybohu za to! Všechna ta absurdní setkání a černý humor snoubený s tím suchým anglickým snímku vyloženě svědčí. Svižný (Ritchieho) scénář, dobrá práce s kamerou. Tento londýnský trip plný sarkasmu, prasečího krmení, cikánských baronů v čele s B. Pittem, kteří artikulují řečí uchu náročné na porozumění a v neposlední řadě dobrý soundtrack. —"Anything to declare?" —"Yeah. Don't go to England."

My z Kačerova (1987) (seriál)

Vzpomínka na dětství, kdy jsem se těšila na každičký díl tohohle dobrodružství všech těch kačen. Už jenom ta úvodní píseň (samozřejmě ta původní) nazpívaná V. Čokem se mi vryla na dlouho do paměti. Znovu dabované díly jsou ovšem hodně slabé!