• Mysteriózní

Nezvratný osud (2000)

Pravděpodobně jeden z nejlepších teenagerovských 'napínáků' té doby. A to je asi proto, že se nikde neobjevuje psychopat s hákem, nebo zamaskovaný labilní chudák s motorovou pilou, tím pádem se netvoří absurdní, směšné a předvídatelné scény. A závěr filmu se taky podařil.

Volný pád (1993)

Toho člověka Fostera naprosto chápu.

Po čem ženy touží (2000)

Gibson v romantických komediích mi moc nesedí, přesto ve spojení s Helen Hunt to funguje docela dobře. K tomu zajímavá zápletka v podobě čtení ženských myšlenek.

Mumie se vrací (2001)

Koukněme se, jak se lze z dobře našlápnuté jedničky uplácat notná dávka nudné dvojky, které především staví na efektech (i když Škorpion v závěru je víc než úsměvný). Jenže méně je někdy více, příběh je chatrný jak rybářská síť. Horší průměr. Přimhouřené oko nad 'umem' štábu uvrtat všechny protagonisty z jedničky, kteří koneckonců dělají svoji práci dobře.

Mumie (1999)

Čtyři hvězdičky dávám už jenom proto, že pokaždé, když je možnost tenhle film vidět (ano, TV) řekla bych, že i s chutí se na něj podívám. Příběh není až tak unikátní, a podle žánru se dá i odhadnout jak to skončí. Ale obsazení herci mi přijdou nad míru sympatičtí, nakonec i ten Imhotep. Vizuální efekty jsou podle mě-laika taky celkem slušný (s přihlédnutím na rok 1999), takže když se to všechno smíchá dohromady vzejde z toho vlastně dobře koukatelný film.

Magnum (1980) (seriál)

Tom Selleck si jen tak tu nálepku Magnuma neodpáře.

Neprůstřelný mnich (2003)

Ani dobrý výkon Rodena, ani optimistický výraz ve tváři Yun-Fat Chowa nezabrání tomu, že film upadne v zapomnění hodně rychle.

Válka Roseových (1989)

Tohle je už v dnešní době kultovní film o jednom manželství, které prochází ne zrovna lehkou krizí a o tom, jak se s tím oba manžélé doslova RVOU.

Charlieho andílci (2000)

Jedna * za Crispina Glovera, druhá * za Billa Murraye (i když tady to moc nevyhrál) a ta třetí za Prodigy.

Taková zvláštní rodinka (2001)

Tenenbaumovic filmová biografie. Námět by býval mohl být všední, jen kdyby ho neuplácal dohromady Wes Anderson. On je právě takový filmař, který točí nekonvenční a podivné snímky a ne všichni se s jeho tvorbou dokáží poprat. I Taková zvláštní rodinka je nevšední a lze tu najít určité památné momenty. Wes na to přitom nejde složitě - jen trochu jinak. Nemá to sice takový potenciál jako jeho Život pod vodou, ale v tomto případě je to vedlejší produkt, jelikož Andersonovými abnormalitami se to tu jen hemží. G. Hackman a A. Huston byli výborní po celou dobu. Skvělý je tu také Bill Murray. Stillera nevyhledávám, ale jeho nevrlý teplákovkový král neirituje jako některé jeho role. Synové Ari a Uzi, ti hoši připomínají Roda a Toda ze Simpsonových, kteří na pohřeb udělají změnu v podobě černých adidasek - a celá ta závěrečná scéna typicky-andersonovská. Samozřejmě, jaký by to byl Wesův film bez úžasné hudby. Troufám si říct, že jeden z jeho nejlepších hudebních doprovodů (při scéně "Needle in the hay", kde se Richie zbavuje vousů, vlasů a břitva se nenáhodně zakousne i do předloktí mi mrazilo v zádech).