• Mysteriózní

Match Point - Hra osudu (2005)

Překvapilo. Od začátku se mi film zdál takový "nemastný-neslaný", pořád se tak nějak nic nedělo. Dobrý výběr s Johansson a Rhys-Meyersem, který mimochodem závěrečné rozuzlení zvládl na "výbornou". Není to sice pro mě za plný počet, ale i přesto snímek stojí za to vidět.

Nový svět (2005)

Čekala jsem tak nějak více. Prostě to vidím jako lepší průměr. Kupodivu, pro mě neznámá, herečka Q. Kilcher zahrála svůj part na jedničku a příjemně mě překvapila.

Příliš dlouhé zásnuby (2004)

Audrey opět exceluje. Sice takové "otřepané" téma: láska, válka, atp., ale vzhledem k zajímavé kameře a některým hercům je snímek zajímavý a neupadá v nepotřebné klišé. Ale přesto se mi zdál konec ne úplně dotažený a nějak předvídatelný.

Stmívání (2008)

Sice je sarkasmus mé druhé jméno, nějakým způsobem se mi Twilight (díl I. podotýkám) dostal pod kůži. Kůži, která už nějaký ten pátek nepatří do věků náctiletých. Věk hlavních protagonistů je mi vzdálenější a nálepka „teenager“ se mi sloupla před pár lety zpátky, takže ony sympatie k tomuhle filmu jsou mi trochu záhadou. Obyčejně jakékoli teenage movies vypínám po 20 minutách vzhledem k jejich stupidním předvídatelnostem, banálním a příšerným ‚hereckým‘ výkonům. Mimoto jsem byla srozuměna se skutečností, že ve Stmívání bude mládí hrát prim (upírská společnost se nepočítá). Kromě otravných studentů a té upírské uhlazenosti jsem neměla nijak markantní problémy se do příběhu vžít. Co se týče filmařiny, vyzdvihuji hlavně výpravu (lokace a příroda jsou dechberoucí), hudební kompozici a ten fakt nezávislého studia. V podstatě jsem ráda, že jsem nedala na předsudky, které ho obklopují, holt každý má jiný vkus. Ačkoli se považuji za skeptika, Twilight mě svým vnitřním jádrem pravděp. očaroval, poněvadž si to jinak nedovedu vysvětlit. Mně je hlavně úplně fuk, jaká mánie se kolem toho všeho strhla nebo naopak averze nevraživců, kteří si z toho utahují… nepatřím ani do jednoho tábora – ani neomdlévám a nepištím, a ani nevypouštím jedovatá slova. Námět jako takový zkrátka „schvaluji“ a nemám potíže si snímek pustit; dokonce jsem pochopila i ten Pattinsonův přednes, který je v začátku křečovitý (!) Zdravá kritika je na místě a neopodstatněné, tupé názory jsou stejně nudné. Suma sumárum – zajímavý příběh, přijatelné obsazení, upírská tématika zase trochu jinak, takže proč ne…

Italské námluvy (1994)

Něco mezi 3 a 4 *, takový lepší průměr. Zajímavé sledovat Downeyho "začátky", dovolenkové prostředí a taky Billyho Zanea (ještě) s vlasy. Zkrátka taková oddychovka na sobotní odpoledne.

Oscar (1991)

Průměr. Neurazí - nenadchne.

Česká soda (1993) (seriál)

Čtvrtníček & spol. bez rukavic. Recese na druhou, kdo ještě neviděl - neví o co přichází.

Ten kluk (2007)

Velmi dobře stylizované drama o člověku, který by se rád znovu začlenil do společnosti. Do společnosti, která je velkým neznámem vzhledem k jeho minulosti. Jeho křehké ego, tak těžko znovu a pomalu nabyvatelné, prochází v jeho případě těžkými zkouškami. Kvalitní práce s kamerou a Garfield ze sebe vydal maximum, a proto tento snímek stojí za vydění.

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Vizualizace téměř bez chyby. A jako nadsázka to i docela dobře účinkovalo, ale i přesto mi tam něco chybí (nebo přebývá?!).

Kurs sebeovládání (2003)

Průměr, i na Nicholsona - bohužel. Ale 'vaječná' scéna "řek' sem na hniličku" je víc než skvělá..