• Mysteriózní

Rychle a zběsile (2001)

Čekala jsem víc. Jednoduše nenaštvalo - nenadchlo.

Psanci Ameriky (2001)

Já vám tedy nevím, kam tohle mělo zacíleno. Všichni účinkující jakoby měli na sobě přilepené nálepky s obličeji "tvařte se všichni co možná nejvíce westernovsky". Jejich 'kolty' jsou v tomto případě proklatě nízko.

Live 8 (2005) (koncert)

Taková škála umělců... to se snad "musí" líbit většině. Zkrátka každý si zde najde to své. Ale pravděpodobně nejdůležitější je ta myšlenka a účel, kterému je tento velko-kapacitní přenos určen. Mnohokrát mě některé momenty dohnaly k slzám. Bohužel jsem sledovala Live v době, kdy to vysílala TV, tudíž není (témeř) fyzicky možné sledovat veškerý materiál. Přesto jsem ráda za těch cca 14 hod. vkuse (!). DVD tak musí být o to lepší a kompletně shlednutelné.

Čokoláda (2000)

Čokoholik jsem nikdy nebyla, ale díky tomuhle filmu jsem se jím určitým způsobem stala. Jednoduše a prostě 'hezký film'.

Z pekla (2001)

Není to úplně dotažené a něco tomu chybělo, ale Depp přimíchal "Laudanum" a je z toho vydařený film.

Tajemné okno (2004)

Čtvrtá hvězda je samosebou za Deppa a možná ještě ta závěrečná scéna za tu hvězdu stála.

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

Taková jedna sci-fi satisfakce. Smekám, jednoduše vzdávám hold panu Lucasovi. Buď se mu to podařilo se štěstím anebo to ten lišák měl do puntíku "načasované". Po vlažné E2, která vyšla oproti E1 ještě více seladonsky a fungovala jen spíše jako spojovník mezi E1 a E3. A jelikož z E2 - Klony útočí jsem nebyla dvakrát odvázaná, po E3 jsem absolutně šokovaná (ani nevím v jakém slova smyslu). Anakinova 'přeměna' je neskutečná, kdy jsem si po účinkování H. Christensena v E2 nedokázala naplno představit TU proměnu na Darth Vadera. Ale vzal mi vítr z plachet a musím uznat, že byl velmi dobrý. Souboj, na který dlouho většina čekala, Obi-Wan vs. Anakin na pozadí výborně upravená 'Duel of the Fates', a navíc prostředí všudypřítomné lávy bylo pro výsledný dojem vynikající. Jakékoli "star-trekové" snímky mě většinou nechávají chladnou, ale E3 je až dramaticky revolučním mezníkem (především z celé Ságy) ve sci-fi. Co se týče dalších postav, je to hlavně (a opět) E. McGregor - neměl on náhodou Obi-Wana "v krvi" ?! Jeho výkřik "You were the Chosen One.." trhá srdce. I. McDiarmid coby senátor Palpatine a jakožto našeptávač, kterému se nakonec povedlo to, co chtěl, až se mi z jeho počínání dělalo špatně od žaludku. Lucasův záměr? Povedlo se. Generál Greivous také nebyl zrovna roztomilý a vizualizace jeho 'tvářičky' by mohla děsit v nočních můrách slabší povahy. Hudba Williamse jako obvykle u SW skvěle pompézní... Scéna "Padmé Rumination", kdy Anakin přemýšlí nad tím asi nejfatálnějším činem a Padmé začíná tušit blížící se strasti naháněla husí kůži. Závěrem hlas pana Jamese Earla Jonese v Darth Vaderovi, dá se říct, spojil téměř nespojitelné - a to nové a staré Epizody Star Wars.

Star Wars: Epizoda II - Klony útočí (2002)

Taková jedna sci-fi romance. Proto by neškodilo o něco vylepšit scénář, jelikož ty dialogy mezi Padmé a Anakinem jsou dost chabé. Většinou. Ať už rozhovor na louce (do koho byla Padmé v minulosti zamilovaná, proboha koho to zajímá), při „bezdechém“ zírání na sebe v kulise planoucího ohně krbu, ale korunu tomu položil rozhovor před vjezdem do arény: ‚Neboj se‘ … ‚Já se nebojím zemřít. Umírám každý den, co ses vrátil do mého života.‘… ‚O čem to mluvíš‘… ‚Miluju tě‘… ‚Ty mě miluješ?‘.. To je vážně na hranici teenagerských slaďáků, a do těch bych nerada Star Wars řadila. Na druhou stranu vizuální a zvukové efekty opět nezklamaly, ty byly vskutku klasa – ozvučení seismických náloží mě hodně bavilo. Z hereckých výkonů bych ocenila E. McGregora – žádné bezduché brebentění a stále k věci, toť Obi-Wanův charakter. Christopher Lee coby hrabě Dooku, což je takový padouch s grácií, řekla bych, nepřehrává a jeho herecké schopnosti vás nutí mu uvěřit všechny ty galaktické úmysly. Natalie Portman se mi víc líbila v E1, tady už i díky těm „blábolům“ jde paradoxně do pozadí. A Christensenův "starší Anakin" moc nepřesvědčí, že by mu po letech mělo celé universum ležet u nohou. Avšak scéna, kdy zmasakruje (mazaně jsou jatka divákovi ušetřena) tábor Tuskenů a vůbec jeho démonické pohledy napovídají, že zrod Vadera bude hodně temný.

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999)

Taková jedna sci-fi pohádka. Mezi 4 a 5 *, ale nakonec hodnotím podle 2. půle filmu, která má konečně svůj spád, především závěrečný souboj Qui-Gon X Darth Maul X Obi-Wan za doprovodu Williamsova "Duel of the Fates" je zkrátka výborný. Vizualní efekty roku 1999 také klasa. Bohužel dabingová verze film utápí.