• Mysteriózní

Tři veteráni (1983)

Perla české scénáristické scény.

Černí andělé (2001) (seriál)

Soubor příběhů, který určitě patří k těm lepším na televizním poli. Do dneška mě epizoda "Pokoj bez oken" mrazí v zádech.

Lara Croft - Tomb Raider: Kolébka života (2003)

Lařina jízda na koni nakombinovaná se střelbou byla sice cool a to africké safari se dobře pozorovalo, ale to je vše. Alespoň se Angelina snažila zachovat britský akcent, potažmo původ. Předvídalný blockbuster vyprávějící kterak Lara Croft úspěšně splnila další misi. Počítačová předloha se musí obracet v zásuvkách playstationů a počítačů.

Lara Croft - Tomb Raider (2001)

Troufám si říct, že s počítačovou předlohou to má společného pramálo. Námět není všechno a Angelininy přednosti lze vidět i na fotkách, aniž by bylo zapotřebí sledovat ji cca 93 min. v tomhle filmu. Udělala by lépe, kdyby se věnovala serióznějším projektům, v těch akčních ji beztak nebude brát nikdo moc vážně.

Equilibrium (2002)

Baleova nedostupnost, kterou ukazuje ve většině jeho rolí, je i zde zachycena s určitou grácií. Bale do svých rolí, ač jsou podobných charakterů, přinese vždy něco nového. Equilibrium není výjimkou, navzdory tomu, že se jedná o spíše nevýraznější projekt.

Trosečník (2000)

Tak 'tenký' scénář a tolik procítěný; ztroskotaný pán od FedExu. Copak by mu někdo neuvěřil toho "Opáleného Pohodáře s cool blond kadeřemi, který si to volní na tropickém ostrově a konzumuje kokosové ořechy, jenž se ještě dostal do figury".... Stop zlehčování situace - tohle je více než dobrý film a Hanks budí obdiv. Zoufale jsem si přála, aby ten balík byl nakonec rozbalen...

Šílená / Krásný (2001)

Takový lepší průměr. Ale kdyby to nebyla Kirsten asi bych dala o hvězdu méně. Nějak jí ta role sedla, dle mého názoru.

Maverick (1994)

Vtipálek Maverick a jeho westernem vonící výlet, aby si mohl zahrát poker a odnést kupu peněz, zamotat všem hlavu a podrobit si šibalskou Jodie Foster. 85%

Znamení (2002)

Nejde nedat nejlepší hodnocení, když opomenu všechnu tu rozumnou logiku. I když kdo ví...jednou. I po několikátém shlédnutí mě snímek stále fascinuje a určitým způsobem nahání husí kůži. Poněkud (a nijak překvapivě) tichý a hloubavý Joaquin Phoenix zde exceluje, ale Gibson taky nezaostává, také představitelé malé Bo a Morgana, dle mého názoru, předváděli slušný výkon. Snad jen ten závěr, kdy je veškeré vyřešení situace přenecháno jen Merillovi, který to zvládne levou zadní... V každém případě je hodno ocenit i skvělou kameru a hudební doprovod byl nad míru dobrý.

Černočerná tma (2000)

Pořád mě tenhle film nezačal úplně nudit, i po několikátém vidění, takže proč tomu nedat lepší průměr. Riddick je tu hold 'cool guy'.