• Pohádka

Jeden den v New Yorku (2004)

Bezduchá kravinka, sázející na to, že holky Olsenovy vyspěly a jsou fakt přitažlivé. Ale ne natolik, aby stupidní děj přehlušily.

Vážení přátelé, ano (1989)

Snad jediný film, který se celý natáčel v Rakovníku a zdejší továrně na výrobu dlaždic, ve filmu přetvořenou na továrnu na výrobu sanitární keramiky - WC. Několik scén se také natáčelo na zámečku Dřevíč u Nižbora, kde dnes opět bydlí Karel Schwarzenberg. Poměrně vtipné, i když dnes se na tento film dívám spíše jen pro připomenutí absurdit minulého režimu, v jejichž ztvárnění se scénaristé opravdu vyřádili. Milan Lasica kouzelný především jako harmonikář :-) Přiznám se, že rukopis režiséra Kleina moc nepoznávám, každopádně je to jeden z jeho zdařilejších filmů (tvorba po revoluci mu tak nejde).

Pohlaď kočce uši (1985)

Na to, že je to hudební komedie - respektive komedie o trampotách dívčího sboru na soustředění, tak jsem se celkem dobře bavil, protože nejsem zrovna muzikální typ. Dětští herci jsou celkem sympatičtí a dospělí ještě víc, především Zdeněk Řehoř i Broňa Poloczek. Líbí se mi i prostředí, kde bylo natáčeno - Jičín a skalní města v jeho okolí

Jak se točí Rozmarýny (1977)

Slušná dětská rodinná komedie, na kterou se já celkem rád dívám, i když nevyhledávám jí a čekám na reprízu. Musím ale říci, že se mi zde nelíbila ve své roli paní Iva Janžurová, kterou mám jinak velmi rád. Děti hrály celkem hezky, i když některé pasáže mi připadaly nudné a písničky mě tolik neoslovily. Dost mi splývalo, co je film a co natáčení.

Fantomas se zlobí (1965)

Pokračování úspěšného filmu, kde Louis de Funés skutečně ukazuje, jaký je herec. Jeho grimasy a pohyby opravdu tvoří zábavu, i když o vtipné scény není nouze i bez něj. Klasika s převleky, záměnami, honičkami...opravdu kultovní crazy komedie.

Talentmania (2010) (pořad) odpad!

Jděte s těmito show už do pr...! Neskutečné, navíc, dvě stejné kraviny na dvouhlavních programech, to je možné jen u nás!

Je třeba zabít Sekala (1998)

Neskutečně silný film. Atmosféra se dala krájet, i srkz plátno bylo cítit to napětí a emoce. Mimochodem, poznali jste fešáka z filmů čtyřicátých let, Gustava Nezvala? Zde již devadesátiletý kmet.

Akta X (1993) (seriál)

Vynikající seriál, ty záhady jsem prostě žral a dodnes žeru. Ale s překvapením jsem zjišťoval, že přibývají další a další řady, tu bez Muldera, tu bez Scully, zato o dost pokleslejší kvality. Nicméně, za první skvělé - pro mě již kultovní - řady dávám ****.

Akta X: Chci uvěřit (2008)

Mystérium se vytratilo, zbyla pouze celkem dobrá detektivka. Ale o tom Akta X nejsou, proto takové hodnocení.