• Thriller

O bozích a lidech (2010)

No tak jim postavili filmový pomník. Neznám je, ale pevně věřím, že si zasloužili lepší.

Beze stop (2018)

Spíše hezké než silné. A do toho trempíři jak někde z Posázaví...

Zkouška ohněm (2018)

Jedna věc je, jak moc filmový příběh odpovídá skutečnosti. Zde je možno pochybovat. --- Druhá věc s tím asi souvisí. Dejme tomu, že to žádný reálný předobraz nemělo, že je to prostě film. Pak mi vadí, že vyšetřování je zobrazeno ledabyle a soudní řízení jako zbrklé. Neviděl jsem zkrátka dost důkazů, abych pochopil, proč jsou všichni přesvědčení o jeho vině. --- A tudy zpátky k prvnímu: Nebylo to Zwickem a Fletcherem takto uděláno schválně, aby nás vmanipulovali do tábora odpůrců trestu smrti? Ten případ neznám, ale zasmrádá mi to. --- Kdybych věděl určitě, že je to manipulace, hodil bych to do odpadu. Ale nejsem si jistý. Proto raději nehodnotím.

Mrtvý muž přichází (1995)

Vyvážené, analytické. Asi nejlepší výkon Seana Penna - manipulativního syčáka zahrál moc dobře. - Můj názor na trest smrti? Za "jednorázovku" bych ho nedával. Jen výjimečně, opravdu nenapravitelným grázlům.

K zemi hleď! (2021)

Satira. Dobrá, nikoli báječná.

Ozark (2017) (seriál)

Natahované, a leckdy stěží uvěřitelné. Rušilo mě to, i když mnoho momentů bylo dobrých.

Co je vám, doktore? (1984)

... a všimli jste si, že Svěrákova "moudra" jsou vždycky dokonale konformní?

Svatební cesta do Jiljí (1983) (TV film)

Těžký normalizační průměr. Velmi slabá snaha o humor, nedejbože o něco víc.