• Thriller

Mark Felt: Muž, který zradil (2017)

Ten styl se mi líbil. Ale je to dost stylizované, právě aby se to líbilo. Přesněji, aby se ten hodný líbil, a ti zlí byli poznat od prvního záběru.

Dívka na koštěti (1971)

V rámci celkové tvorby tandemu Vorlíček-Macourek mi tohle připadá jaxi slabší. Scénáristicky, a hlavně režijně.

Tváří v tvář (1967)

Anachronistické, ale zdaleka ne nesmyslné. Kolik takových intelektuálů se ve 20. století vydalo Fletcherovou cestou? "Individuální násilí, to je primitivní a ilegální. Ale masové násilí může změnit svět." Lenin, Trockij, Mussolini, Pol Pot, bin Ládin. A všimli jste si, jak se dobro a zlo v režii Fletchera bleskurychle zrelativizovalo? Starosvětský loupežník Bennett na to neměl žaludek. --- Záměr chytrý, ale žánr westernu tenkrát tak nějak vylučoval, aby se za věcí šlo důsledněji.

Hra bez pravidel (1967)

Elitní scénář, kvalitní provedení. Vyjímečný film.

Žebrácká opera (1991)

Je to nemravné. Což jistě mělo být. Ale mělo to být pouze nemravné?

Přízrak (1987) (TV film)

Silně odfláknutá režie.

Kanadská noc (2008) (TV film)

Veškrnová a Preiss jsou dobří, ostatně jako vždy. Ale ten scénář! Doják nejnižší úrovně. Neštěstí ohlašuje... kdo myslíte? No jistěěěě, krkavec, kdo jiný? A když přijde katarze, je samozřejmě bouřka. Záchrana přijde v poslední minutě. No kurva, to je originální jak sovětský cirkus. Páááne šiditelííí, páááne šiditelííí...

Raport (1968) (TV film)

Do detailu promyšlené dialogy v podání vynikajících herců.