• Krátkometrážní

Ducháček to zařídí (1938)

Maličko slabší co se týče hlášek oproti U pokladny stál, nicméně taky skvěle zábavné a svěží. Škoda jen té časté linie s Adinou Mandlovou. Buriana vídám zkrátka radši.

U pokladny stál... (1939)

Klasicky pomotaná zápletka v čele s Vlastou Burianem, který perlí jednu hlášku za druhou a mně se tak postaral o královskou zábavu. Tenhle jeho charakter naprosto zbožňuju.

Melanie: Dar života a smrti (2016)

McCarthy se sice snaží vnést do zombie tématu něco nového, otázkou je, jestli to funguje dobře. Pokud se přenesete přes první nudnou půlhodinu, dostanete docela ucházející zábavu ze špinavého apokalyptického prostředí. Bohužel se tam ale nic výrazného nestane, pouze sledujeme velmi krátkou cestu jedné přežívší skupiny a její následné postupné sežrání. Ze scény se zombie dětmi před závěrem jsem byla dosti v rozpacích, protože se mi prostě absolutně nelíbila. Konečný závěr byl taky trochu na hlavu, ale podtrženo, sečteno, sledovat se to dalo.

Poslušně hlásím (1957)

Docela výrazný pokles od prvního dílu z důvodu toho, že vedlejší postavy zde postrádají vtip a tak stojí celý děj pouze na Švejkově postavě, což skoro nestačí. Navíc se ztrácí i atraktivní prostředí a příběh se přesouvá do nezajímavých exteriérů.

Dobrý voják Švejk (1956)

Tak tohle už je kultovka, která snad ani nepotřebuje delší komentář. Všichni jistě víme, že Hrušinský byl za jeho dob králem filmu a zvládl každou roli. Ovšem v tomto prvním díle jsou bezkonkurenční i veškeré vedlejší postavy, které dělají tento film naprosto nezapomenutelným.

Sněhulák (2017)

Já Sněhuláka četla, dokonce jsem měla fakt radost, že zfilmují zrovna ten jediný díl, co jsem od Nesba opravdu přečetla. Ten film byl ovšem průser jak barák. Pokud jste měli v ději bordel, ti, co jste knížku nečetli, nezoufejte. Já, jenž jsem jí četla jsem měla ten bordel úplně stejný. Fakt si ani nemyslím, že by se ty postavy nějak podobaly. V podstatě nic z tohoto snímku mě neevokovalo na knihu. Spousta důležitých pasáží chybí nebo jsou odfláknuté, postavy jsou až nehezky nevýrazné. Ani sám Harry Hole nestál za moc, a to mám Fassbendera ve své topce v horních pozicích, bohužel tady neměl šanci cokoliv zahrát. Sněhuláka po projekci zkrátka hned zapomenete, protože nebudete mít šanci se do jeho konce v příběhu zorientovat. Největším průserem jsou tu náhodně navazující scény, které nemají žádný řád. Ráda bych Sněhuláka nominovala na nejodfláknutější film minulého roku.

Chůva (1990)

The Guardian je vážně docela příjemný, tajemný horor z devadesátých let, který se mi sice nevryl úplně pod kůži, ale dokázal ve mně probudit alespoň nepříjemné pocity. Musím také ocenit sympatické postavy, ale především velmi pochválit závěr. Byl totiž dost intenzivní, děsivý, krvavý a brutální. Vzdáleně mi dokonce něčím připomínal těch jediných dobrých dvacet minut z nového Evil Dead. Takže za tohle má určitě plusové body.

Paddington (2014)

Před Vánoci jsem si tuhle pohádku nechala puštěnou v televizi a její nádherný vizuál mě zaujal hned na první pohled. Byla vcelku zábava pozorovat osudy a vtipné situace toho roztomilého medvěda. Děj byl sice opravdu primitivní, ale tím také snadný ke sledování a přispěl k vychutnávání si barevné britské atmosféry. Záporačka Kidman sice nebyla bůhvíco, ale mě to k pobavení úplně stačilo a opětovné projekci se v budoucnu nebudu bránit.

Alpy (2011)

Já jsem si nejdřív myslela, že Alpy byly natočené ještě před Špičákem, v Yorgosových začátcích. Tady jsem zjistila, že je natočil až po něm, takže je to jasný pokles. Podle mě ho zkrátka napadl velice dobrý a kontroverzní nápad a chtěl ho prostě co nejrychljeji zpracovat. Film je opět plný podivných dialogů a je dalším důkazem, že Lanthimos se během pár let stane mistrem bizarností. Téma dobré a silné, ale zpracování nevýrazné.

Kingsman: Tajná služba (2014)

Kingsmana jsem si pustila z nudy s domněním, že je to dobře hodnocená akční komedie, kterou si většina lidí velmi chválí, takže jejím zhlédnutím nemůžu nic zkazit. Asi takhle. Kingsman mě připravil o drahocenné dvě hodiny mého života, které jsem opravdu mohla strávit mnohem efektivněji. Čekala jsem něco na způsob U.N.C.L.E. a jediné,co se podobalo byl vizuál. Příběhově je to totiž naprosto mimo. Ani Colin Firth mě tady nezaujal, působil na mě toporně a nesympaticky. Dvě hvězdy dávám leda tak za scénu v kostele, která byla velmi osvěžující, jinak asi budu muset akční komedie už definitivné vyškrtnout z posledního mista ze svého seznamu oblíbených žánrů. Musím s politováním říct, že Kingsman je pro mě ve filmové branži definicí slova debilita.