Ať vejde ten pravý (2010)

Švédský originál jsem zatím neviděla, ale tento remake mě rozhodně nezklamal. Temná atmosféra nudného maloměsta ponořeného do zimy, ve které k sobě najdou cestu dvě děti, které si nejvíc ze všeho přejí být někým jiným a někde jinde. Oba herečtí představitelé výborní, soundtrack na nervy brnkající, krvavé scény efektně udělané. Jako celek hodně působivé, rozhodně si přečtu původní knížku. Pozdější update - srovnání film/knížka (John Ajvide Lindqvist) - 4/6 - knížka je mnohem horrorovější a hodně čtivá, ale přesto můj dojem z filmu zůstává hodně pozitivní.

Zakázaná zóna (2010)

Trailer i hype kolem tohoto filmu nalákají diváky na napínavý sci-fi thriller, ze kterého se ale nic nekoná. Ve filmu se toho prakticky moc neděje, atmosféru strachu se nepodařilo vytvořit. Hlavní protagonista je absolutně nesympatický a celou dobu jen mele samé kraviny (uprostřed infektované zóny se strašně diví, proč jejich průvodci mají zbraně?) a film prokazuje značné logické slabiny (kde se vzala ta pyramida na hranici Mexika a USA?). Plusem se mi zdála jen sympatická Whitney Able a taky fakt, že konečný výsledek vůbec nevypadá tak levně, jak by se podle rozpočtu mohlo zdát. A proč to vlastně nazvali Monsters, když celou dobu o nich mluví jako o "creatures"?

V elektrizující mlze (2009)

Zvláštní příběh se stárnoucím Tommy Lee Jones v hlavní roli, který se prakticky po celou dobu nehne z plátna. Při jeho vnitřních monolozích, které doprovázejí celý film, jsem si připadala jako bych četla román a myslím si, že celý příběh by v románu vyzněl taky docela líp. Bylo to hodně roztříštěné, žádná postava nevzbuzovala moc sympatií ani antipatií a v podstatě mi bylo jedno, kdo vraždil...také celá vedlejší linie s vidinami vojáků z občanské války se mi zdála úplně zbytečná.

Otčím (2009)

Jeden z těch typických thrillerů, kde každý kdo má sebemenší stín podezření je do 5 minut mrtvý a kde je hlavní vrahoun takřka nesmrtelný.

Vlajky našich otců (2006)

Eastwood mě opět nechal emocionálně naprosto chladnou. I přes docela dlouhou stopáž mu nezbyl čas nám pořádně představit všechny členy čety, takže když přeživší tři neustále vzpomínali na své padlé kamarády, ani to se mnou nehnulo, protože pro mě to byli jen další z anonymní řady zabitých vojáků a bylo mi upřímně jedno, jestli u té vlajky stál Hank nebo Harlon. Z hereckých výkonů byl výraznější snad jen ten Indián, jehož osud byl taky asi nejzajímavější. Škoda, že se více prostoru nedalo postavě Iggyho (Jamie Bell), jeho hodně krutá a tragická smrt by si to zasloužila.

Odsouzení (2010)

Nízkorozpočtový film s Oscarovým potenciálem (především v hereckých kategoriích - Hilary Swank, Sam Rockwell a Juliette Lewis) o neuvěřitelné síle sourozenecké lásky. Když byli malí, měli jen sami sebe a zůstalo jim to až do dospělosti. Betty Anne chtěla svého bratra chránit a udělala tak i za cenu obětování vlastní rodiny a prakticky celého jejího života. Film ubíhá pomalu a mrazivě až do strhujícího finále. Filmu navíc dodává hodně hořkou tečku jedna spoilerodní zajímavost z imdb.

Poznáš muže svých snů (2010)

Hodně slabý pozdní Allen. Chybí tomu pointa i Allenovská lehkost a humor. Chválím výborné špičkování mezi tchýní Helenou a zeťem Royem, neodolatelný Banderasův přízvuk a Gemmu Jones.

Líbáš jako Bůh (2009)

Tak už jsem se zase přesvědčila, že odpadovému hodnocení čsfd "odborníků" u českých filmů se opravdu nedá věřit...chápu, že pokud je vám 20, tenhle film vám absolutně nemá co nabídnout. Pokud je vám nad 50 (u čsfd pravděpodobně 1%) , je to pro vás jasná pětihvězdičkovka. Já jako třicátnice to vidím tak průměrně. Kamila Magálová v hlavní roli mi byla hrozně sympatická (navíc mám ráda melodický měkký přízvuk u česky mluvících Slováků) a líbil se mi nápad udělat to jako milostnou komedii z tvůrčího (píšící manžel) a digitálního (neustálé sms a chatování) prostředí. Film srážel hysterický výkon Evy Holubové a ani Kaiser mi tam moc neseděl, ale jako průměrný osvěžující bonbonek na jeden večer (sdílený s vašimi rodiči a pár lahvinkami vína) to beru. A nestydím se za to :-)

Red (2010)

Banda penzionovaných agentů se prohání po Americe a zneškodňuje každého na potkání kvůli docela trapné zápletce, ale prohání se tak vtipně a bláznivě, že jim i tu trapnou zápletku odpustíte. Všechny role jsou bezvadně obsazené (až na Cooperovu nadřízenou, ta byla na vysoko postavenou agentku CIA tak nevýrazná, až to bolelo). Přesto je to ale taková jednohubka na jedno rychlé podívání.

Management (2008)

Milý a nenápadný film o obyčejných věcech v životě, jehož kouzlo spočívá především v několika povedených scénách, jako když si např. Mike strká část popela své mrtvé matky do kapsy u saka. Steve Zahn mi poprvé v životě nelezl na nervy a fandila jsem mu z celého srdce. Pro někoho pravděpodobně velká nuda, pro mě příjemné pohlazení po duši.