• Krátkometrážní
  • Hudební

Tokoloshe: The Calling (2020)

Celý čas sa nás režisér snaží atakovať kadejakými audio video výjavmi. Čudné ruchy, zvláštne komponované scény, divný strih. Proste v skratke, bordel. Báť sa nebudete, aj keď by to mal byť iba druhý horor vo vašej diváckej kariére. Lacne pôsobiace céčko = zrejmá strata času.

Lost Souls (2022)

Antológia s takmer tuctom hlúpučkých, nestrašidelných kraťasov. Technické spracovanie je priamo úmerné rozpočtu.

Algol - Tragödie der Macht (1920)

Sci-fi žáner tu možno badať v koncepte z inej hviezdy príchodzieho, ktorý odovzdá nápad pre akýsi perpetuum mobile. Toť vsjo. Ináč ide skôr o psychologickú drámu a moralitku. A keďže ide o príspevok do, v dobe nemej éry v Nemecku, veľmi populárneho expresionistického žánru, má tu zopár prítomných ingrediencií. Avšak úprimne napísané, mohol sa tohto námetu zhostiť niektorý zo superstars tohto smeru - Wiene, Lang, Murnau - každý mal vtedy ale na starosť iné svoje hity.

El sonido de la muerte (1966)

Ak prišlo to graučanie a syčanie, dostalo to náboj a atmosféru. Hovoríte si, ,,Čo to k.... je?´´ Ináč sa tu toho veľa strašidelného a akčného veľmi nedeje. Prakticky ide o zdĺhavú expozíciu pre záverečnú 15 minútovku.

The Gore Gore Girls (1972)

H.G. Lewis si nakúpil potrebné suroviny na gore gore zábery a pri ceste domov vymyslel príbeh. Určite mu to netrvalo dlhšie, ako cesta z obchoďáku k autu. Prečo by to aj malo byť niečo komplikované, že? Pozveme nejaké tie gogo girls, ktoré sa pred čočkou kamery budú chcieť určite zviditeľniť takže do toho dajú maximum, potom im prejdeme po krkoch s mäsiarským nožom, zo zadočku spravíme dva šťavnaté rezne, žehličkou facelifting, poprípade dehonestujeme tvár iným spôsobom. A to všetko nám bude vyšetrovať trápna dvojka, ktorých predstavitelia určite hrať nevedie.

Manden der tænkte ting (1969)

Artový sci-fi, ktorý vám chce namiesto progresívnej akcie, dať možnosť používať hlavičku a upozadiť prvú signálnu. Ak sa necítite na komorné divadielko a dokonca ani nemáte svoj deň, odporúčam nevkladať sa do rúk tohoto filmu.

Jurský svět: Nadvláda (2022)

Som smutný. Takto som to nečakal. Recenzie som poznal, ale nikdy na ne nedbám, koľko ľudí toľko chutí. A predsa. Zakončenie som s veľkou dávkou optimizmu čakal niekoľko rokov. Nová parta a stará garda pokope. A opäť v smrteľnom dinosaurom nebezpečí. A predsa. PARKY a aj predchádzajúce SVETY, patria pre mňa za viac ako skvelú ukážku komerčného blockbusteru, oddychovku a vstup do iného sveta. Toho filmového. A predsa. NADVLÁDA je v tomto akosi biedne. Niežeby bola remeselne odbabraná, ale samotná aura okolo filmu neexistuje. Hrozná škoda, že finále je najbledším kusancom tejto ( kedysi ) veľkolepej série.

La lupa mannara (1976)

No rozhodne jeden z najnetradičnejších vlkodlačích hororov v histórii kinematografie. Tá lykantropka, bola teda riadna divožienka. Naštvať ju, by nebolo dobrým rozhodnutím. Vie si však aj telesne užiť, čo je nám náležite sprostredkované. Začiatok filmu tak trošku klame telom, ale následné rozprávanie má mysterióznu atmosféru, s erotickým nádychom a krvavým prednesom. Nejde o žiadne prvoplánované béčko, aj keď námet ho tam občas ťahá, ale o riadny príspevok do žánru. Svojou pôsobivosťou nieje niekde okolo topky, ale má niečo čo nemá prevažná väčšina werewolf námetov. A svojím vlčím jazýčkom, to oblizuje svojím prednesom aj takého EXORCISTU.

Clash of the Warlords (1985)

Tak toto je snímok, ktorý sa mi zjavil z čista jasna, ako blesk. Madmaxovská štruktúra, dovedená až k ad absurdum ( tu sa lialo do deja naozaj všetko možné, aj Karlosom spomínané svetelné meče ). No čakal som, že ma to pritaví k sedačke, ako šikovná low-budget raritka, ktorá si bude násluhovať miesto bok po boku mojich ,,guilty pleasure,, filmov. Nestalo sa. Je to aj na niečo vyše hodinku, ukrutná nuda a explozívne finále to ani zďaleka nezachráni.

A Taste of Blood (1967)

Gordie sa zrejme podujal natočiť filmový spektákel, ktorým by ukázal že nieje len nechvalne známym ,,Godfather Of Gore,, ale dokáže aj niečo, čo má príbeh a atmosféru. Mohlo sa to podariť, keby zrejme nezavrel strihača v pivnici. Dosť som sa nudil a pri dvojhoďke takéhoto niečoho sa ani nečudujem.