• Krátkometrážní
  • Hudební

Ohnivá eskadra (1990)

Cageov TOP GUN. Ale menej coolový a sympatický. Celkom pozerateľný priemer.

Potíže s Arizonou (1987)

Skvelý námet obohacujú vydarené figúrky v podaní Nicolasa Cagea, Helen Hunt a dvojica John Goodman a William Forsythe. Vo svojej dobe keď som film prvýkrát videl ( cca 17-18 rokov ) som vedel, že ho budem chcieť vidieť zas. A prečo nie za 5 * ? Nieje až také dokonalé, aké to mohlo byť.

Rambo: Do pekla a zpět (2008)

Už s prvými tónmi známej rambovskej melódie som vedel, že to bude stáť za to a nostalgia bude z filmu doslova trčať. A tak aj bolo. S jedinou výnimkou, že akčné scény sú tu najtvrdšie z celej série ( až hororové gore zábery ). Ale mladému publiku treba extrém a ja ho milujem tiež. Podobne ako u posledného ROCKYHO, návrat za všetky prachy.

Rocky Balboa (2006)

Ak toto bude posledná časť skvelej série ( a pravdepodobne na 100% bude ), tak potom je to zakončenie vynikajúce. Atmosférou to má spoločné viac s prvou časťou ako s ostatnými a oproti slabej 5tke tak zachraňuje Rockyho reputáciu. No je to tak, na staré kolená sa superhviezdy znovu dostávajú do formy ( napr. Clint Eastwood ).

Taxi 3 (2003)

Mám rád francúzku sériu TAXI. Už trošku otrepané, ale stále ešte zábavné pokračovanie so skvelou úvodnou epizódkou so Slyom.

Spy Kids 3-D: Game Over (2003)

Také všetko možné dokopy. Stallone je tu ako nejaká karikatúra a do filmu nesedí. Možno aj zbytočná časť. Dosť sa to odklonilo od atmosféry prvých dvoch filmov.

D-Tox (2002)

Na začiatku ( keď sa film začínal natáčať ) to znelo zaujímavo. Výsledok je však slabučký odvar so zaujímavým hereckým obsadením bez napätia a občas aj zmyslu.

Sejměte Cartera (2000)

No nebyť Stalloneho typického robustného ( občas aj nechtiac zábavného ) prejavu, o film by som ani nezakopol.

Mravenec Z (1998)

Dá sa povedať, že je to skôr satira ako film pre deti. Vynikajúci animák, ktorý má grády.

Země policajtů (1997)

Zaujme snáď len hereckým obsadením. Stallone sa snaží, ale časy, keď ešte ako tak vedel hrať sú už dávno preč. Málo zaujímavý tuctový krimi.