• Krátkometrážní
  • Hudební

Nabitá zbraň 1 (1993)

Je ťažké hodnotiť paródie, ono sú takmer všetky štýlovo na jedno kopyto, a toho roku ( 1993 ) doslova, lebo mal premiéru aj napr. taký FATÁLNY INŠTINKT. Zjednodušene, film náramne pobaví a o to ide. Komu to nesadne, má smolu.

Na dostřel (1993)

Toto si Bruce fakt mohol odpustiť. Ani akčný ( okrem úvodnej automobilovej naháňačky - ale to je to jediné dobré na tomto filme ) ani napínavý ( záverečné scény ) ani erotické ( vyprchaná posteľovka medzi Willisom a Parkerovou ). Bruceova kariéra mala vtedy dosť na mále. Siahnite radšej po Farbe noci, nieje to klenot, ale aspoň svojim spôsobom pobaví.

Smrt jí sluší (1992)

Totálne uletený film s ešte aj na dnešnú dobu ( fakt !) geniálnymi trikmy. Skvelý scenár plný perfektných nápadov ( bitka medzi dvoma mŕtvymi - živými sokyňami ) dopĺňajú excelentné herecké výkony na vrchole s Bruce Willisom. Robert Zemeckis bol stále vizionár.

Hudson Hawk (1991)

Legendárny prepadák, ktorý nieje až tak zlým filmom ako sa o ňom hovorí. Má tú smolu, že Willis ako tvorca námetu, na písanie talent nemá a snažil sa do filmu natrepať všetko čo sa dalo a tým sa začal film rozpadávať. Podobne aj herecké prejavy niektorých hercov siahajú až do trápnosti ( Sandra Bernhard ). Výsledok však stojí za sledovanie a má aj niekoľko osviežujúcich momentov, je ich však málo.

Kdopak to mluví 2 (1990)

Vydarené pokračovanie, ktoré vôbec nezaostáva za predchádzajúcou časťou.

Smrtonosná past 2 (1990)

Geniálne pokračovanie legendárneho filmu, ktorý má všetko čo prvá časť. Bombastickú akciu ( na rozpočte sa nešetrilo - očakávalo sa, že to bude megahit - a aj bol ), napätie a hláškujúceho Bruce Willisa. Špičkový akčňák.

Kdopak to mluví (1989)

Originálna a vtipná komédia, jeden z veľkých hitov konca 80tych rokov. Spoľahlivá zábava pre malých aj veľkých.

Goldfinger (1964)

Prvý 100%tný bondovský trhák, ktorý definoval žáner ,, Bondovka ,, a ukázal cestu akou sa budú uberať ostatné špionážne príbehy ( nielen s Jamesom Bondom v hlavnej úlohe ). Vo svojej dobe to musel byť úchvatný a jedinečný filmový zážitok. Potrepať , nemiešať.

Žít po svém (2005)

Po hereckej stránke brilantne zahraná dráma. Aj keď filmy tohto druhu nemusím, film ma zaujal od začiatku do konca. Spomeniem Jennifer Lopez. A to preto, že konečne táto rádoby herečka a speváčka dokázala zahrať. Morgan Freeman je tutovka. A Robert Redford je fakt frajer.

Divoké kočky (2000)

Sexy baby...a nič viac. Nudné. A to som povedal, keď som to videl prvý krát. Na niečo naozaj treba len čas a ak sa v tom skrýva nejaká kvalita, bude patrná. A viete si predstaviť, mladí zombies, že vtedy sa telefonovalo väčšinou cez pevnú linku? A láska fungovala lepšie.