poster

Vinnetou (TV seriál)

 • český

  Můj přítel Vinnetou

 • francouzský

  Winnetou ou le Mascalero

 • slovenský

  Vinnetou

Dobrodružný

Francie / Švýcarsko, 1980, 7x52 min

 • DarthArt
  **

  Seriálového Vinnetoua si už moc nepamatuju, ale vím, že to byla děsná nuda a proti filmům skoro parodie - podobně jako třeba seriál á la Terminátor. Kolega Snorlax tady píše, že "být Karl May, tak vstane z mrtvých, umlátí prznitele svého díla a spořádaně se opět vrátí do Radebeulu". To celkem sedí, já bych k tomu jen ještě dodal, že kdyby se v tom Radebeulu objevili opravdoví indiáni a kovbojové, co v té Americe skutečně někdy byli, asi by pár vzduchem chlazených schytal i sám mistr. Ale to nic nemění na tom, že roztahovat klasiku na seriály (pardon: na BLBÉ seriály) se moc nevyplácí...(13.2.2015)

 • Morholt
  *

  Dávali to vždycky v neděli dopoledne ve Studiu Kamarád a já jsem z toho byl totálně nadšený, nicméně s čím mohl tenkrát člověk srovnávat? Nedávno jsme s kamarádem vyklízeli barák, protože se stěhoval a objevili jsme tam nejen videopřehrávač Beta, ale i spoustu kazet, kde byl, kromě předpotopního porna, i tenhle "skvost". Po dílu a půl jsme to museli vypnout. Dávám jen jednu nostalgickou hvězdu.(13.12.2008)

 • Big Bear
  *

  :-) Tak se mi zase dostal do ruky pilotní díl... Pokus o návrat legendy totálně havaroval. Protože byl při zahájení natáčení Lex Barker už sedm let po smrti, sáhl filmařský team po pantátovi s pivařským břichem. Ze Sama Hawkinse se udělal alkoholik a Pierovi Brice byla dána k ruce nová postava Tašunky... Ačkoliv se jednalo o neskutečný blábol, repliku ,,How how dobré trávy" - si pamatuji dodnes. Chudák Lex asi celou dobu bušil na rakev.... Hvězda za vzpomínku na nedělní rána, kdy Muf, Jů a Hele s Jirkou Chalupou uváděli tento pořad. Tehdy jsem jej sledoval se zaujetím, ale už tehdy mi neseděl a cítil jsem rozdíl od úvodní trilogie... *(9.12.2011)

 • reccal
  *

  Old Shaterhand má fousy, pivní bříško a celkově je to pěknej pořez. A světe div se, i když tu mají mnozí hubu napříč, tak je to podle původní knižní předlohy, která fakt nevykreslovala vyrýsovaného atleta. Za něco stojí tak první dí, a sice když to Vinnetou konečně pořádně schytá... jenže neumře a tak nebetyčná nuda plná hubukřivících hlodů a dlouhých pohledů k horizontu nekončí. Tequilový boss Hawkins je jen karikaturní hřebíček do rakve.(27.8.2014)

 • Phobia
  *

  Filmy "Vinnetou" jsem jako dítě doslova zbožňovala, a když nám soudruzi předhodili v osmdesátých letech i seriál... jéééžiš, to byla nuda: Vinnetou nad hrobem, Old Shatterhand seriálem jednou projel kanoí (víckrát by toho pupkatého trapáka nikdo vidět ani nechtěl), do toho se motalo jakési mladé indiánské ucho s pitomým jménem, nezáživný děj... Ubohost. Kde asi soudruzi z Francie a Švýcarska udělali chybu??? 20%(3.4.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace