Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Vinnetou, náčelník Apačů, je postřelen bělochy při pokusu o záchranu indiánského chlapce. Raněného jej nachází fotograf Napoleon Charbonneau a spolu s lidem Pajutů a Old Shatterhandem Vinnetua zachraňují. Později Vinnetua přepadne Tashunko Sapa, mladý Komanč, který se mu snaží ukrást koně. Vinnetou se stane jeho učitelem - takovým, jakým pro něho byl Starý Medvěd, jeho více než otec, kterého mu zabili před očima. (mibara)

(více)

Recenze (96)

Segrestor 

všechny recenze uživatele

Já vím, jako ty slavný bijáky z Jugošky to nebylo, ale pořád lepší než huba plná sazí. A navíc tomu docela škodí, že místo Plitvických jezer nám představují nějaké Dijonské lesy. Tam si lze Apače sotva představit. Do Francie Apačové ani žádní jiní indiáni moc nejezdí ani nejezdili. A hlavně diváci jsou na jugoslávské exteriery zvyklí a podle toho i soudí Vinnetoua natočeného jinde (přitom tam, kde se objeví záběry mexických lokací, je seriál mnohem reálnější). Pupkatý Old Shatterhand v podání Siegfrieda Rauche je ovšem výborný. Více odpovídá knižní předloze a je tak mnohem víc trapper, než vyšamponovaný Lex Barker. Není to samozřejmě úplně kvalitní podívaná, ale místní průměr hodnocení je možná až přehnaně kritický. Lze se snad domnívat, že mnozí mají předsudky vůči obstarožnímu Bricemu, krajině, vousům a pupku Old Shatterhanda a přirozené (nízké) mentality toho indiánského eléva Tašunky. ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Úzká svázanost s "mayovkami" vzala za své a je to dobře. Knížky byly stejně lepší. Najednou byl tady Vinnetou o pár desítek let starší, Old Shatterhand s panděrem a bojovné indiánské nedochůdče z kmene Komančů Tashunko Sapa. Poetika klasických dobrodružství byla v nenávratnu, ale Pierre Brice měl stále charisma, seriál se odvíjel v jiném a poněkud moderně-akčnějším duchu. 60% ()

Reklama

Phobia 

všechny recenze uživatele

Filmy "Vinnetou" jsem jako dítě doslova zbožňovala, a když nám soudruzi předhodili v osmdesátých letech i seriál... jéééžiš, to byla nuda: Vinnetou nad hrobem, Old Shatterhand seriálem jednou projel kanoí (víckrát by toho pupkatého trapáka nikdo vidět ani nechtěl), do toho se motalo jakési mladé indiánské ucho s pitomým jménem, nezáživný děj... Ubohost. Kde asi soudruzi z Francie a Švýcarska udělali chybu??? 20% ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

:-) Tak se mi zase dostal do ruky pilotní díl... Pokus o návrat legendy totálně havaroval. Protože byl při zahájení natáčení Lex Barker už sedm let po smrti, sáhl filmařský team po pantátovi s pivařským břichem. Ze Sama Hawkinse se udělal alkoholik a Pierovi Brice byla dána k ruce nová postava Tašunky... Ačkoliv se jednalo o neskutečný blábol, repliku ,,How how dobré trávy" - si pamatuji dodnes. Chudák Lex asi celou dobu bušil na rakev.... Hvězda za vzpomínku na nedělní rána, kdy Muf, Jů a Hele s Jirkou Chalupou uváděli tento pořad. Tehdy jsem jej sledoval se zaujetím, ale už tehdy mi neseděl a cítil jsem rozdíl od úvodní trilogie... * ()

PetrPan odpad!

všechny recenze uživatele

Tento pokus oživit Vinnetoua formou televizního seriálu nevyšel, už starý a vyčpělý Vinnetou se takřka celým seriálem propotácí zraněný a neschopný, jeho trapný mladý indiánský přítel Tašunko - sappa, či tak nějak je nedomrlé nedochůdče a třešničkou na dortu je Old Shatterhand v podobě tlustého starého herce, který s Barkerem měl společné tak maximálně dávné předky (myslím tím Homo erectus), celou situaci doplňuje Ralf Wolter jako Sam Hawkins - notorický alkoholik. Toto panoptikum hrůzy a sešlosti nemělo nikdy spatřit světlo světa nebo mělo být zničeno a spáleno bez zhotovení kopie. ()

Galerie (2)

Zajímavosti (8)

  • Osmdesátičlenný štáb, tvořen převážně z Mexičanů a Francouzů, byl během natáčení v Mexiku ubytován v hotelu Presidente. [Zdroj: karel-may.majerco.net] (mar48)
  • Kromě Pierre Brice, který si znovu zahrál legendárního Vinnetou, si roli Sama Hawkense zopakoval i Ralf Wolter. [Zdroj: karel-may.majerco.net] (mar48)
  • Seriál není natočen podle žádné knihy Karla Maye. S námětem přišel sám Pierre Brice, aby poukázal na skutečné problémy Indiánů na konci 19. století. [Zdroj: karel-may.majerco.net] (mar48)

Související novinky

Pierre Brice 1929 - 2015

Pierre Brice 1929 - 2015

06.06.2015

Po těžké nemoci zemřel v pařížské nemocnici herec Pierre Brice. Představitel legendárního Vinnetoua pocházel ze šlechtické rodiny. Vystudoval herectví a v počátcích se živil jako zpěvák. Hereckou…

Reklama

Reklama