poster

Vinnetou (TV seriál)

 • český

  Můj přítel Vinnetou

 • Francie

  Winnetou ou le Mascalero

 • slovenský

  Vinnetou

Dobrodružný

Francie / Švýcarsko, 1980, 7x52 min

 • Kakho-oto
  *

  Že takřka vše s Pierrem Bricem v roli Vinnetoua je natočené jen na motivy románů K. Maye, je jasné každému čtenáři aspoň trochu zběhlému v díle tohoto autora. Ale natočit seriál, kde má Vinnetou zcela poraženeckou náladu a nechá si od darebáků vše líbit, to opravdu ne. Nebýt této velké závady, dal bych seriálu hvězdy dvě. Některé díly mají totiž atmosféru a jsou poměrně napínavé. Jiné jsou však na pokraji hvězdičky a odpadu.(29.1.2007)

 • DarthArt
  **

  Seriálového Vinnetoua si už moc nepamatuju, ale vím, že to byla děsná nuda a proti filmům skoro parodie - podobně jako třeba seriál á la Terminátor. Kolega Snorlax tady píše, že "být Karl May, tak vstane z mrtvých, umlátí prznitele svého díla a spořádaně se opět vrátí do Radebeulu". To celkem sedí, já bych k tomu jen ještě dodal, že kdyby se v tom Radebeulu objevili opravdoví indiáni a kovbojové, co v té Americe skutečně někdy byli, asi by pár vzduchem chlazených schytal i sám mistr. Ale to nic nemění na tom, že roztahovat klasiku na seriály (pardon: na BLBÉ seriály) se moc nevyplácí...(13.2.2015)

 • Kubaso
  ***

  Domnívám se, že většina hodnotících se neprokousala ani přes první jeden dva díly, jinak by tenhle počin nemohl mít tak žalostně nízkou známku. Je tedy fakt, že hned v prvních pár minutách je v seriálu zastřeleno zezadu dítě a Vinnetou schytá kulku do hlavy (přežije to - konec spoileru), později se objevivší Old Shatterhand má výstavní panděro a zabíjí padouchy jedinou ranou pěstí a vůbec je to maximálně tak na úrovni céčkového špageťáku. Brzy se ale seriál uklidní, ukáže, kdože je vlastně jeho cílová skupina (děti a mládež), a přesto se v otázkách genocidy indiánů dokáže brát smrtelně vážně. Následující dění sice není nejzáživnější a provázejí ho tak vypečené hlášky, že by samy o sobě vydaly na samostatný článek, ovšem díky provázanosti všech epizod a Pierrovi, který tomu dodává vážnost, se to dá sledovat bez újmy na duchu. Utrpením je jen několik posledních dílů. Ty zachraňuje snad akorát skvělý padouch Jacques François (tentýž, který se s takovým gustem vozil po Pierru Richardovi v "Jsem nesmělý, ale léčím se"). I přes tu strašnou nevyváženost si moc cením upřímné snahy tvůrců odvyprávět nějaký relevantní příběh namísto toho, aby jen křísili mrtvolu a ještě ji naposledy podojili. Tři hvězdy. Anebo - nesmrtelnými slovy Starého medvěda, Vinnetouova víc-než-otce: "To jsou dobré trávy, Vinnetou. Zná je dobře."(27.1.2017)

 • kingik
  ***

  Úzká svázanost s "mayovkami" vzala za své a je to dobře. Knížky byly stejně lepší. Najednou byl tady Vinnetou o pár desítek let starší, Old Shatterhand s panděrem a bojovné indiánské nedochůdče z kmene Komančů Tashunko Sapa. Poetika klasických dobrodružství byla v nenávratnu, ale Pierre Brice měl stále charisma, seriál se odvíjel v jiném a poněkud moderně-akčnějším duchu. 60%(17.5.2013)

 • reccal
  *

  Old Shaterhand má fousy, pivní bříško a celkově je to pěknej pořez. A světe div se, i když tu mají mnozí hubu napříč, tak je to podle původní knižní předlohy, která fakt nevykreslovala vyrýsovaného atleta. Za něco stojí tak první dí, a sice když to Vinnetou konečně pořádně schytá... jenže neumře a tak nebetyčná nuda plná hubukřivících hlodů a dlouhých pohledů k horizontu nekončí. Tequilový boss Hawkins je jen karikaturní hřebíček do rakve.(27.8.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace