Temný případ - Kdo chce kam (2014) (epizoda)

Skvelá epizóda televízneho programu. Ani nie tak posledné minúty, aj tak to bolo výborné. Marty a Rust si v tejto epizóde istým spôsobom vymenili pozície. V tejto epizóde skutočne vidíme Martyho, ako vykonáva nejakú policajnú prácu, samozrejme, po svojej dráme, a Rust sa vracia k starým zvykom, hoci zrejme nie z vlastného rozhodnutia. Filozofických vtipov z jeho strany bolo menej, hoci časť o mužovi a žene, ktorí nemôžu pracovať, rozhodne utkvela. Každopádne, čo mi na epizóde naozaj utkvelo, bol samozrejme dlhý záber. Šesť minút skutočne mrazivej, výnimočnej kamery, akcie, hereckých výkonov, na čo si len spomeniete. Som si istý, že si to vyžiadalo tvrdú prácu stoviek členov štábu a výpravy, a tak dobre sa to podarilo. Nechcem ani pomyslieť na to, aké ťažké by bolo to zvládnuť, ale zvládli to. Tejto sérii doteraz chýbal len "wow" moment a táto epizóda ho určite priniesla. Na celej tejto sekvencii bolo najlepšie to, že pre Rusta naozaj zmazala hranicu medzi dobrom a zlom. Už teraz je vyhláseným záporákom, ale ide veľmi hlboko, aby tohto chlapa chytil. Predpokladám, že ako povedal, svet potrebuje zlých chlapcov, aby udržal iných zlých chlapcov od seba. Ak by som mal niečo hnidopichsky vytknúť, tak by som povedal, že by som si prial, aby tam bolo menej úderov, pretože niektoré údery boli očividne falošné lmao. Inak brilantná televízia.

Temný případ - Zamčený pokoj (2014) (epizoda)

Ďalšia naozaj dobrá epizóda. Opäť bola plná filozofickej geniality Rusta. Takmer každá veta, ktorá vyjde z jeho úst, je citovateľná a je pravdou o živote. Je to skutočne fascinujúca postava. Marty top o sebe odhalil viac a rozdiel medzi nimi je v tom, že Marty má sám seba presvedčeného, že nie je zlý človek, zatiaľ čo Rust si naplno uvedomuje, že je. Martyho úplné pokrytectvo je skutočne zábavné sledovať. Úplne stelesňuje typického neistého "alfa" samca, ktorý verí, že nerobí nič zlé. Záver tejto epizódy bol mrazivý a určite predznamenáva veľký vývoj v prípade. Doteraz sa prípad vyvíjal pomaly a jediné postavy, ktoré skutočne poznáme, sú dve hlavné. Ako sa bude prípad vyvíjať, budú sa vyvíjať aj oni, a preto ma tento záver veľmi teší.

Temný případ - Vidění (2014) (epizoda)

True Detective je jeden temný seriál. Vidieť epizódu Things odhaľuje temné stránky postáv Harta a Cohlea. Hartove aktivity na uvoľnenie stresu či prefíkané aféry a nahromadený hnev pustošia Hartovu manželku. Hartova manželka vyzerá, že by mohla mať oči pre Hartovho partnera Cohlea. Myslí na pomstu! (Môj odhad). Cohle je neveriaci v Boha, pesimista voči ľuďom, ktorého temná povaha by mohla byť dôsledkom smrti jeho malej dcéry. Cohle je závislý od drog, aby mohol spať a fungovať. Cohle je prázdny človek, ktorého celý život zahŕňa policajnú prácu. Cohleov byt nemá žiadny nábytok len fungujúce holé potreby, čo predstavuje Cohleov prázdny život. Obaja detektívi dokonale spolupracujú pri riešení prípadu. Cohleova slabosť všetkej práce analytickým/psychologickým spôsobom vytvára stopy, zatiaľ čo Hartove sociálne schopnosti pracujú s vnútropolitickou politikou. Jediným temnejším dejovým zvratom je, že čím viac sa o sériovom vrahovi dozvedajú, tým je seriál temnejší. Ak k tomu prirátame strašidelné kulisy vidieckej Louisiany, vzniká temný mix zla pre True Detective.

Temný případ - Dlouhá jasná tma (2014) (epizoda)

Skutočný pesimista so zväčšovacím kyklopím okom pre neľudskú presnosť a jeho kompromitujúci pridelený partner prerušia džungľou dýchajúce ticho louisianských močiarov.

Úsvit mrtvých (2004)

Ak ste to ešte neuhádli, nemôžem tento film dostatočne vychváliť - konečne zombie film, ktorý je dvoma veľmi dôležitými vecami. 1) nie je to béčkový film; 2) je to absolútne áčkový film. Práve som sa vrátil z kina, stále ohromený kvalitou tohto filmu, neviem, kde začať. Dobré herecké výkony, vypointované herecké obsadenie, osviežujúco neznesiteľné lekačky, "Paul Verhovenesovské" úplne zbytočné, ale presvedčivo nechutné gore, takmer jedinečne nehollywoodsky koniec... To všetko tam je. Ešte úžasnejšie na tomto filme je, že sa jeho [re]tvorcom podarilo využiť aj to, čo bude určite jednoznačným očakávaním cieľového publika. Nie sú tu žiadne nechcené a zbytočné posolstvá o rodinných hodnotách, objatí a láska zvíťazí nad všetkým, čo je báječné, pretože to necháva oveľa viac priestoru pre klasické hlášky ako: "Povedzte mu, aby zastrelil Burta Reynoldsa" a následný kečupový záber na hlavu. Teraz musíte uznať, že táto hláška naozaj nemôže dokonale zapadnúť do mnohých filmov, ale v stále konzistentnej nálade Úsvitu mŕtvych je ako doma. Ving Rhames je bez problémov druhou najlepšou vecou vo filme (hneď po rýchlo sa pohybujúcich, neustále hladných a občas bezvládnych zombíkoch), akonáhle skutočne začne hovoriť, a je vítané, že Ana Sarah Polleyovej je rovnako vyrovnaná ako jemná, čo je pre diváka skvelé, pretože pre zmenu hlavná ženská postava nekričí každých 30 sekúnd, pretože, panebože, niekto sa ma snaží uhryznúť, zatiaľ čo mi slintá hektolitre krvi a slín po celom mojom peknom bielom tričku. znova! Jej postava je počas celej kampane len raz klišéovitá, a teda chybná. Ako génius skupiny ako prvá prišla na to, že keď sú ľudia uhryznutí, veľmi rýchlo sa stanú škaredými a vyvinú si záľubu v hryzení iných. Stále je však nevysvetliteľne proti zabíjaniu spomínaných budúcich kanibalov. Neviem, ako vy, ale kým ona ešte stále rozoberala morálnu dilemu zabíjania budúcich zombíkov predtým, ako sa premenia, ja som si už vyberal, ktorou hubkou si vyčistím topánky po tom, čo som z červenej škvrny, ktorá bývala niekoho tvárou, vytiahol svoju vernú brokovnicu. Možno som to však len ja. my Strelci sme veľmi impulzívni. Keďže všetci máme obmedzenú pozornosť a ja si dávam pozor, aby som neprezradil príliš veľa o tom, čo sa stane v pohybe, uzavriem to tým, že tí z vás, ktorým sa páčila pôvodná verzia tohto filmu a pokračovali vo filmoch ako Hviezdna pechota, Robocop, Resident Evil atď, tak toto je určite film pre vás. A aj keď vyššie uvedené nie sú zástupcami vášho konkrétneho obľúbeného žánru, zvážte toto. Dnes večer som išiel do kina so štyrmi priateľmi, z ktorých jeden pred zaplatením peňazí za lístok vyhlásil: ,,Neviem, prečo sa obťažujem, neznášam takéto [blbosti]". On sa počas celého filmu najhlasnejšie smial a bol najbližšie k zvracaniu a všetci sme vyšli von so slovami: ,,Na koľko Oscarov to bolo nominované...? Sarkasticky - áno, ale keby bol nominovaný, dostal by môj hlas. Jediná vec, ktorá to mohla vylepšiť, bol Steven Segal namiesto Burta Reynoldsa, ale človek nemôže mať všetko.

Hvězdná brána (1994)

V roku 1928 nájde expedícia v Egypte zvláštne zariadenie. V súčasnosti je vylúčený lingvista Dr. Daniel Jackson (James Spader) pozvaný záhadnou ženou, aby vo vojenskom zariadení rozlúštil starobylý hieroglyf. Čoskoro zistí, že zariadenie vyvinula vyspelá civilizácia, a otvorí portál na teletransport na inú planétu. Doktor Jackson je pozvaný do vojenského tímu pod velením plukovníka Jonathana "Jacka" O'Neila (Kurt Russell), ktorý bude skúmať nový svet. Nájdu krajinu, ktorá pripomína Egypt, a ľudí v primitívnej kultúre, ktorí uctievajú Ra, boha Slnka, a sú jeho otrokmi. Čoskoro však odhalia tajomstvo záhadnej "hviezdnej brány". "Hviezdna brána" je fantastické sci-fi aj po takmer dvadsiatich rokoch a jej pozretí minimálne šesťkrát. Príbeh je pútavý a prelína sa v ňom akcia s humorom a romantikou. Herecké obsadenie je vynikajúce, Kurt Russell a James Spade sú na vrchole svojej kariéry. Špeciálne efekty sú aj po takmer dvadsiatich rokoch stále skvelé. A podmanivý hudobný sprievod dotvára túto nadčasovú klasickú sci-fi s nádychom noblesy. Môj hlas je deväť. Poznámka: 18. mája 2017 som tento film videl znova.

V letu (2024)

Zdalo sa mi to nudné. Nudné dialógy, nudná akcia, v mnohých ohľadoch veľmi nízky rozpočet, od kamery cez osvetlenie, hudbu až po scenár a réžiu. Napriek nízkej akcii to bolo natočené v 24p( štandardne strašným spôsobom), ale spôsobom, ktorý vniesol veľa rozmazania) opäť pekné pokusy o panorámu, ale zlyhali na strihu alebo správnych kamerách alebo na oboch. Scenár je dosť nevýrazný. Predvídateľný príbeh, ktorý sme už 100x videli v seriáloch a filmoch. Niektoré časti scenára nedávali vôbec zmysel. Pripadá mi to ako nejaký scenárista telenovely, ktorý sa rozhodol vytvoriť akciu, ale nedokázal si všetko overiť. Pripadalo mi to ako epizóda televízneho seriálu, ktorá trvala 45minút príliš dlho... Keby teraz odstránili 45minút zbytočného obsahu, bol by z toho ok 6,3/10 seriál.

Mariachi (1992)

Rodrigeuz ukázal svetu, že Hollywood pri nízkorozpočtových 60-miliónových filmoch míňa príliš veľa peňazí, keď natočil film za sedem tisíc. Tri mesiace bol laboratórnou krysou, aby mal čas napísať scenár a zarobiť tri tisícky. Je jedným z mojich troch najobľúbenejších režisérov. Tento film sa pohybuje rýchlo a je zábavný, čo podľa mňa chýba mnohým nezávislým filmom.

Rychle a zběsile 10 (2023)

Je to celkom tak, ako ukazujú trailery. Je tu toľko prehnane nemožných akčných scén a... je tu aj zápletka (ktorá sa zdá byť príliš recyklovaná: "pomsta"). Je to naozaj film, pri ktorom by ste nemali príliš premýšľať, pretože vám nebude dávať zmysel. Sú to naozaj akčné scény jedna za druhou a v stávke nie je nič, keďže vieme, že Dom a jeho posádka z toho vždy vyjdú bez ujmy. Jason Momoa je však jednoznačne najlepší záporák v sérii. Je komický a hrozivý. Cipher a bratia Shawovci naozaj nie sú takí hroziví ako Dante. On je naozaj hviezdou tohto filmu. Niektoré zápory: členovia rodiny, ktorí sa opäť z ničoho nič objavia, keď sa predtým nikdy nespomenuli. Postavy považované za mŕtve v skutočnosti mŕtve nie sú. Končí sa na útesovom závese. Vypnite mozog a užite si akciu! Je to naozaj zábava!

Stvořitel (2023)

Ach, bože. Veľmi som sa na to tešil a podarilo sa mi zohnať lístok na predpremiéru. Odišiel som sklamaný. Príliš veľa filmárov nepochopilo, že samotné CGI nerobí film. Efekty môžu urobiť dobrý film lepším, ale nemôžu urobiť priemerný film dobrým. Marvel, pozerám sa na teba. Nestačí navliecť na seba niekoľko akčných scén a zakončiť ich naozaj veľkými výbuchmi. Musíte mať príbeh - najlepšie taký, ktorý súvisle nadväzuje. Práve to chýba tomuto filmu, ktorého diery v deji sú výraznejšie ako diery v miestach, kde by mali postavy s umelou inteligenciou uši. Len jeden príklad - náš hrdina je na úteku v bližšie nešpecifikovanom ázijskom kraji, kde sa zistí, že neovláda jazyk. Zlomí sa. Zastaví mu dodávka a spýta sa ho, či nepotrebuje pomoc. Pýta sa ho perfektnou angličtinou. To je dosť zlé - ale potom náš dobrý samaritán bez akéhokoľvek preskúmaného dôvodu prejde od toho, že neznámeho odvezie, k tomu, že mu pomôže prejsť cez policajný zátaras a riskuje pritom životy svojich piatich detí. Prečo sú v Nomáde záhrady? Prečo, ak je to posledné slovo vo vojenskej technológii, je tak ľahké ho vyhodiť do vzduchu ako Hviezdu smrti alebo brloh bondovského zloducha? Dieťa-McGuffin je stvárnené vynikajúcim mladým hercom, ale nedáva žiadny logický zmysel. Jadrový výbuch v Los Angeles (videný v traileri, takže nejde o spoiler) je uvedený ako dôvod vojny proti UI. Na konci filmu je o tom jedna odhodená replika - ale je to len to: odhodená replika. Jej sledovanie by viedlo k oveľa zaujímavejšiemu filmu. Počul som, že by sa to malo chápať ako metafora americkej účasti vo Vietname, Ak je to tak, je to unavené opakovanie a štyridsať rokov neskoro. Takisto by to znamenalo považovať ho za inteligentný film, ktorým absolútne nie je Len ďalšia premárnená veľkorozpočtová príležitosť.