Legenda (1985)

Čítal som komentáre k tomuto filmu a väčšina ľudí dáva prednosť kino verzii, ktorú si pamätajú alebo na nej vyrastali. Ale ak si pozriete "Directors Cut" (ktorý je uvedený na "Ultimate Edition" DVD) uvidíte ako je tá 90 minútová verzia zmasakrovala, a jednoducho príšerne zostrihané. Áno, ma pamätihodné skóre Tangerine Dream, ale to nerobí film perfektným. Ľudia dávajú prednosť tej zmätenej verzii oproti tomuto zostrihu - tomu, ktorý Ridley Scott zamýšľal že uvidíte. Príbeh beží oveľa lepšie a je viac dokončený. Skóre Jerryho Goldsmitha ktoré nahradzuje TD v tejto verzii (directors cut) je podľa mňa oveľa vhodnejšie. TD jedná smutná robí z filmu akoby hudobné video-- ktorému, ironicky, niektorý ľudia zdá sa, dávajú prednosť. Ale to je OK. Ako som pred tým povedal v "The Ultimate Edition" sú dostupné oba zostrihy, a navrhujem aby ste si kúpili túto verziu a pozreli si directors cut. Najprv si pozrite tú a potom kino verziu, uvidíte ako zle je to zostrihané aby sa upravila doba filmu a ako príbeh skáče z miesta na miesto. Budete sa dívať na "Legendu" s úplne inou náladou než v detstve.

Terminator Salvation (2009)

Nie je tu žiadna miestnosť pre bezprostredne nasledovanie po T2: Sudnom dni. Dúfajme a modlíme sa ako online komunita aby ďalšia partia bláznov zodpovedná za kreatívne akcie podržala ďalšie pokračovanie.

Marabunta: Mravenci útočí (1998) (TV film) odpad!

CGI musí byť jedná z najhorších vecí ktoré sa môžu stať lacnému filmu! Namiesto hlúpych trikov ktoré sú lepšie aj na Playstatione sú hanbou každého lacného monster movie. Mravce Marybunta nie su žiadnou výnimkou! Z diaľky vyzerajú ako malé čierne bodky ktoré sa posúvajú v dokonalej synchronizácii. Zblízka, vyzerajú ako veľký plastové mravce ktoré môžeme kúpiť v obchode "Všetko za euro". Niekde som čítal že herci dostali mena akoby ich vymýšľalo malé decko, a to je pravda! Ten indián je aj Vlk Americky aj Vlk Kanadsky podľa toho kto s ním hovorí. A čo obrovské mravenisko kde spadnú ľudia ale nie sú tam mravce? Traja ľudia padnú do toho mraveniska, a naposledy čo som videl mravenisko, mravci prinajmenšom vyjdu- zvlášť keď jedia celých ľudí. Každý si pamätá "THEM" ktorý he perfektný film o mravcoch?? No, v THEM používali plameňomety aby zabili mravcov, a to bolo bombove. Tu, ento-moronologisticky vybavený plameňomet z akéhosi čistiaceho prostriedku na záchodové misy a taška klystíru, a plameň je asi taký ako zo zapaľovača. Chlapec vyžehne zo svojho plameňometu (s malým plamienkom) a potom zo zeme vyjdu plamene ktoré pokryjú celú obrazovku!!! Aký falošný výsledok, zvlášť ak ešte môžete vidieť chlapcov plameňomet v pozadí a naháňajúci sa malý plamienok!!! Zatiaľ, priateľka učiteľa entomológie strieľa mravce so vzduchovkou. VÁŽNE!!! Naozaj, vzduchovkou! Okrem toho tvrdí že používa horčíkové guľky, ktoré by teoreticky mali horieť ako raketnica. Avšak, vo filme, vystrelí na mravcov, ukážu kde strieľa a úplne nič sa nestane!!! Zrejme niekto zabudol pridať nejaký druh CGI dymu alebo ohňa. Zatiaľ, ako dvaja idioti obchádzajú mravčie kmene nehľadiac na tisíce mravcov ktoré sa na nich popínajú- ich kamarát v helikoptére je zjedený zaživa! Sranda je že mravce napadnú chlapíka na helikoptére a ešte dvoch dementov ktorý sú na nohách a ignorujú to zatiaľčo im trčia ruky v mravčích larvách (vyzerá to ako ryžový nákyp) a kopú cez polena ktoré su pravdepodobne stredom spoločenstva. Marabunta je v podstate najubohejší, najblbší, a najpapetickejší film o mravcoch aký bol kedy natočený. je to ukážka že mravce sú všade, a spomienka na "THEM" ktorý je 50 rokov starý a ma lepšie efekty než táto hrozná sračka.

Taxi, taxi (2000)

Ako obyčajne, užívatelia CSFD ktorý cítia že patria do horných desaťtisíc filmovej spoločnosti to zosmiešňovali, film ktorý je naozaj zábavný. Dobré gagy, dosť vtipu a celkovo veľmi zábavný film. Hoci cítim že stráca svoj šarm v preklade, odporúčam si ho radšej pozrieť s titulkami pre lepšie ocenenie.

Chaplin (1992)

Pokus urobiť film ktorý by bol úprimný a zároveň nehanebne vypočítavý o tomto (auto)biografickom subjekte -- legendárnom komikovi/režisérovi Chaplinovi -- je vyťažený so štýlom. Je zábava vidieť moderné talenty ako sa vživajú do úloh ikôn minulých rokov (hoci v niektorých prípadoch trochu menej karikatúry by bolo cennejšie, zvlášť v prípade Mabel Normandovej). Kline, nečakane, hraje presvedčivého Fairbanksa. Zvyšok obsadenia je tiež akoby vybraných zo studne -- fanúšikovia Aktov X by si mohli lepšie všimnúť Davida Duchovneho ako Chaplinoveho osobného strihača. Vyšší film tohto typu, oživený s rozpačitým humorom a seba reflexiou o umeleckom temperamente.

Jeskyně smrti (2007)

Doporučujem tento film, má veľmi originálny tón a formu, ktora sa teraz len tak nevidí, a darí sa mu vytvarať sám seba, okrem dvoch Hollywoodských scén, a celkom posraných žánrových scén (kto videl Chrysalis, vie o čom hovorím!) Viac než to: ak ste fanúšikmi grafických a umeleckých filmov ako Stalker, Kocka, Pi, Le Bunker De La Dernière Rafale alebo filmy Guya Maddina potom si ho určite pozrite!

Doba ledová 2: Obleva (2006)

Fanúšikovia prvej "Doby ľadovej" nebudú sklamaný pokračovaním, a iste sa pri filme zasmejú ako deti tak aj rodičia. No nie je tak dobrý ako prvý diel, toto pokračovanie rozbíja "kliatbu pokračovaní" a je veľmi zábavný.

Temný rytíř (2008)

Myslím, že Batman začína bol veľmi dobre vymyslený a zostavený film. Konečne sme dostali Batmana ako plne vykreslenú postavu. Získavame nový pohľad na jeho motivácie a premenné, s ktorými sa musí popasovať v úlohe ochrancu Gothamu. Garyho Oldmana môžeme vidieť ako poctivého dobráka. A uvidíme Liama Neesona, ktorý robí svoj doteraz asi najzvláštnejší experiment s ochlpením na tvári. Ale po zhliadnutí Temného rytiera bude Batman začína navždy vnímaný (aspoň mnou) ako malý šikovný prológ k ŠIALENEJ MAJSTROVSKEJ superhrdinskej snímke. Povedať, že ide o najhlbšiu mainstreamovú komiksovú adaptáciu, aká kedy vznikla, by bolo podobné ako nazvať Nolanovho/Ledgerovho Jokera "trochu výstredným". Počas sledovania som sa pristihol pri tom, že je to veľmi dlhé, čo je zvyčajne znakom toho, že je to príliš dlhé, a teda nudné. Ale v skutočnosti to nie je tento prípad. Scenár prekypuje nápadmi, filozofickými úvahami, TÉMAMI, ktoré Christopher Nolan nehodlá glosovať v prospech cool kulís (ako to robia mnohé komiksové adaptácie), ale chce ich preskúmať, chce nechať postavy preskúmať, a to v logickom tempe. Takže asi chcem povedať, že vzhľadom na to, čo si film kladie za cieľ, je dlhý DOSTATOČNE, a pritom neustále udržiava divákov záujem. A to ani nehovorím, že tematické skúmanie ide na úkor veľkej akcie. Práve naopak, dejú sa tu skutočne úžasné veci. Napríklad naháňačka s kamiónom je fantastická a je tu aj niekoľko skvelých ručných súbojov. Najviac nás však zaujmú postavy, a hoci je scenár brilantný (dialógy sú ostré a prvé dve tretiny, než sa dráma skutočne rozbehne, aj celkom vtipné), zásluhu na tom má najmä herecké obsadenie. Christian Bale. Vyšší ako bol Michael Keaton. Hrozivejší ako Val Kilmer. Menej ako Adam West, než bol George Clooney. Solídny a oddaný ako vždy. Dáva postave ŽIVOT a skutočne nás núti s ňou súcitiť. Stále mi prichádza na myseľ slovo "mučený"... a myslím, že je celkom na mieste. Heath Ledger. Viete, počul som reči o nominácii na Oscara a myslel som si, že to znie trochu pochybne. Batmanovský zloduch? Vyhrať Oscara? K tomu to dospelo? Potom som si pomyslel, že je to preto, že ho nedostal za Brokeback? Alebo ešte pochybnejšie... je to preto, že... zomrel? Ale... no... ako to len povedať...? Prirovnávať Jacka Nicholsona k Cesarovi Romerovi sa zdá byť trochu rúhavé, ale po tom, čo som videl Heatha pri práci... Jack (ktorý sa kedysi zdal taký úžasný) vyzerá... no... úboho. Ak ste ho videli, dúfam, že chápete, čo mám na mysli. Ak nie... musíte. Zistíte pravú definíciu oddanosti. Maggie Gyllenhaal. S Katie v prvom diele som nemala žiadny problém (v tom čase), ale pochybujem, že by dokázala zvládnuť emotívnejšie veci, ktorými si tu Rachel prechádza. Vidieť, že preobsadenie bolo nevyhnutné (má Tom problém s tým, že sa jeho manželka zaplietla s Batmanom? Možno príliš veľa zlých spomienok? Prečo tu o takomto odpade vôbec hovorím?") mohli spraviť o dosť horšie ako Maggie. Tá je skvelá. Rovnako ako Aaron Eckhart. Ale nebudem prezrádzať NIČ. Stačí povedať, že mi to vyrazilo dych... ZASE. Tommy Lee Jones vyzerá ako... chápete. Michael Caine. Stále jeden z mojich najobľúbenejších hercov. Alfred je úžasný. Morgan Freeman. Morgan Freeman. AOK. Gary Oldman. Ako v BB, žiadna mánia. Žiadna psychóza. Žiadne nervové tiky. Absolútna jemnosť. Vedľa Christiana, Heatha a Aarona dokáže obstáť bez toho, aby sa uchýlil k salónnym trikom. Znak veľkolepého talentu. Do toho, Gaz. Eric Roberts! William Fichtner! Michael Jai White! Tiny Lister! Celé je to len veľké vrece premyslenej, dobre vykonanej zábavy. Je to rovnakým dielom mozgové a viscerálne. Nápady a akcia. Každý doterajší film o Batmanovi sa mi páčil (dobre, okrem Batman a Robin), ale vďaka tomuto vyzerajú všetky sakramentsky obyčajne.

3:15 zemřeš (2005)

Sú len dva filmy ktoré ma donútily sedieť na okraji sedadla. Jedním je Telefónna Budka a druhým 3:15 zomrieš. Všetka dovera režiserovy Andrew Douglas za tento film. Sposob ako je všetko odhalené a zapada do seba ako jigsawové hádanky a je vinikajúce to vidieť na plátne, trochu sa to podoba na Kruh ale je to omnoho lepšie.

Hancock (2008)

Mal som to šťastie, že sa mi podarilo zohnať lístky na premieru Hancocka a musím povedať že som si ho naozaj užil. Nechápem všetku tú kritiku ktorá sa vzniesla na tento film. Počkajte chvíľu a uvedomte si že toto nie je DC alebo Marvelovsky film podľa komixu. teraz sa nad tým zamyslite. Je tu celkom iný príbeh a veľmi jedinečne elementy. Hancock nie je zabalená akcia. Nie je to príbeh boja superhrdinu so superničomníkom. Najskor by som ho asi popísal ako charaktérne štúdium superhrdinu.

Časové pásmo bylo změněno