Sviňák (2013)

Špina je vynikajúci film, a som rád že u nás vyšiel na DVD. McAvoy je vynikajúci, a to je zatiaľ jeho najlepší výkon, no aj hviezdy vo vedľajších úlohách robia svoju prácu znamenite. Tento film vás bude baviť až do konca s prekvapivým zvratom.

Tales from the Dark 1 (2013)

Môj obľúbený je tretí príbeh.... a tie predchádzajúce dve mu uberajú na hodnotení.

Temné nebe (2013)

Práve som ho sledoval na Netflixe. Zabavilo ma to. Dostatočná úroveň napätia a sugescie, aby ste sa pozerali. Dobre zahrané. Už je to nejaký čas, čo som pozeral film typu stretnutie, ale nesklamal. Udržiaval ma v napätí, ako sa to skončí. Niektoré strašidelné kúsky tiež.

The Green Inferno (2013)

Keby to bolo trocha kratšie vôbec by som sa nepohneval a pridal jednu hviezdičku.

The Monkey's Paw (2013)

Je to starý známy príbeh o tom, že si treba dávať pozor na to, čo si želáte. Chlapík pracujúci v továrni dostane opičiu labku a povie, že mu splní tri želania. Na parkovisku uvidí luxusné športové auto a to je jeho prvé želanie. Náhodou sú v ňom kľúče, a tak vezme kamaráta so sebou na rýchlu jazdu. Havarujú a jeho dobrý kamarát preletí čelným sklom, čo má smrteľné následky. Prianie číslo dva je, aby obeť nehody nebola mŕtva. Zvyšok filmu sa zaoberá nemŕtvym Tommym, ktorý je veľmi násilnícky typ so záľubou v krviprelievaní. Pánovi želaní sa dejú zlé veci, a to všetko vďaka opičej tlapke. Herecké výkony sú dosť slušné, ale príbeh sa stáva hlúpym. Dobrá premisa sa neudrží a filmu dávam 2/5.

Univerzita pro příšerky (2013)

Príšerky: Univerzita je príjemný film o priateľstve a pokračovanie Príšerok s.r.o. dej je založený na živote na americkej vysokej škole, a to aj napriek absencii akéhokoľvek stotožnenia sa s našou krajinou, s bratstvami a hlúpimi stranami amerických vysokoškolákov, je dej vtipný a zábavný. Dávam štyri.

Uzavřený kruh (2013)

Rebecca Hall roztomilo šušle. A Erci Bana ma zvýraznené lícne kosti. Ak by sa to znovu objavilo v televízii, vôbec by som nenamietla aby som si to pozrel od začiatku ešte raz.

V zajetí démonů (2013)

Práve včera som ho videl na festivale. Bol to vynikajúci film. Tak dobre urobený, napísaný a zahraný. Film nemá s divákom žiadne zľutovanie a je tak znepokojujúci, že neuveríte, kým neuvidíte. Nebudem sa púšťať do podrobností ani spoilerov, len vám prezradím, že je to film, ktorý vám zostane na nejaký čas po jeho zhliadnutí. Zároveň mi otvára dvere k tomu, aby som sa aj ja stal paranormálnym vyšetrovateľom, hľadal všetky detaily spomínané vo filme a žasol nad ich presnosťou. Tento film má na to, aby sa stal novou klasikou v hororovom žánri, a to nielen vďaka svojej kvalite, ale aj vďaka faktoru strachu. Prvá polovica filmu je to tempo dole, nech poznáte a milujete postavy. ale druhá polovica! oh boy! to je tak sakra mrazivé, že vám vyrazí dych a doplazí vás na ruky. Veľmi dobre urobené

Wolf Creek 2 (2013)

PO zhliadnutí prvého Wolf Creeku, som sa tešil, lebo som počul, že máju natáčať pokračovanie. Musím povedať, že tento film rozhodne stál za to čakanie. Greg Mclean zase raz ukázal aký je majstrovský režisér, niektoré jeho zábery sú perfektné a určite na dlhu dobu nezabudnuteľné. Dokonca aj John Jarratt je v pokračovaní lepší, jeho dialógy boli fantastické, takže by som poprosil potlesk pre pánov scenáristov Grega Mcleana a Aarona Sternsa. Ako u väčšiny Mcleanovích filmov - Toby Oliver ako kameraman odvádza sakramentský dobrú prácu, tak isto musím zdôrazniť, že Johnny Kilmek je bezpochyby jeden z najzaujímavejších hudobných skladateľov na ktorých som narazil, hudba v tomto filme je krvavo osviežujúca. Všetci milovníci Austrálskeho hororu by to mali vidieť, pretože je to bezpochyby fantastický film. A všetkým ktorý majú niečo proti odkazuje nech ťahajú do prdele.