Show Jerryho Seinfelda (1989) (seriál)

Pohodový devadesátkový komediální seriál „o ničem,“ který se víc rozjede až kolem třetí série. Přestože Seinfeld skutečně „neumí hrát“ a často se usmívá nad vlastními vtipy, a i přes nejodpudivější hudební baskytarový proklad v dějinách, za který se snad už někdo smaží v pekle, jde o nadprůměrnou zábavu, která je s pokračujícími díly uvolněnější a bláznivější. 85 %

Jarmark marnosti (2004)

Trochu zvláštní romantika bez většího srdce a citu, se kterou nejspíš promarníte čas jen jednou. 65 %

Rozum a cit (1995)

Nenáročná romantická oddychovka s půvabnou Emmou Thompson a sympatickým Alanem Rickmanem. 70 %

Kravaťáci (2011) (seriál)

Zpočátku celkem zajímaví kravaťáci se začnou poměrně brzy opakovat, až už kolem šesté nebo sedmé série nemají co nabídnout. 65 %

Než jsem tě poznala (2016)

Nevšední romantika, která vám v kolečkovém křesle přejede přes duši a donutí vás k zamyšlení. 75 %

Něžné vlny (2013)

Věrohodně a s lehkostí vykreslený snový svět s nádechem atmosféry Menzelových a Svěrákových filmů. K tomu krásná hudba i kamera, pohodový příběh a velmi příjemné herecké výkony. Na ČSFD bodově dost podstřelený snímek, se kterým jsem ale hned od začátku plul na stejných vlnách. A pokud podléháte něžné kráse žen s ohnivými vlasy, naprosté zklamání z filmu vám nejspíš nehrozí. 80 %

Špindl (2017)

Vtip a humor na bodu mrazu, dialogy od někoho, kdo byl bez fantazie a určitě ještě školou povinný, plus slabý děj v kombinaci s malým spratkem a dalšími, většinou nesympatickými postavami, dají těžko vzniknout dobré komedii nebo komedii vůbec. Za pár zasněžených záběrů a tušenou snahu některých zúčastněných dávám 30 %.

Bezva ženská na krku (2016)

Prosté, přímočaré, předvídatelné a znatelně strojené, ale i tak celkem pohodové a koukatelné. 50 %

Zejtra napořád (2014)

Udělejte pro sebe dobrej skutek a tenhle film vynechte.