Cesar Millan: Skutečný příběh (2012) (TV film)

Veľmi rada mám Cesara a jeho programy, milujem psov a pozrieť si dokument o jeho živote som veľmi chcela. Je to fajn človek. A National Geografic je super.

Muzikál ze střední 3: Maturitní ročník (2008)

Znova som si pozrela všetky tri filmy High School Musical, pekne za radom. Rozhodla som sa upraviť svoje hodnotenie na vyššie, pretože som si uvedomila, že to má omnoho viac do seba ako sa pôvodne môže zdať. Je veľa amerických „komédií“, v ktorých je obsiahnutý tzv. fekálny humor a je jediným zmyslom filmu a ničím iným ani nezaujme (snažila som sa to veľmi slušne vyjadriť). Takéto bludy majú často krát vyššie hodnotenia. Tak sa teda vrátim k tejto trojke filmov High School Musical, ktorá si zaslúži oveľa viac, pretože je to slušné a neškodné (a to je veľmi dôležité, keď si uvedomíme akú cieľovú skupinu divákov z hľadiska veku, to má prevažne osloviť). Vyžaruje z nich energia, mladý a športový duch a veľmi dobre sa na to pozerá. Mladí sú zohraní, výborne spievajú, skvele tancujú.. ...a byť príležitosť, šla by som si zaspievať a zatancovať s nimi :)

Chlap na roztrhání (2012)

Gerard Butler je sympaťák a to určite dodalo filmu šmrnc :) No, vedeli sme ako to skončí, ale takéto v princípe neškodné oddychovky mám rada.

Království nebeské (2005)

Nádherná hudba Harry Gregson-Williams...ďakujem. Vynikajúco spracované, úplne ma to vtiahlo do deja, nenudila som sa ani sekundu počas týchto troch hodín. Milujem takéto filmy a zvlášť, keď v nich hrajú tak skvelí herci ako Edward Norton, Jeremy Irons, Nikolaj Coster-Waldau, Brendan Gleeson, Michael Sheen, Orlando a Eva, Liam Neeson, Bronson Webb a ďalší. Majú moje uznanie, pretože sa na tom projekte všetci narobili ako na kostole. Klaniam sa s úctou..

S ledovým klidem (2012)

Keď sa pozriem na hodnotenia filmov ako sú Pád bieleho domu alebo White House Down, tak hodnotenie je omnoho vyššie, ale z môjho pohľadu tento "Ľadový pokoj" nie je o nič lepší ani o nič horší. Herci ako Bruce (Sly, Arnie a pod.), čo majú kariéru takpovediac už za sebou, popri sebe takýmto spôsobom aspoň vyzdvihnú pár nových mladých a šikovných hercov a pomôžu im, dostať sa do povedomia divákov. Beriem to.

Kate a Leopold (2001)

Po druhýkrát som sa vôbec nebránila nechať sa uniesť touto "rozprávkou". Naozaj sa človek cíti skvelo, keď na to pozerá a premýšľa... do akého storočia by som si odskočil ja? Hugh Jackman je ako stvorený na túto rolu, je to skvelý herec, ktorému pristane aj divadlo aj muzikál a vôbec, je to proste krásny chlap. Celkový dojem z filmu je super. Myslím, že si zaslúži tento film aj viac, tak po druhýkrát som sa rozhodla zvýšiť mu skóre, pretože film, ktorý nestojí za nič si dvakrát určite nepustíte.

Láska na inzerát (2005)

Pozrela som si tento film ešte raz a myslím, že si zaslúži viac mojej chvály :) Naozaj zábavne a trefne natočený film a navyše mám rada týchto hercov. Bavilo ma to..

Kašlu na lásku (2003)

Rozkošná, veselá romantická komédia, natočená trochu netradične, tak divadelne... so skvelými hercami, na ktorých sa rada pozerám. Neškodné a veľmi veselé :)

Das Mädchen auf dem Meeresgrund (2011) (TV film)

Tento film nebol až taký romantický ako je uvedené v žánri pod názvom. Bol viac životopisný a vlastne až na konci som zistila, že Hans Hass existoval naozaj, ktorý sa nedávno, vo veku 80.rokov ešte potápal pri Maledivách, aby preskúmal následky tsunami.

Já, robot (2004)

Výborné, vynikajúce sci-fi, som nadšená.. Asimov patrí medzi najvýznamnejších "sci-fi" spisovateľov 20. storočia. Tu nejde len o konkrétnu predlohu k filmu, ale o celkový názor Asimova a jeho myšlienky o robotoch a strojoch v budúcnosti, ktorý naznačoval v mnohých svojich poviedkach. Videla som dokumenty o jeho práci a o jeho živote a to bol podnet a dôvod pozrieť si tento film. Som spokojná a nevylučujem to, že si ho niekedy pozriem ešte raz.