Píseň moře (2014)

Krásná fantazie s romantickou tváří Irska a irské mytologie a lidským příběhem. Moore tvoří sympatickou šperkovnici irských mýtů, ukazuje světu jejich půvab a zároveň jej připomíná svému národu. Přijde mi, že se v této Písni snaží probudit současného člověka z přetechnizovaného světa, aby se otevřel i jiným duchovním a přírodním krásám.

Camelot (2011) (seriál)

Bída. Rádoby velké proslovy, zbytečné scény, dialogy k ničemu. To vše se přes vás převalí a vy po chvíli ani nevíte, že existovaly. Ztratíte se, protože děj je útržkovitý a drží pospolu nekvalitním vteřinovým lepidlem. Respektive nedrží. Nejvíc to zabíjí sám Artuš - ošklivý puberťák, na kterého letí ženské, protože je hezký. Nerozumím tomu. Je nesympatický každým coulem. No a vykreslení Merlina? Já nevim, k tomu a mnoha dalším věcem asi ani netřeba se vyjadřovat. Eva Green je uhrančivá jako vždy. Bohužel ale dosti přehrává.

Sirens (2011) (seriál)

Výborný historky ze saniťáckýho prostředí, ve kterých tři ujetý týpci řádí pořádně tvrdým humorem. Postavy se kterými se člověk sžije a chce si to nandat s nimi. K tomu si připočtěte trefnou hudbu, pořádnou dynamiku děje i výplní, která je ale vždy v pravou chvíli zklidněna. Klidně bych ještě pár dílů bral :)

Have Dreams, Will Travel (2007)

Snímek plný drobných životních mouder, která se týkají takřka každého člověka. Přitom nepůsobí nijak nuceně a přestože jsou protagonisty dvě docela malé děti, je přirozený. Milý a vtipný film o lásce a cestě dvou dospělých dětí. A líbila se mi muzika.

Ex Machina (2014)

Přes všechnu technickou vytříbenost mi Ex Machina přijde jako dost komorní film, což je u tohoto typu scifi poměrně neobvyklé. To je velké plus, stejně jako další v podobě skvělého výkonu Alicii Vikander a překvapivého závěru. Na druhou stranu byl film hodně táhlý a některé ze scén mi přišly nudné nebo zbytečné. Mezi ty patří takřka všechny s japonskou androidkou, která mi tam přišla jen jako rušivý doplněk. Podobně cílené drama Her mi přijde se svou vizí komplexnější, hlavně kvůli znatelnějšímu společenskému přesahu.

Příběh Alvina Straighta (1999)

Nečekal bych, že se Lynch ujme road movie se starým dědulou a ještě k tomu umocní lidskou podstatu příběhu. Ukolébavkové tempo s dlouhými záběry na rozlehlou krajinu amerického Středozápadu spolu se smyslem Alvinovi cesty a obyčejnou dobráckou přirozeností postaviček, které potká, tvoří moc zajímavou poetiku tohoto filmu. Špetka cynického humoru zde je super. Tenhle loudavý film ukazující hořkosladkou nostalgii stáří vás přiměje se pousmát, ale i zamyslet.

Hany (2014)

Věřím, že takhle nějak jistě prožívá víkendovou noc určitá část (nejen) mládeže větších měst. Bohužel ale dialogy, jejich témata a "problémy" postav byly až moc nezajímavé. Kvůli tomu se film přese mě převalil jak vlna a já z toho nic nemám. Zároveň ale v tu chvíli trval děsně dlouho, protože je nudný. Skvělý byl nápad s oním jedním kontinuálním záběrem. To se opravdu povedlo, zde je to totiž nevídaná novinka. Přesto mě ale smysl tohohle filmu míjí. Pokud teda není jiný než jen ukázat pár lidí, kteří jsou do různé míry ujetí, v jednom záběru na jedné plzeňské ulici.

Birdman (2014)

Hodně zajímavé postavy a s nimi spojené skvělé výkony herců. Taky luxusní styl plíživé kamery cestující mezi postavami. Jako ta kamera dokázala do problémů postav skvěle vtáhnout. Upřímně mě ale zklamal "konec po konci". I kvůli tomu ubírám hvězdu.

Mládeži nepřístupno (2013)

Je to samozřejmě kravina. Ale když na tuhle šílenou sbírku ujetejch skečů koukáte zhulený se stejně zhulenýma kámošema, musíte si to dokonale užít. A potom, když na to koukáte úplně střízlivý, můžete si tenhle movie užít taky. Jen zjistíte, že některé z povídek jsou fakt slabší, viz. Erin Brokovich nebo menstruace. Ale někdo to zas může vidět obráceně. Každopádně můžu říct, že u mě během celého filmu převažovaly stavy nezadržitelnýho výtlemu.

Kotel (1998) (pořad) odpad!

Drzá amazonka Xena, která v dějinách nemá co dělat, vedla armádu ovcí, jejichž mysl již dávno zmizela v útrobách mozkožroutů, do války ze nekonečnou anarchii. Tip na lepší seriál?