Na cestě (2012)

Takto to vyzera, ked jedno z najgenialnejsich kniznych diel 20. storocia vezme do ruk hollywoodska produkcia. Ak by som nevedela o existencii knihy, myslela by som si, ze ide o celkom prijemny road movie, ale nemyslim si, ze film vystihol, co chcel Kerouac vlastne povedat. Jeho vztah k Deanovi Moriartymu je len metaforou burliveho zivota a sialeneho tempa vystihujuce dobu, v ktorej bola kniha napisana. Postavy vo filme pribehom len volne plynu bez toho, aby na vas nechali hlbsi dojem. Jednu hviezdicku davam za sceny s drogovym opojenim.

Sylvie (2003)

Nemam pocit, ze som sa prostrednictvom tohto filmu o mojej oblubenej poetke dozvedela viac. Film je postaveny na pre mna nepodstatnych banalitach, malo sa sustredi na psychologicky faktor, ktory v jej zivote zohral obrovsku ulohu. Jej tvorbe je takisto venovany len minimalny priestor, co je skoda, lebo tato pozoruhodna zena mala svetu co povedat. Priemer.

Nevěstinec (2011)

Skvely film. Ono sa tam v podstate ani nic nedeje ale to nemeni nic na fakt, ze mi z neho bolo cely cas smutno. Je to taka mala mozaika osudu lahkych zien, ktorych zivotnym cielom je splatit svoj dlh bordelmame a odist. Kdesi vo vnutri vsak vedie, ze iny zivot je len iluzia. Maly hviezdicku k tym piatim davam za soundtrack.

Mlhavá noc (1936)

Dalsi vyborny film z dielne japonskych tvorcov. V podstate mu niet co vycitat az na dlzku.

Bohémský život (1992)

Kaurismakiho osobity styl dodava znamemu pribehu uplne novy a jedinecny raz. Pocas celeho filmu je tazke zaradit pribeh do konkretneho obdobia, ako to u tohto rezisera vacsinou byva. Bez zbytocnych emocii a vysvetlovani, bez oboznamovania nas s pozadim postav, hned od zaciatku je divak vtiahnuty do deja, ktory je staticky len naoko.

Betonová zahrada (1993)

Krasne a hoci sa cely cas vynara tema incestu, predsa tak nevinne.

Crash (2004)

Tak prvoplanovy film uz moje oko teda dlho nezahliadlo. Odhliadnuc od faktu, ze to bolo neskutocne nudne a nezazivne, skutocne nevidim zmysel natocenia tohto filmu. Uz to tu vsetko bolo a dokonca lepsie natocene. A nepomohli ani plejady hviezdiciek co sa tam kde-tu mihli. Ani neviem, za co vlastne tu jednu hviezdicku davam. Mozno za to moze Twilight, ktory som videla len nedavno a na to sa maloco chyta.

Čti mi ze rtů (2001)

Ako vzdy skvely Vincent Cassel vo velmi netypickom krimi pribehu, ktory ma nenudil a do dokonalosti mu chybal uz len maly krocik.

Twilight sága: Zatmění (2010) odpad!

Chcela som dat aspon tu jednu hviezdicku ale ozaj nemam za co. Tak si to ujasnime: vsetci su zamilovani do mizernej herecky Kristen Stewartovej a aj zabit sa daju, aby ju zachranili...skvele. Ale ma to maly hacik, je to take nudne a pateticke, az neviete, ci sa z toho mate smiat alebo plakat. Na jednotku sa mi celkom prijemne pozeralo, aj dvojku som nejako prezila ale toto je uz moc.