Šťastné a Veselé (2005)

Nesmírně pěkná, dojemná a překvapivě skutečně svátečně naladěná podívaná. Emoce se ve mně střídaly jako na běžícím páse - chvíli jsem brečela, pak jsem se zas smála, abych mohla slzet dál. Ve výsledku ale film nevyzněl hořce, naopak dával naději. A to je na něm to krásné.

Meč a růže (1953)

Taková roztomilá záležitost. Ukázka toho, jak by historické události vypadaly psané rukou autorek červené knihovny. Příběh je to určitě hezký. Jen se mi líbí, jak je Charles Brandon ve všech zpracováních švarný a udatný krasavec, ve skutečnosti to byl spíš tatík s plnovousem :)

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel (2013)

Opravdu výborná oddechová a hlavně zábavná podívaná. Humor černý jako noc, ale ani jednou nepůsobí vulgárně nebo nemístně. Švédům se vlastně podařil takový mix mezi Forrestem Gumpem a Velkou rybou. A povedlo se jim to namixovat krásným (a hodně atmosferickým) způsobem. Když tu tak čtu v komentářích, že knížka je ještě mnohem lepší, nemůžu se dočkat, až si počtu.

American Horror Story - Murder House (2011) (série)

Nesmírně zajímavá věc, úplně jiná, než ostatní seriály. Ať jsem se snažila, jak jsem se snažila, spoustu věcí jsem neprokoukla, dokud mi ji sami neukázali. Co ještě opravdu musím vyzdvihnout, to jsou herecké výkony. Všichni byli skvělý, Jessica Lange mě dostala. Plný počet nedám jen proto, že v předposledních dvou nebo třech dílech jsem se občas trošilililičku nudila u některých zdlouhavějších rozhovorů. A teď jdu na další řadu!

Zloba - Královna černé magie (2014)

Koukalo se na to hezky, to né že né. Akorát jsem se asi od půlky nudila tak, že mě to donutilo přeskakovat. Angelina mi není nijak moc sympatická, ale to charisma a herecký um se jí upřít nedají. Nic tak hezkého se ovšem nedá říct o Elle Fanning, která se mi vyloženě nelíbila a to její neustálé křenění se na všechno okolo bylo po chvíli dost otravné. Nejsympatičtější postavou tak byl ten havran, který byl ale v ději vlastně zbytečný a jeho postava tak nějak zanikla. Dějově mě to taky dost minulo. Zatímco třeba taková pozměněná Sněhurka (nebudu tu polemizovat o kvalitě snímku) byla celkem záživná, tady šlo jen o zbytečné překombinování děje. V kině to mohl být docela zážitek, ale na normální obrazovce jde jen o načančané nic.

Vetřelec (1979)

Atmosféra hustohustá, Sigourney Weaver naprosto skvělá. Ten její děs byl tak přesvědčivý, že mi až běhal mráz po zádech. Jsem ráda, že jsem si tenhle film nechala napoprvé hezky na podvečer, kolem přítmí a zima. To byla teprve náladička!

EXODUS: Bohové a králové (2014)

Nejdřív něco k kladům. Technické provedení je prakticky dokonalé, ještě umocněné zážitkem z lounského kina, kde mají opravdu skvělý obraz a zvuk (kam se hrabou všechny cinestary...). Výběr herců se podle mého povedl. Nikdo sice extrémně nezářil, ale nikdo mě ani neotravoval. A jelikož jsem náboženstvím nepolíbená, dozvěděla jsem se i něco nového. Hm, a to je k těm plusům vše... Jak bych to jen zaobalila... Celý film jsem se nudila, zhruba v polovině jsem měla co dělat, abych neklimbla, přece jen bylo už dost hodin. Problém by nebyl v ději, tam bylo jasné, co se bude dít, nikde žádné překvapení, scénář standartní, ale s tím jsem počítala. Problém tkvěl hlavně v tom, že jsem se jako divák nedokázala ztotožnit s jedinou postavou. A zrovna Mojžíš byl podle mě ten nejotravnější a nejzbytečnější ze všech. Pro mě to byl jen cvok, který se praštil do hlavy a měl halušky... Pokud divák není schopný uchopit jedinou postavu, pochopit její pohnutky, je to průšvih. Takže asi tak, znovu už to vidět nemusím, s odřenýma ušima hodnotím 3*, protože 2 tomu s čistým svědomím dát nemůžu, na to se mi moc líbila ta krásná přílivová vlna.

Někdo to rád horké (1959)

Někde jsem se dočetla, že Marilyn byla v době natáčení těhotná a vysadila kvůli tomu prášky na spaní, nemohla tedy spát, psychicky byla na dně a sama na sebe se nemohla ani podívat, protože přibrala a v těch krásných šatech se sama sobě nelíbila. Pokaždé, když tenhle film vidím, vzpomenu si na to a mrzí mě, že jí nemůžu říct, aby neblbla, že tu její figuru jí může většina ženských jen tiše závidět... I přes tuhle trochu hořkosti se vždycky moc dobře pobavím - hlavně linie s Dafne a Osgoodem mě zaručeně dostane.

Fakjů pane učiteli (2013)

Já se opravdu pobavila, ale uznávám, že to je dané i tím, že jsem od fochu :) Němci natočili takovou svojí přisprostlou (a mnohem vtipnější a méně sentimentální) verzi Sestry v akci 2. Spousta lidí tady oceňuje to, že jde o čistou komedii. Já bych naopak možná víc uvítala trochu dramatu, hloubky.

Legendární parta (2012)

Film, který jsem vůbec neznala a netušila, o čem to bude, přesto - nebo proto - mě dokázal dobře pobavit. On to vlastně není takový zázrak, ale celou dobu jsem se nenudila ani chvilku, hlavní postavy byly sympatické všechny (včetně Stína, můj osobní favorit:)) a taky jde o zatím jediný případ, kdy mi nevadil Santa. A dokonce ani Amíci nevnucovali svoje tradice celému světu (ve Švýcarsku sbírala zuby myška, ne víla Zuběnka). Trochu mě mrzí, že jsem to neviděla v kině, protože ten záměr pro 3D je vidět velice často (občas až moc...).