Doktorka z Dixie (2011) (seriál)

Hodnotím po poctivě zhlédnutých 3 sériích. První, to byla taková klasika - vztahovka. Druhá řada byla skvělá, hltala jsem každý díl, postavy se posouvali mně sympatickým směrem. No, a třetí řada sice nabídla opravdu velikou proměnu hlavních charakterů, ale taky dost klesavou tendenci a opakující se zápletky. Takže ani nevím, jestli se mi bude chtít koukat dál... Možná kvůli Wadeovi :) ------------- A seriál je u konce. Poslední série byla stejně milá jako ty předchozí. Až mi je líto, že je konec. Na druhou stranu tvůrci skončili včas, dokud se kvalita nezačala propadat. Chybět mi bude ta pozitivita, žádná velká deprese, atmosféra. Možná se někdy kouknu zase pěkně od začátku.

Ranhojič (2013)

Pro mě opravdu milé překvapení. Je to vlastně taková historická pohádka se sympatickými postavami, pár nechutnými scénami (no jo, středověk a medicína) a několika kýčovitými momenty. Ale ani jednou jsem se nenudila a zajímalo mě, jak to vlastně všechno dopadne.

Arn (2007)

Tak asi takhle. Hezký to bylo, ne že ne. Ale pár věcí mi přece vadilo. Předně to byl hlavní představitel, shodně je možné ho také nazývat pan Prkenný. Další věcí bylo občas trochu moc poskakování v ději. Koukám, koukám, a Arn najednou dostává propouštěcí listinu po 20 letech, i když mám pocit, že do Jeruzaléma sotva přijel. A tak dál. Přesto jsem byla odhodlaná dát 4*. Jenže konec to úplně zabil. To cílené slzopudičství mi prostě hnulo žlučí a degradovalo to jinak slušný film v rámci žánru.

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Rozhodně lepší než jednička! Tady jsem se nenudila, nebylo mi jasné, jak dopadne a hezky mě to navnadilo na pokračování.

Kráska a zvíře (2014)

Tak krásně to na začátku vypadalo a taková blbina z toho vylezla... Po vizuální stránce je to nádhera, hudba je taky moc pěkná, o kostýmech ani nemluvím (která z nás by si nechtěla některé z těch šat aspoň vyzkoušet, že dámy:), ovšem scénář je na palici a celý to prostě bylo nějak divný, nevím, jak to jinak říct. Prostě až zas dostanu chuť na tuhle pohádku, radši si pustím disneyovku.

Žíznivý svět (2012)

Dostala jsem v půli žízeň, ale cítila jsem se tak provinile, že jsem se nešla napít. A přesně proto, že se dokument nesnaží jen informovat, ale snaží se ve všech, kdo mají na televizi (a na vodu, samozřejmě), vzbudit pocit viny, proto ubírám tu jednu hvězdičku. Jinak je to nesmírně poučné, záživně natočené.

2 $ocky (2011) (seriál)

Po prvních čtyřech dílech zatím hodnotím průměrně. Myšlenka dobrá, humor není až tak křečovitý jako v některých jiných sitkomech. Přesto jsem se ale zasmála přesně dvakrát (ano, počítala jsem to), a to je během čtyř dílů dost málo. Navíc hlavní hrdinka Max je mi extrémně nesympatická, což jsem fakt nečekala, protože většinou mám holky jejího typu ráda. Rozhodně tomu ale dám ještě šanci a uvidím, co bude dál.

Hvězdná brána (1994)

Viděla jsem to už několikrát a vždycky jsem se dobře bavila. Asi za to může sympatická postava Jamese Spadera a pak taky dokonalej slizkej záporák.

Noc plná zázraků (2011)

Něco tak neskutečně milýho se jen tak nevidí. A už vůbec bych to neřekla do Poláků! Ne, že bych byla znalkyní polských filmů, ale tak nějak jsem si myslela, že jejich kinematografie je na podobný úrovni jako naše filmy. To jsem se ale šeredně spletla. Tady co herec, to moc dobrý výkon, scénář vtipný i dojemný přesně tak akorát, hudební podkres přesně podle mého gusta. Kéž by i naši uměli takovou příjemnou a přirozenou romantiku...

Tísňová linka (2013)

Je to sice klasické téma o úchylákovi, jeho oběti a kladné postavě, která pomáhá, ale že je to natočené tak napínavě (promineme pár nelogických okamžiků) a herci se moc snažili, řadím tenhle počin mezi ten vyšší průměr v žánru. Konec jsem taky čekala typicky klišoidně americký, ale tohle mě vcelku překvapilo.