Thor: Láska jako hrom (2022)

Je to nabité humorem Taiky Waititiho. A ten já mám moc ráda, takže jsem se během filmu několikrát od srdce zasmála. Jenže bohužel to je tak nějak všechno. Ano, postavy jsou sympatické (včetně úžasně slizkého záporáka), myšlenka dobrá, ale tak nějak vše klouže po povrchu. A to je velká škoda. Takže i když mi to láme srdce, hodnotím jako lehký nadprůměr. Hlavně proto, že zatímco Ragnarok můžu vidět kdykoli, tenhle díl už si asi jen tak nepustím.

Top Gun: Maverick (2022)

Tenhle film má dvě části. Tu první (a bohužel o hodně delší), která nejdřív vykrádá první díl scénu po scéně, postavu po postavě, a pak přechází do patetitckého kýče s příšerným a předvídatelným scénářem. Je tu ovšem i druhá část, ta dvacetiminutovka akce, ke které to vše směřuje. To je geniální filmařina ze všech úhlů - akce, napětí, humor, skvělá hudba i vizuál. No a tvůrci vše zabijí koncem, protože na nic silnějšího asi neměli koule. Já prostě výš hodnotit nemůžu, když mě reálně bavila tak půlhodina filmu…

30 for 30 - The Price of Gold (2014) (epizoda)

Celkem poutavě pojatý dokument o celém případu. Nejzajímavější byly komentáře samotné Tonyi, je to zvláštní osoba a člověk si neudělá názor na celou situaci snadno.

V rytmu srdce (2021)

Takhle si oscarový film nepředstavuju. Ano, řešilo se složité téma, ano, Oscar pro herce ve vedlejší roli byl zasloužený. Ano, plynulo to hezky. Jenže je tu jedno veliké ALE. Francouzský originál je lepší. Americké publikum prostě potřebuje vsechno naservírované polopatě, takže rozhovory často působí kýčovitě a nerealisticky. Písně se mi taky líbily víc ve francouzštině a hlavní hrdinka v originálu měla mnohem zajímavější barvu hlasu. Za mě zbytečný remake.

Milenci v roce jedna (1973)

Hořkosladký příběh, který by si podle mě zasloužil ještě hlubší náhled do duší postav. Marta Vančurová byla ve svém smutku prostě nádherná, Viktor Preiss mi lezl celou dobu děsně na nervy. Celkový zážitek mi kazila atmosféra, která mi moc 40. léta nepripomínala.

Ten pravý, ta pravá? (2018)

Mělo to své okamžiky, některé hlody mě opravdu rozesmály. Problém je ale v tom, že na film to bylo zoufale málo, hlavní dvojka asi měla být postupem času sympatická, ale mě to nějak nepotkalo. Byla by to skvělá divadelní hra. Pokud nejste zamilovaní do Keanu Reevese, uberte si hvězdičku.

Encanto (2021)

Nápad velmi originální, přesto ne úplně dotažený. Myslím, že se z toho dalo vytěžit víc. Po vizuální stránce už velmi tradiční (vzhled postav ala Ledové království), což ale nijak nevadí. Co mi překáželo, to byly písničky - ukřičené, některé až protivné, vesměs zbytečné. Dětem se asi ten přehršel barev bude líbit, já už to znovu vidět nemusím. Ale nenudila jsem se a párkrát jsem se i zasmála.

Zaklínač (2019) (seriál)

První série luxusní, druhá trochu méně. Hrozně se mi líbí hudba, lokace, triky, kostýmy i ta špetka humoru. Ale musím se trochu přidat ke kritice obsazení - Geralt sice má být trochu prkenný, ale Cavill prostě hrát neumí a jeho oduševnělé projevy jsou občas k smíchu. A Triss, to je úplně mimo. Čert vem, že má tmavou pleť, ale to jí nemohli alespoň trochu sladit barvu vlasů a obočí…? Vypadá směšně a tu postavu jí nevěřím.

Vánoční hrad (2021)

Taková harlekýnka v televizi. Asi bych začala klady - nádherné prostředí Skotska, pár hezkých skotských melodií a sympatický hradní pán. Taky mi přišlo překvapivě osvěžující, že hlavním hrdinům není dvacet. A tím to asi končí. Děj děsivě přitroublý, stejně tak scénář a výběr písní. Vánoční kýč v každém záběru - ten nazdobený hrad na konci byl prostě hnus. Brooke Shields neumí hrát, dobrá mi připadala jen coby Joeyho pošahaná fanynka v Přátelích, protože tam ten křečovitý výraz seděl. Co mi ovšem vadilo snad nejvíc, to byl ten applácký product placement. Prostě tenhle film se nepovedl a znovu ho rozhodně neuvidím. Jedna hvězda, ta druhá je za Skotsko…

Mistři zastavárny (2009) (pořad)

Je to návykovka. Spousta zajímavých věcí a informací z historie a popkultury. Jen bych se obešla bez občasných rodinných epizodek a příšerného dabingu.