Agent bez minulosti (2002)

Povedený akční thriller, zápletka je na úrovni i když jí chybí silnější wow efekt, z akčního hlediska velmi dobré a sympatické i v romantické rovině. A cení se taky hezká honička s Mini po vzoru klasiky automobilových úniků :)

Defiance (2013) (seriál)

Pilottak špatný nebyl, oceňuji především snahu (úspěšnou) přijít s něčím originálním. Herci jsou průměrní a samozřejmě efekty na nízké úrovni, což se ale dalo čekat vzhledem k tomu, jaká stanice se podílela na tvorbě. Bohužel ale s postupujícími díly totálně vybředne příběh a scénáře jednotlivých dílů do takového slabého nic až mě to pak absolutně unavilo a sérii sem ani nedokoukal. Škoda.

Země bez zákona (2012)

I přes slibný začátek se z toho bohužel vyklubala jen lehce nadprůměrná gangsterka, kterou táhnu nahoru v podstatě jen herci. Dějově ani akčně se film tolik nepovedl, až na pár zajímavých momentů nebo hlášek (jako například první scéna s Gary Oldmanem) se film nijak nevytáhl. A na gangsterku tipicky se film vleče. Nicméně Lawless stojí za shlédnutí a pokud máte tenhle žánr v oblibě tak je to povinnost.

Nevědomí (2013)

Vizuálně zajímavé (ano a opět jako v Tronu Legacy se celkem hodně povedl design), herecky slušné (a to Toma Cruise obecně nesnáším, ale tady funguje dobře), akční scény slušně promíchané s romantikou ale dějově už je to horší. Pokud vypnete mozek tak se ještě u filmu dá celkem dobře bavit, bohužel jakmile se začne člověk v duchu ptát proč se tohle děje tak jak se děje tak už se bohužel na film tak dobře dívat nedá. Špatným filmem Oblivion rozhodně není, ale podobně jako Prometheus to na sci-fi obsahuje poměrně velké množství hovadin.

Rocky Balboa (2006)

Slušný film, na prvního Rockyho se to ale hodně nechyt, i když je mu to hodně podobné. Rocky, který je už za zenitem, zasazuje poslední pravý hák v sice hloupé ale ještě celkem nostalgicky zábavné bitce v ringu.

Captain America: První Avenger (2011)

Typický komiksovka. Cením si toho, že se jim podařilo udělat Kapitána Ameriku tak, aby nepůsobil směšně. Herecky průměrné, nicméně zábavné. I to prostředí se dalo. Žádný nadměrný a přiblblý patos, film se naštěstí nebere ani vážně, naopak odkazů je hodně. Rozhodně se nejedná o nejlepší komiksárnu od Marvela, ale rozhodně si mě získal.

Hannibal (2013) (seriál)

Tak toto je seriálová paráda, zatím jsem uprostřed serie, ale jednoznačně se jedná zatím o nejlepší "vražedný" seriál, vychvalovaný Dexter může jít klečet do kouta. Čím více dílů, tím spletitější schéma se rozplétá a posledních několik dílů je už totální jízda po horské dráze k velkolepému finále. Po shlédnutí celé serie opravdu přemýšlím o tom, jestli je lepší Mlčení jehňátek nebo toto. Opravdový skvost.

Amazing Spider-Man (2012)

Nemůžu si pomoct, ale mě se prostě nová verze líbila mnohem více. Spidy je víc věrný předloze, více vážný, více reálný Emma Stone je definitivně milionkrát lepší nez Kirsten Dunst. Ano děj se místy vleče, romantika je nuda, na efektech je místy hodně vidět digitálnost, střih nemá vždy hlavu a patu. A je to cílené na teenagery. Tenhle film je tak nějak debilně milý, že ho mám celkem rád.

Green Lantern (2011)

Přiznám se, že se mi. tenhle film špatně hodnotí. Za prvé, předloha není nejlepší komiks, v podstatě je to tuctovka jak vyšitá, přesto se ji celkem podařilo lidsky převést na plátno. Ale z hovna bič neupleteš. Za druhé herci, ačkoliv mě vysloveně nerozčilovali (a minimálně Blake Lively mne z pochopitelného důvodu bavila), tak postrádají šmrnc. Green Lantern je příliš barevně ulízanej, Parallax jako octopus nevypadá vůbec děsivě, žádné prima hračky... Navíc podobně jako Superman, je prostředí ve kterém se děj odehrává strašná nuda. I přes všechny ty zápory jsem se dokoukal a celkem mně to i bavilo (asi proto že mě prostě baví komiksy). A dokonce by mi nevadilo se kouknout někdy znovu.

Krvavá laguna (2007)

No tak jsem se nezklamal. Po sluzebni ceste jsem chtel vypnout, pustil jsem Nova cinema a baflo na mě toto Céčko nejhrubšího zrna. Ochotnický sbor zmateně pokřikující uprostřed močálu na stromě a hrající na honěnou s obřím krokodýlem, který se pohybuje pomalu jak šnek, po sevření čelistmi nezanechává skoro žádná zranění a na vše mají všichni hrozně moc času... Těžká nuda. Paradoxně nejlepší z celého filmu jsou dokumentární záběry na mravence.