buzzwoody

Jan Dvořáček

okres Kutná Hora
FAMU

• 7.10.2015  21:59

Od patnáctého nejlepšího filmu jsem přece jen čekal něco trochu lepšího, v tomhle ohledu je o trochu přesvědčivější to třiadvacáté na IMDb. Nicméně stejně skvěle natočený film s vynikajícím scénářem, vynikajícími hlavními herci v podání Jodie Foster a Anthonyho Hopkinse. Hlavně ten Hopkinsův výkon byl skvělý, i když mi ho asi trochu zkazil dabing v podání pana Soukupa, i když byl dobrý. Na Hopkinse se víc hodí starý pán Švehlík, mimochodem. Hlavní záporák byl nadmíru odporný a ještě odporně (nemyslím nekvalitně) nadabovaný, celý ten film bych vlastně mohl označit jako "hnusný". Skvěle zpracovaný a ve všech ohledech výborný, jen mi asi moc nesedl. Za týden se na to v TV podívám znovu a možná nahodím pátou hvězdu. Ale už teď se mi kvůli určitým scénám na to nechce dívat, působí to na mně těžce jako žádný film předtím. Jestli to byl účel, dokonale se povedl.

• 7.10.2015  21:53
    Collateral (2004)

Collateral od počátečního velice pomalého až nudného tempa pomalu přidával a přidával, až se dostal k napínavému finále, kdy došlo k přestřelce mezi Foxxem a Cruisem. Celý film jsem fandil spíše Foxxovi, i když mám rád oba herce. Akce se povedla a Bardem s Ruffalem ve vedlejších rolích potěšili (Pinkett Smith taky nebyla nejhorší volba). Dokonce i Jason Statham se tam na začátku mihl, předával Cruisovi aktovku se seznamem cílů, pokud jste si nevšimli. Ale pět tomu dát nemůžu, je to takový ten nadprůměr, 77% bych tomu dal. A kvůli napínavému závěru, který se mi narozdíl od mnoha zdejších rejpalů líbil, dám hvězdu navíc. Na konci jsem tak nějak čekal, že se oba prostřílí navzájem a jsem rád, že to dopadlo, jak to dopadlo.

• 7.10.2015  21:48

Skutečně povedený akční thriller se skvělým obsazením, příběhem, akcí, vším. Ale přesto tomu nedokážu dát plný počet. Potřeboval bych tady na CSFD hodnocení od 1 do 10. Pěti se odnedávna snažím hodnotit jen to, co mě skutečně nadchlo a líbilo se mi to natolik, že bych se bez problémů podíval znova. Čtyři ale pak dostanou filmy jako je třeba Heat, které jsou superkvalitní, ale nezaujaly mě tolik jako třeba Terminátor 2 či Matrix. Jenže čtyři taky dostanou filmy, které by jinak dostaly tři hvězdy, ale kvůli mému sentimentu dostanou čtyři. Například takový Wanted - z fleku bych dal tři, kdybych to v dětství neviděl stokrát. A když pak Wanted a Heat dostanou stejné hodnocení, i když vím, že Heat je úplně jiná liga, je už něco špatně. No co, 4,5* a přikloním se k nižšímu.

• 4.10.2015  22:15
    Marťan (2015)

Před chvílí jsem se vrátil z kina a rozhodl jsem se, že film označím slovem "skvělý". Velice napínavé sci-fi s výborným Mattem Damonem v hlavní roli (kdyby měl víc šance předvést nějaké emoce, tak by mohl myslet i na Oscarovou nominaci), které je i přes svou dramatičnost celkem nadlehčené celkem povedeným situačním humorem, který mi v žádném okamžiku nepřišel trapný, vždy to potěšilo. Vizuální efekty berou dech (to samé jako u Damona, být jich víc, zvažuje to Akademie), kamera vynikající. Poměrně nečekaný prostor ale dostávají i vedlejší postavy, které jsou naprosto skvěle obsazené známými, ale neprofláklými tvářemi jako Sean Bean, Jeff Daniels, Kate Mara, Sebastian Stan, Kristen Wiig, Chiweter Ejiofor, Michael Peňa atd. Všechno je to celkem uvěřitelné a nemohl jsem se nabažit Watneyho tvoření/vytváření/vymýšlení/kombinování všeho možného. Element samoty a nudy zde moc využit nebyl, Damon buď stále někde běhal a nebo nahrával záznamy. Celkově to uteklo jako voda, ale myslím, že by to byl ještě mnohem lepší zážitek, kdyby se podívali na Interstellar a poslechli si hudbu Hanse Zimmera, protože ta by tomu dala ultimátní grády. Harry Gregson-Williams odvedl svou práci, ale pomalu to nestojí za pořádnou zmínku a všechno to tak záviselo jen na tom, co se odehrávalo na plátně. A osobně jsem čekal, že někdo zemře, což se nestalo (Je to tak, přátelé, Sean Bean se zbavil prokletí, letos neumřel už ve druhém filmu, po Jupiter Ascending). Mimo jiné tam došlo k naprosto komické situaci při odkazu na Pána prstenů, kdy byl nějaký projekt narychlo pojmenován Elrond. No a výraz Seana Beana (Boromir) byl naprosto k nezaplacení, vlastně jsem se u toho asi posral smíchy :D Každopádně vřele doporučuju každýmu, kdo rád sci-fi, protože tohle je jeden z nejlepších snímků v tomto žánru aneb Ridley Scott se po Prometheovi zase nastartoval a snad mu nedojde palivo do Promethea 2 :D Už jen z principu bych tomu prostě přál Oscarovou nominaci z čehokoli (protože Oscarová nominace je prostě známka kvality, nezlobte se na mně :D). 95%

• 27.9.2015  18:53
    Everest (2015)

Mrazivé, suché drama o výstupu na Everest, který se zvrtl v boj o holý život. Příběh jako takový se dá definovat větou "Horolezci bojujou o život na Everestu", ale taky co jiného čekat, že? Filmaři zvolili kvalitní herce i do vedlejších rolí, což je dobrý nápad, jelikož když má za 30 minut od startu filmu vypuknout peklo, tak není dost času na to, aby si člověk vybudoval sympatie k jednotlivým postavám, takže si je vybuduje kvůli jednotlivým hercům. Hlavní trio Clarke, Brolin, Gyllenhaal se mi moc líbilo a ani mi nevadilo, že Gyllenhaal nedostal tak moc prostoru. Drsně realistické (odkazuji na scénu s Brolinovými omrzlinami) a s ne tak úplně šťastným koncem, tohle jsou požadavky, které od kvalitního dramatu chci. Tohle mi přesně sedlo, už dlouho jsem neviděl film s podobnou tématikou. Na IMAX jsem se vysral, radši jsem zvolil obyčejné 2D v nepříliš kvalitním kině, které mi ale bohatě stačilo. Vizuální efekty fajnové. Přál bych tomu nějakou tu Oscarovou nominaci, ale k té nejspíš nedojde.

• 22.9.2015  20:39

Zas jako taková blbost mi to nepřijde. Technicky naprosto impotentní podívaná - všechno nevýrazné, hudba, kamera, efekty jsou na hovno, herci jsou taky až na Jackmana a Schreibera taky ničemní a tak dále a tak dále ... scénárista Skip Woods prostě potvrzuje to, že by měl dostat doživotní zákaz podílení se na velkých filmech a měl by se zařadit mezi své, scénáristy Mašinky Tomáše a dinosaura Barneyho. Kdyby ale člověk prostě jen po desáté večer vypnul mozek a chtěl se podívat na superhrdinský akční film s dobrým hlavním hercem a místy cool hláškami, tohle by bylo celkem vhodné. Je to prakticky bezmyšlenkovitá klišoidní akce, ale mně to tolik nevadí. O dost víc jsem se nudil u toho novýho Wolverina z japonska. Na tomhle filmu mi ale šíleně vadí jedna věc - naprosté zkurvení Deadpoola na samém konci. Brr!

• 22.9.2015  20:32
    Znamení (2002)

Až mě rozesmívá, jak přední uživatelé tehdy v letech 2002 a 2003 opěvovali Shyamalana a s tou jejich "jistotou" předpovídali, jak se všichni poserou blahem, až bude točit další filmy, jenže ono hovno :D No nic, zpět k filmu - výborný scifi-thriller-horor-drama film, kde se sice dá najít pár takových nesmyslů, pokud by člověk naladil na - "tohlebysenormálněnestalo" formát, ale mně se na něj nechce ladit. Příjemný Gibson, navíc i dobře nadabovaný, dobrý výkon i Phoenixův, nebo dětských herců. Fajn nápad, ještě lepší zpracování a jak už tu někdo psal, skvěle se hodící mrazivý humor, který se v podobě několikerých suchých hlášek mihne. Finále trochu zklamalo, ale atmosféra byla dobře vykreslená, a hlavně - on to není tak úplně horor, to vím, ale takhle se mi to prostě líbilo. Taková napínavá a celkem děsivá atmosféra lepší, než zbytečně předramatizovaná cesta náctileté uřvané krůty dlouhou temnou chodbou s tím, že odněkud vyskočí bubák. Nejvíc z celého filmu se mi ale skutečně líbil výkon Mela Gibsona.

• 22.9.2015  16:28

Jedna z nejlepších amerických parodií, kde se sešlo překvapivě dost kvalitních herců jako Charlie Sheen, Leslie Nielsen nebo Jeremy Piven, a nebo dost poměrně neznámých herců, kteří ale zde byli excelentní jako SImon Rex, Kevin Hart či Anthony Anderson. Prostě se to celé povedlo a myslím, že jeden český dabing, i když zabije pár nevýrazných vtípků, to dokázal korunovat. V sobotu jsem ale viděl jinak dabovanou verzi a musím říct, že byla tak hrozná, že kdybych ji viděl jako první, nikdy bych se na film už nepodíval, tak moc mi to zhnusila. S tím prvním dabingem je ale Scary Movie 3 skutečně povedená parodie, u které se člověk dost nasměje. Nejlepší bylo cameo Simona Cowella, o tom ale žádná.

• 21.9.2015  22:16

Nadmíru příjemnej dokument pro skalní fanoušky Tolkienovy a Jacksonovy tvorby. Já osobně miluju všechno, co se Středozemě týče a tohle je takovej dodatek. Určitě za pět hvězd.

• 21.9.2015  21:47

Koukatelný válečný drama, který ale postrádá akční scény a všechno sází na napětí. Celkem kvalitní obsazení, i když si je najmuli asi jen na to, aby jim tam dělali křoví. Na rovinu to na těch šest Oscarů nevidím, jako - není to nic jedinečného, dá se to označit za kvalitní válečný film. Vojín Ryan, Četa, Apokalypsa nebo Černý jestřáb je vyšší třída a nelze to s tím být srovnáváno. Ale dalo se na to docela dívat, i když mi moc nesedlo třesení kamery, přestože se to do filmu hodí. Toho jsem si užil v Districtu 9.

• 21.9.2015  18:28

Vizuální efekty, zajímavé souboje a celkem tři záporáci s odkazy na další ... tohle jsou bohužel jediné klady toho filmu. Ještě bych vyzvedl hudbu Hanse Zimmera, ale to je vše. Naprosto mě nasralo teasnutí na příští díl, který stejně nikdy nepřijde (vidíte, vy sračkoidi, akorát jste si to posrali). Když se sejdou dva naprosto odporní herci, tak už je něco špatně a první dojem není nejlepší. Dane DeHaan v kombinaci s Andrewem Garfieldem jsou strašní a tenhle fakt se pokouší vyvážit Jamie Foxx, ovšem je na to sám. Chris Cooper a Paul Giamatti byli totiž ochuzeni o kládu prostoru, a Foxx sám film neutáhne, když mu to hlavně scénáristi ještě ztížili. Člověk se před filmem podívá na obsazení a řekne si: No ty vole, Stoneová, Foxx, Cooper, Felicity Jones, B. J. Novak, Giamatti, Sally Field, Sheen, Csokas, Leary ... ale oni jsou všichni dobří někde v prdeli!!! Foxx zmodral, Cooper zezelenal, Jonesová by jako Black Cat byla fajn, kdyby tam nebyla na dvě vteřiny, Novak totéž, Giamatti se taky pouze mihle, Fieldová hraje zoufale nezajímavou a nudnou postavu, Sheen má jen flashbacky, Csokas si zahraje imbecilního šišlajícího skopčáckýho šílenýho vědce s přízvukem jak z animáku a Leary totéž co Sheen ... a ten film je tak strašně nudneeeeej!! Nezajímavý sračky okolo Osborna, okolo vztahu Gwen a Petera ... prostě je to blbost. Doufám, že neposerou i toho novýho Spider-mana.

• 21.9.2015  18:20

Zbytečný reboot s pro mne odpudivým protagonistou, zahraným ještě odpudivějším hercem. Film jako takový nebyl až tak špatný, ale když už přišlo hluché místo, bylo skutečně naprosto nezajímavé. Smutné je, že to jsou tak dvě třetiny filmu. Chce to lepší scénáristy, o tom žádná. Dvojka sice byla ještě imbecilnější, ale prvnímu dílu dám ještě tři, za ten ne úplně happy end.

• 17.9.2015  21:18
    District 9 (2009)

Těžký film, po němž mám hroznou chuť si pustit nějakou kvalitní komedii pro odlehčení. Scénář výbornej, ochotně přehlížím nějaké drobné zádrhely, a bylo to jako dívat se na nějakej found-footage, aspoň do poloviny filmu. Copley to zahrál skvěle, a jak jsem ho neměl rád, už ho můžu. Dabing projednou nebyl špatnej a celkově to prostě byl dobrej film, ale nechtělo by se mi na něj koukat honem rychle znova. Asi si na odlehčení pustím Rona Burgundyho.

• 12.9.2015  12:42

Komedie, na které jsem vyrůstal a doteď si pamatuju každý okamžik z ní. Mnoho známých herců a rozdílných dějových linek, které se mnohdy tak zlehka propletly, a nejzábavnější z toho všeho je Cuba Gooding a Jon Lovitz :D Nejnudnější části jsou s Whoopi Goldberg nebo Breckinem Meyerem, ale i ti mají vždy jednu památnou scénu. Ovšem ty nejlepší scény měli Seth Green a Vince Vieluf, u kterých se nešlo hystericky nesmát, příkladem buď scéna s radarem, balónem, nebo zpomaleným únikem z auta. Celkově celkem dobrý nápad, navíc docela vtipný John Cleese a prostě - výborná komedie, která má hlavu i patu. Jo, ale z toho celého filmu je prostě nejlepší Lovitz jako Hitler, to je prostě nepřekonatelný :D

• 2.9.2015  20:17

Ono se jim to kurva povedlo. Těm posranejm retardům se prostě kurva povedlo natočit kurevsky dobrej film!! Skvěle sem se do prdele bavil!! Tak a teď normálně, ani tři hodiny zas tolik nevadily, zábavy tři prdele, a nejlepší byla scéna z prošlým Lemmonem, ale jakmile došlo na drama, stálo to zato. Celkem nepředvídatelný film, na který se klidně podívám znovu, až projde telkou, ale jen tak sám od sebe ne. DiCaprio se odvázal, ale McGonaughey z Dallas Buyers Clubu ho prostě překonal. A co je taky naprosto kurevsky krutopřísný, Jonah Hill to dotáhl na zasranou Oscarovou nominaci!! Je to prostě konečně správně utržený film ze řetězu, a proč taky ne?

• 1.9.2015  17:07

Akce byla fajn, mám rád všechny ty Xenomorfy, i když jim nepřeju. A nápad o Vetřelcích na současné Zemi docela fajn, ale provedení bylo hrozné. Zaostává to i za jedničkou, trochu známé herce nahradili naprosto neznámí herci a výsledný dojem je pak slabý. Predalien ani na tři hvězdy nestačí, ale kde jsou Facehuggeři, tam je hrůza. Ti jediní totiž neztratili žádnou děsivost, narozdíl od Vetřelců, kteří ve všech pokračováních umíraj jak na běžícím páse. Ať už to nekřížej a každej si jde vlastní cestou, sakra.

• 1.9.2015  17:03

Crossover dvou kultovních hororových postav, který je překvapivě docela dobře natočený, hlavně po akční a Xenomorfní stránce. Scénář a dialogy ale pokulhávají a celkově je to prostě béčko, které je proslavené slavnou značkou. Celkově nápad byl fajn a určitě mohl být lepší. I když je to celkově horší film než nejhorší z Vetřelců (ten třetí), tak tenhle aspoň nenudí k smrti.

• 26.8.2015  09:34

Po ne úplně Fantastické čtyřce je Hitman druhý důkaz, že rebootovat po osmi letech se nevyplatí, hlavně když máte v týmu Skipa Woodse. akce byla místy příšerně předigitalizovaná a přehnaná (jasně, je to adaptace videohry), kvalitní herci předvedli nekvalitní výkony, dialogy byly naprosto příšerné a celkově to jen potvrzuje, že videoherní adaptace stojí za prd. Chce to udělat něco s dobrým příběhem, ne tuhle vykrádačku Terminátora. Za úvod a za sentimentalitu dám dvě hvězdy.

• 25.8.2015  11:32
    Dárek (2015)

Thriller s fajnovými herci a skvělou strašidelnou atmosférou, který se pomalu rozjíždí, až nakonec dospěje k hodně zajímavému konci. Joel Edgerton si vedl dobře nejen jako herec, ale i jako rejža a scénárista. Komediant Jason Bateman taky docela překvapil svým výkonem. Jo a u některých scén jsem se leknutím málem posral.

• 25.8.2015  11:28
    Živí mrtví: Počátek konce (TV seriál) (2015)

Pilot se docela zalíbil, i když ukázal málo. Některé postavy jsou krajně nesympatické, jako třeba ten feťák Nick, ale hlavní hrdina Travis ujde. Bude se mi to asi víc líbit, až si všichni uvědomí, co se děje a začnou proti tomu bojovat nebo tak. Ale na Walking Dead to zatím nemá. S každou další epizodou asi pozměním komentář a možná i hodnocení, za pilot bych dal tři a půl, ale cítím potenciál, tak to necháme na čtyřech. Změnit to můžu vždycky. A pokud přijdou vhodné narážky na Rickovu skupinu nebo snad i camea, bude se mi to jen líbit.

• 24.8.2015  10:36
    12 opic (1995)

Vysoce kvalitní film se správně na první shlídnutí nepochopitelným koncem, ačkoli musím říct, že jakmile Willis dostal tu paruku, tušil jsem, koho v tom snu viděl zemřít. Vynikající nápad a provedení, tohle by jen tak někoho nenapadlo. Hlavní hudební motiv si budu broukat ještě zítra, ale co mě štve, je špatnej konec. Bruce Willis tady ale předvedl nejlepší výkon své kariéry a Brad Pitt byl jako hyperaktivní magor taky skvělý, i když mě ke konci už sral.

• 23.8.2015  20:01

Jednička a dvojka - příjemné a kouzelné filmy. Trojka - klenot mezi stereotypem školního roku. Čtyřka - propad od trojky a pokles o trochu i pod první dva. Pětka - nuda začala a kvalita klesla ještě pod čtyřku. Šestka - nuda stoupla, naprosté minimum kvality a příprava na to, že poslední díl se prostě nepovede. První část sedmičky - kvalita překvapivě stoupla, přestože vata zůstala a zaplnila dost filmu. Tento film - naprosté překvapení. Celá bitva byla vynikající akce, postavy umíraly a Snapeovy vzpomínky mě dokonce jako jediná scéna z HP rozplakaly a to i na třetím shlédnutí. Smrt Voldemorta a hada byla taky vynikající scéna a co po dlouhé době film opět podpíralo, byla vynikající a sedící hudba Alexandra Desplata! Happyend musel být, ale našel jsem si pár věcí, které se mi ještě po filmu nezdály, jako když po nalezení kamene vzkříšení má Harry poprvé šanci mluvit s rodiči a na svýho fotra se ani nepodívá. Voldemort tak zoufale touží Harryho zabít epicky, a na poslední chvíli si vybral radši pravej hák, než smrtící kletbu. I s tím je to ale vynikající zakončení jedné z mých oblíbených sérií a jsem velmi rád, že se to Yatesovi povedlo. Mrzí mně ale, že jsem to nestihl v kině, protože jsem byl zrovna někde a tři dny před premiérou už bylo všude vyprodáno (a já si to o den později pustil na kinoripu a strašně mě to teď sere, o jaký skvělý finále jsem přišel. Víc lituju už jen toho, že jsem nezastihl LOTR dobu a viděl to pak jako mrňavej a bez zájmu, teď si ale i po tisíctým shlédnutí říkám, jak jsou to skvělý scény a že jsem si je nemohl vychutnat v kině. No nic, uvolním místo dalším).

• 23.8.2015  19:49

Nechtěl jsem, aby Relikvie rozdělili na dva filmy, ale bylo to nutné, vzhledem ke spoustě informací a aby nemuseli bitvu narvat do deseti minut nebo aby nemuseli natočit jeden čtyřhodinový film. Proto ale jedničku strašně roztáhli, aby nemuseli mít devadesátiminutovej díl Harryho Pottera a to bylo zbytečné. Hudby se chopil Alexandre Desplat a hodně tomu pomohl, i když to pořád nebylo nic tak super jako hudba Johna Williamse. Akční sekvence se povedly a úspěšně navnadili na druhý díl, který jich měl být plný. Ale jo, i když chápu, proč je to podle CSFD nejhorší ze série, mně se tento díl docela líbil.

• 23.8.2015  19:42

Po až asi desátém shlédnutí, po dlouhé době jsem si uvědomil kvalitu filmu, a přidávám o hvězdičku víc. Jeho kvalita nespočívá v celku, ale jednotlivých scénách, ať už kvůli hereckým výkonům, akční choreografii, či dojemným situacím. Film je často vyplňován nezajímavými sekvencemi a může působit lehce podivně, možná i díky zvláštnímu Křiklanovi více než kterýkoli jiný film ze série. Celkově finále povedené a scéna pod astronomickou věží správně dojemná. Stopáž je ale pochopitelně trošku přepálená, na to už bychom si ale mohli ke konci série začít zvykat.

• 23.8.2015  19:32

David Yates přišel a úspěšně svým vlastním stylem dotáhl sérii do konce. Jeho styl mi nijak nevadí, ale na tomhle filmu mi vadí jedna závažná věc a všichni vědí, co, nebo kdo to je. Jestli ne, tak jste film neviděli. Zabít a zakopat, to by k ní sedlo nejlíp. Jinak ale vcelku zajímavé pojetí a celkem kvalitní, ale pro mě je to pořád jeden ze slabších Potterů, popravdě i přesto, že Yatesovy HP filmy byly kvalitní, patřily ke slabším článkům série, až na ten závěrečný, který byl nejlepší. Zde se mi moc nelíbila kamera, ani hudba, ani příběh, který navíc kazila ona nenáviděná osoba a opět muselo celý film zachraňovat finále, které bylo ještě hodně ochuzené oproti knize. Na jeho konci přišla smrt postavy, které jsem litoval asi nejvíc.

• 23.8.2015  19:09

Jeden ze slabších Potterovek, za což částečně může temná atmosféra, která ale není nepovedená, jen mi prostě nesedla. Newell to neudělal špatně, ale asi jsem se namlsal na Cuarónovi a doufal jsem, že tohle bude stejně dobrý. Celé to s turnajem bylo docela zajímavé zpestření stereotypu školního roku, ale to bylo tak všechno. Ještě bych vyzdvihl scény s Voldemortem, které celému filmu nabraly lepší celkové hodnocení, než by dostal bez nich. Ralph Fiennes byl vynikající volba. A Radcliffe by se měl konečně ostříhat.

• 23.8.2015  19:00

Spolu s posledním dílem je tohle nejlepší film ze ságy Harryho Pottera. Příběh ani nijak nepokročil, ale co za to všechno může, je skvělá režie Cuaróna, napotřetí a naposledy skvělá hudba Johna Williamse, ale přibyly sympatické vedlejší postavy jako Sirius Black nebo Remus Lupin, ale i jedna kolosálně nenáviděná jako Peter Pettigrew, a všechny byly skvěle zahrané. Projednou kvalitní dabing tomu taky hodně pomohl, ale je to především vliv Alfonsa Cuaróna, který vyzdvihl kvalitu Columbusových filmů a rozcupoval ji, načež ji nahradil svou vlastní. Škoda, že nepokračoval dál aspoň na Poháru.

• 23.8.2015  18:44

Rozhodně temnější a strašidelnější než jednička, ale Columbus jinak pokračoval ve svý atmosféře a šlapalo to dobře. Lepší než jednička to není, ale lépe se na to kouká, a dobře se na to kouká i znova. Pořád si ale nemůžu pomoct, Grint i Watsonová jsou v pořádku, ale Radcliffe je hrozně prkennej. Tajemná komnata je ale tajemná dostatečně a celá ta záhada kolem její lokace je dobrá část příběhu. Má to pár vtipných momentů a stejně jako jedničku to podpírá hudba Johna Williamse.

• 23.8.2015  11:33

Ani jeden film Potterovské ságy se nedá označit jako špatný, jsou jen lepší a horší. Tento patří k těm lepším, protože jako uvedení do jeho magického světa se to povedlo. Zábava pro celou rodinu a všechny typy dětí, nebo i dospělých. Příjemní vedlejší herci jako Alan Rickman, John Hurt, Richard Griffiths, Robbie Coltrane nebo John Cleese. Možná bych se na to měl podívat v originále, protože bych řekl, že hlavně dětský dabing to slušně kazí. Ten ale zas tolik nevadí. Atmosféra je skutečně kouzelná a hudba je vynikající. Bohužel nejde úplně převést knihu na filmové plátno, takže leccos chybí, ale co se dá dělat. Je to fajn film a jeden z těch lepší ze ságy.

• 22.8.2015  00:45
    Prometheus (2012)

První film ze světa Vetřelců, se kterým jsem byl od druhého dílu konečně spokojený, i když zde je to hodnocené ještě hůře, než čtvrtý díl Vetřelce, tak podle mě se konečně něco povedlo. Scott se chytře vrhl na prequel a odebral se vlastním směrem, takže staré známé xenomorfy vynechal. To je ale podle mě naprosto zásadní chyba. Přesně takhle si likviduje chuť lidí, aby na to šli. Přestože směr je správný, chybí prostě víc odkazů na vetřelce, protože poloviční vetřelec v poslední scéně prostě nestačí. Přesně to tomu chybělo. Scott by to měl do dvojky dát, nebo aspoň odpovědět na otázky, které zde položil. Slíbil sice, že tímto filmem odpoví na ty, které kladli vetřelci, ale prostě k nim jen přidal další a tamty ignoroval.