High Rise (2015)

Dalo by sa o tom písať veľa no treba si to zažiť. Ťažko uchopiteľná, no o to zábavnejšia exhibícia rozpadu spoločnosti, kde činy protagonistov sú číre metafory, kde sa dejú poctivé zvrátenosti a kde zhruba v polovici začne totálny bordel a fakt moc som to zožral. Poctivá, skvelo natočená festivalovka hodná diskusie.

V zajetí démonů 2 (2016)

Štvrtý zárez po sebe (to, že existuje niekde medzi tým aj Fast7, som už aj zabudol) od Wana a opäť skvelo proti očakávaniam a kvalitne natočený. Je zbytočné vypichovať klišé či chyby, keď už teraz je to jeden z najlepších hororov roku.

Zootropolis: Město zvířat (2016)

Vôbec nič som o tom nevedel (videl som len tú epizódku s leňochmi asi pred rokom), no rozhodne som nečakal tak originálne živú, pohodovú a zábavnú buddy comedy. Nábeh na animák roku.

Grimsby (2016)

Proti srsti a únavne zvrátený, no nie tak, ako som si to od Cohena vychutnával kedysi.

Triple 9 (2016)

Skvelo zrežírovaný rýchlokurz morálky a spravodlivosti vražedným tempom nechávajúc za sebou mŕtvoly. Tá temná dohra po veľkej lúpeži a Woodyho záverečný moneyshot sú veci, ktoré som od toho presne očakával.

Angry Birds ve filmu (2016)

Nesúď knihu podľa obalu. Z toho konceptu viac vytlačiť neišlo, ale v skutočnosti je to celkom uvedomelé a z dna to vyťahuje tá pestrofarebná akcia bez hlavy a päty a pár správne zvrátených vtipov pre starších divákov. Nemal som v pláne to vidieť, nakoniec to nebolo také zvrátené ako iné moneygraby.

Luther (2010) (seriál)

1.séria- 80%- Napínavá, nekompromisná detektívka, samozrejme od britov, ktorá ma prekvapovala hlavne drsnými zvratmi. Najmä druhá polovica bola skvelý napínak a tie postavy sú často zaujímavejšie, než prípady. // 2.,3.,4.séria- 85%- Tá forma jeden psychopat a že ich má Cross pár kvalitných v zbierke) na dva dieli tomu sadla dokonale a ešte ostalo miesto na vývoj postáv. Luther je nekonečne charizmatická a zaujímavá postava a dianie okolo neho je rovnako zaujímavé, ako tie drsné prípady. Škoda tých pár dramaturgických nedostatkov, inak vynikajúca miniséria.

Čarodějnice (2015)

Démonicky depresívna salemská lekcia robenia tichých hororov, ktoré si ľudia zapamätajú. Každý jeden herec skvelý, hudba v pozadí tiesnivá, záver mrazivý.

Dallas 63 (2016) (seriál)

Uchádzajúca miniséria podľa uchádzajúcej Kingovky. Rozumiem, že je to kvôli vzťahom a emočnému dojazdu dlhšie, než to potrebuje byť (ideálnych 5 dielov), no bohužiaľ to občas stratí tempo. Ale je to dobre natočené, príbeh, akokoľvek pritiahnutý za vlasy, pobaví a herci sú presní. Takto je potreba robiť tie 600+ stránkové Kingovky.