• Thriller

Agent bez minulosti (2002)

Precízne naplánovaná, dobre mierená paľba medzi divákove oči od prvej minúty jedničky po tú poslednú v trojke. TrojBox je žánrovo neoceniteľný. Globálne 3násobná akčná 5ka, len taký rachot !

A Hora do Medo (1986)

Prekvapivá Brasil-TVHSka o zamindrákovanom tupákovi, ktorý svoj komplex rieši female vyvražďovačkou. Zákerne podbiedzavý zvukový ruch miestami vyuploudoval diane a osviežil (prekryl) to amatérsky úprimné nasadenie. Faynovo akurátny sleazy filmársky ohryzok za sebestačnú 3ku.

Grim (2009)

Bolo mi cťou nahliadnuť pod ČernobylVodkou nasiaknutú plachtu a zoznámiť sa s kazachruským stolichnayim, tak povestným undergroundom. Prekvapivo žiadne vomit impulzy, ani korózny účinok na očné beľmo, len infikačná avantúra,ktorá potvrdila, že Saša nebude musieť prosiť o divácky koridor. P.S. Pán Magister má absolútny recht - preč s odpadom. Inak amatérsky scenár určil ochotníkom zahrat účinok drogy, po ktorej sa zvyšuje agresia.

Aux yeux des vivants (2014)

Pre diváka výživná filmová lahôdka zo spoľahlivej CinemaFabrique L' France ( Xandy / Žulién ), kým pre ústrednú teen3ku neplánovaný poškolácky prázdninový preplesk. Produkcia síce mohla svoje vrecká prevetrať viac, no aj táto injekcia vo mne vzbudzuje nádeje v lepšie filmové zajtrajšky pod Eiffelovkou. Vtomto smere totiž francúzom verím, aj keď sa tu a tam...potknú.

Return of Skeleton Farm's Halloween Horrorshow, The (2013)

Halloween si na nás ešte nejaký ten týždeň musí počkať, no táto príprava ťa snáď časovo poposunie. Tekvicový manuál v HardRock (W.A.S.P. etc ) rytme, či už animovaným tancom kostlivcov, gore vyparádenou galérkou, a total(!) uletený raping Creept Keeperom ohodený vymatroškovaný Snoopy song Dha Snap.Celé to zbaliť do komentu nezvládam, no iste halloween cukrovinka s urehotanou tekvicou.

Kajínek (2010)

Ako SK/CZ všeobecná diváčka mám síce svoj názor na túto exkurziu do Kajínkovho vyhraneného myslenia, ale akútne musím vyzdvihnúť neuveriteľne ultrašťastný výber Konstantina do hlavní roly ! Tatianu nevynímajúc.

Jeskyně (2014)

Filmax je ničím zaujímavá továreň na snímky s kolísavou úrovňou, čo je všeobecne známe. Systematicky ich totiž vrhá, amplitúdne tu a tam více méně (ne)vydarené a v prípade tohto zmiešaného stáda ( 3m:2f ) zblúdilého v jaskynnej pasci, sa jedná o mínusový príspevok. Fredy si na svoje ramená vzal viac ako uniesol a mizerný pokus o kamerový drajf filmu uškodil. To krkolomné kamkovanie už dávno odišlo a je smutné že klaustrolokácia aj trend sú už dávno v depe, čo si režisér očividne neoveril.

Halleyova kometa (2012)

Odpudivý,naturalistický až autenticky makabrózny mx záber na psycho / fyzický rozklad existencie toho " vovoleného". Mrazivo mínusová teplota (zmrzka v metre, fitness protipól...) posúva tento infenkčne pôsobivý úlet na divácky neatraktívny pohľad do zdravotnej karty jedinca, kolo ktoráho sa začnú "zlietať muchy".V poslednej dobe mi tie "rozkladačky" nejako fungujú a Sebastian mi pekne naložil. Po romantickej stránke potešia totiž viac, ako nejaký infralook na paranenormálne gore preháňadlá.

Jekyll a Hyde: Totální proměna (1982)

Neuveriteľne trapácka zvrátenosť, ktorá spoľahlivo vykrúti každého, kto mal kedy dočinenia s pôvodným námetom. Na toto sa ťažko hľadá nejaké hodnotenie.

Joel-Peter Witkin: An Objective Eye (2013)

Som asi až príliš komerčnou zberateľkou a fanynou obrazov a preto ma Witkinov drobnohľad príliš neoslovil, aj keď jeho výtvarnícky rozbor v istých kruhoch má ďaleko vyššiu cenu, aku u mňa. Jedná sa však o hodnotný dokáč, ktorého hodnotenie si ponechám.