• Thriller

Zombie Apokalypsa (2009)

Úplne zbytočne a komplikovane kritizovaný zombie clip " de France ". Je zrejmé , že " horda " sa plaví po vodách , ktoré rozvírila Milla J. so svojím Residentom a Danny B. k tomu prisypal svojich 28 dní. V dnešnej dobe sa toho kolo živých / mŕtvych veľa nevydupe -nehovoriac o tom , že cam / style je zaužívaný , až by som povedala - preužívaný , zabetónovaný a otravný zároveň , ak k tomu prirátam vzdialený , akoby Besson producent / feeling - tak je to len ďalší krvavý výlisok z továrne , kde sa rodia zombíci. Zombie tému nestíha už ani papá Romero ( no počkám si na druhý dych ). Fandím však každému jednému režisérovi , ktorý sa pustí do týchto mútnych filmových vôd. Čiže takto - je to pohodová sobotňajšia zombie noc ( pre Mňa ) - kryštálová 3ka

Zvířecí zuřivost (1988)

Jednoznačne z nenápadných , ten najnápadnejší slash, ktoré ponúkli 80te roky.

Torture Room (2007)

Pomerne úchylná , no výrazne amatérska záležitosť , kde " gro " celého snímku je stresovaná , uplakaná , intenzívne mučená a skúšaná ( nepresvedčivá ) bárbina. Režisér mal toho očividne napozeraného dosť , no talentu už pomenej. Viem si predstaviť ( vlastne ani nemusím ) , ako by si s danou témou poradil režisér z krajiny , kde vychádza slnko.

Mysteries of Angels and Demons (2009)

Nadupaný a na infá bohatý dokument o tom , prečo sa jedna strana nemá rada s tou druhou , kde sa to celé načalo a o čom to celé vlastne je. V istých chvíľach som mala pocit , že to už mám načítané , no takéto " you must know " dokumenty jednoducho milujem.

Beyond Vanilla (2001)

Sexualita a všetko , čo s ňou súvisí...výpovede , spovede , nápovede...k tomu pribalené motivácie aj inšpirácie o tom , akou neoddeliteľnou súčasťou života je sex a všetky jeho odnože. Dokument , ktorý nie je šokujúcou , no skôr úprimnou a pravdivou výpoveďou tých , ktorí to povedať chceli a mali na to " gule ". Samozrejme , celé je to preložené foto-galériou a in-action ( cut in the act ).Nenudila som sa , no nájdu sa aj lepšie kúsky , týkajúcich sa danej témy.

Jigsaw (2002)

Spočiatku Mi FULL MOON v celku fungoval ( CASTLE FREAK , PUPPET MASTER 1-Y , LURKING FEAR ....) no v dnešnej dobe ,presýtenej neuveriteľným množstvom undergroundových spoločností , Mi jeho produkcia pripadá silne podpriemerná. Ak by som som námatkovo hodila do šejkra len ASYLUM , KILLFLIX , SUBROSE a FULL MOON , vynechám ďalšie nemecké , austrálske...tak v odtoku skončí SUBROSE ale v tesnom závese bude žiaľ aj F.M. Tento počin prežehlený titulom " SCARECROW " a jemu podobným , akoby dával priestor na zviditeľnenie sa , bezúhonným hereckým (anti)talentom.Zúfalo prekecaná záležitosť s plastovým ústredným " hrdinom " a somráckym záverom , kedy si pravdepodobne scenárista uvedomil , čo to vlastne stvoril.

The Collingswood Story (2002)

Parádny dôkaz toho , že nie je potrebné pobehovať po lese ( B.W.P. ), alebo vyčkávať v spálni na X-násobný , či Y-dimenzionálny scary výplach...úplne postačí monitor , cez ktorý sa posnažíš , dať si svoj vzťah s partnerom do režimu "play " no a k tomu nevyhnutná " from beyond " prilepená vedma , ktorá Ti napovie , ako sa z toho nedostaneš - a ani netušíš , ako veľmi...sa z toho nedostaneš. Po dlhej dobe som rada , že som stretla projekt , nepochovaný rozpočtom. Marco - thx !

Cannibal Maniac (2003)

Ďalší z nespočetného množstva amatérskych kúskov , ktoré sú páchané fanúšikmi , pre fanúšikov , ale hlavne pre zábavu a s ňou spojenú recesiu. Niektoré pôsobia , akoby boli nasnímané pod väčším ,alebo menším vplyvom legálnych , či nelegálnych užívacích látok. A práve tento " shot " na Mňa takto pôsobil. Maník nájde v lese malú dózu , ktorej žiarenie vyvolá v jeho tele kanibalistické chúťky...no a ďalej sa toho veľa za tých pár minút neudeje...samozrejme mimo pomerne vydareného gore a pripáleného záveru.

Rejkjavík (2009)

Pestrá a zároveň priblblá paleta rôznorodých postavičiek a charakterov sa rozhodne pokochať sa pohľadom na veľryby v ich prirodzenom prostredí. Netušia však , že je to zároveň aj prirodzené prostredie jednej z najpošahanejších rybárskych posádok v dejinách ak nie aspoň filmu , tak rybolovu určite. A tak sa namiesto pohľadu na more , zahľadia sekere , harpúne a rôznym iným vražedným " pomôckam " priamo medzi oči. Gunnar do tej posádky zapadol , akoby s ňou vyrastal a svoj síce krátky , no bolestivý part si odohral dôstojne. Ja osobne by som to nekategorizovala ako slasher - skôr taký " fishploitation " ( to je samozrejme len Moje zatriedenie )....inak , je to pekne červené, no a aj prostredie urobilo svoje , čiže 4ka.

Seizure (1974)

Bez zbytočného explicitného násilia natočený horrorový thriller , na desaťročiami overený námet - " STRANGERS IN MY HOUSE ". Rodinnú idylku spisovateľa horrorových románov naruší skupinka podivuhodných ľudských karikatúr vrátane "namakaného černošského wrestlera a ( asi ako protipól ) indo / arabského ( ? ) liliputána. Nikto z rodinky ale netušil , že papá mal vidiny už pri písaní knihy a tie sa až priveľmi zhodovali s realitou. Príbehov zmagorených horrorových spisovateľov je nespočet , no tento je podľa Mňa najsugestívnejší , kde balvanom ovalená psychika uhrá aj part za ( v tomto prípade ) efekty. Mimoriadne sympatický pokus režisérskeho veterána , ktorý takto dokázal , že ak chce - dokáže si poradiť aj s týmto žánrom. GOOD JOB OLIVER !