• Thriller

Dawn of an Evil Millennium (1988)

Démonicky zbesilý a psychotický surreál , chrliaci jednu neuveriteľnú obrazovú a farebnú koláž za druhou. Hystericky zrýchlený ( doslova ) a niekedy zámerne vtipný kraťas , ktorý by si v pohode s nápadmi vystačil na celovečerák.

Death Shock (1981)

Snímok bez úvodu, bez deja , no s nekonečne dlho očakávaným záverom. Celá minutáž bola " presúložená " a rádoby okult / rituál pozostávajúci z masírovania bielym / červeným "vínom" poliatej nahej ženskej hrude a končiaci ( tragickým filtrom nasnímaným ) zapichnutím - zavŕšil toto filmové dielo skazy. Bodík , lebo bolo už aj horšie a určite aj bude. P.S. Je na zamyslenie , že údajne existuje aj 2ka - no mne sa nad tým zamýšľať vôbec nechce .

Strážci hrobky (2010) (TV film)

Ďalší syfy " vyšľahanec " tentokrát s prerastenými červami , ktoré môže zastaviť len vášnivý archeológ , aby získal , po čom jeho ego túži. CGI tentokrát mierne nad bežnú TV produkciu ( pekné tlamy ). Mňa tieto TV filmíky neurážajú - veď neúnavne zabŕdajú do žánru , ktorý mi je blízky , aj keď niekedy s mimoriadne kolísavým úspechom. Na silnejšie hodnotenie by to vyzeralo , len ak by spáchali megatrailer z vychytávok všetkých doterajších syfy ( samozrejme horrorových )snímkov .Proste - ak by ti vykradli byt a nechali len telku , satelit a posteľné prádlo - tak môže byť.

Mad Doctor of Blood Island (1968)

Myslím , že by si to tie 3 bodíky aj zaslúžilo za tú krvilačnosť , pomerne slušnú masku a gore efekty , no žiaľ kamera sa tentokrát dostala do rúk ( skôr by som povedala do jednoprstej ruky ) nešťastníkovi , ktorému pravdepodobne ešte aj ten manuál na obsluhu odniesol prievan. Zvýrazňovanie napätia neustálym ( rozumej - neprestajným ) zoomovaním detailov a to v sekundových intervaloch - tak to je dôvod , prečo sa k tomuto titulu už asi nevrátim.(škoda )

The Ravager (1970)

Vientamský ( ? ) veterán si do svojho batoha pri návrate z vojny pribalil aj smiešny " neuveriteľne otrasný " zážitok , pretože sa stal svedkom smiešneho " neuveriteľne krutého " znásilnenia. Miesto toho , aby asistoval , alebo celému tomu divadlu aspoň zabránil , tak získal akurát celoživotnú traumu , ktorá mu zmrzačila myslenie a pohľad na erotiku a sex. Celý snímok je preložený nahými ženami a vôňou dynamitu. Je to jednoznačný grind , ktorý fanúšikov bez veľkých očakávaní nesklame. Bodík pridávam za to , že holohlavý magor bol sympaticky málovravný a ďalší bodík za "parádnu " a úsmevnú aplikáciu bojovej stratégie v civile.

Jedovatý nepřítel (2008) (TV film)

B. Drago si nevie nájsť destináciu na herecky zaslúženú dovolenku , tak odcválal priamo na zinscenovaný " rozdivočelý " západ. Nevyšlo mu to - prekazili to totiž digi/hady. Úsmevná filmová fraška , preplnená kompletným westernovým klišé odpozeraným asi z rádia. Ak by som opomenula jasnú inšpiráciu skvelými " TREMORS " - dala by som 2 - takto ich dám aj tak - lebo TV blbinka - a silná ! P.S. Ten tieň " TOMBSTONE " je veselo nápadný.

Never Sleep Again: The Elm Street Legacy (2010)

V podstate nič , čo by si fanda nevedel zistiť sám ( snáď mimo ten vizuál ). Nebola som fanynkou série a ani nebudem - no pár vychytáviek sa určite nájde...myslím si však , že ak sa pred tohtoročnou HW premiérou vykopne dokument obsahujúci len blah-blah - v podstate všetkých , ktorí Freddyho ulicou čo i len prešli , alebo o nej počuli - tak je to diagnóza HP ( Hladná Peňaženka ). Ale pre fanúšikov série - parádny " FULL - ELM / BONUS - SERVICE ! "

Beware! The Blob (1972)

...tak pre Mňa veľké prekvapenie - TV herec a režisér , slávny J.R. si strihol pred ropou zaliatym Dallasom sci-fi horčík ??? Týmto vtipným pokusom strčil do kapsy nejedného súčasného amatérskeho horrorového snaživca , odvážne blúdiaceho okolo x-krát prevareného námetu. Áno - je to naivné a "hmota " je sympaticky " blbá "...no Mne je to jedno - dallaský klobúk dolu.

Meadowoods (2010)

...no - tentokrát tomu , až predimenzovaná autentičnosť ( B.W.P) skôr uškodila - a to , aj na zero budget. Nebyť tej záverečnej " párminútovky " tak by som potvrdila ten bodík - takto vysypem 1,5

Lidská stonožka (2009)

...pomerne primitívne spracovaný námet , no na druhej strane H.C.disponuje primeraným množstvom úchylností , takže nenáročné cieľové publikum zasiahne spoľahlivo.