Odpojit (2012)

Už je to pěkných pár měsíců, co jsem neviděla film který je tak realisticky krutý, že ho prostě musíte polovinu probrečet (nebo k tomu aspoň mít blízko). Problém vidím v tom musíte - je zde totiž patrná jasná prvoplánovost, která poněkud kazí dojem... Každopádně jinak to asi ani nešlo.

Apokalypsa v Hollywoodu (2013)

Pro tentokrát mi český název přijde ještě trefnější než ten původní. Pravdou je, že pokud člověk nemá alespoň základní přehled o účinkujících hercích, může přijít o poměrně podstatnou část vtípků a narážek. Každopádně i přes velkou dávku trapných fórku má Apokalypsa v Hollywoodu svoje kouzlo, které je dost možná dáno velkou dávkou sebezesměšnění hlavních aktérů.

Po životě (2009)

Po životě se v průběhu rozpadá na stále víc a víc neforemných kousků, které nikdo nelepí zpátky dohromady. Překvapivé je, že i přes podivné finále a to, že film vlastně nedává moc smysl, udrží po celou dobu divákovu pozornost. 3* za hutnou atmosféru a poutavý vizuál.

Muži v naději (2011)

Po první dost nudné polovině filmu se začne aspoň něco dít. Naneštěstí jsem přesvěčená o tom, že vše co mohly tyhle zamotané "podváděcí" komedie nabídnout, bylo už velmi dávno vyčerpáno... Ale dobře, když se podívám na českou konkurenci, stojí si Muži v naději celkem dobře :)

Vlk z Wall Street (2013)

Tahle několikahodinová pařba se spoustou kokainu vás vtáhne přímo do sebe, až máte pocit, že si užíváte stejně jako hlavní aktéři. Problém přijde ve chvíli, kdy se žánrová ručička začne od komedie překlápět vážnějším směrem. Čekáte totiž, že tempo filmu zůstane pořád stejné a bezlítostně vás vytrhne ze zasněžených oblak rovnou do náruče kruté reality, kde vás rozdrtí na prach - no a ono nic. Dramatická část prostě dost pokulhává za tou komediální a to je škoda...

Pět minut v nebi (2009)

Super nápad, ale zpracování už tak super nebylo. Celkově bych film označila jako "sledovatelnou nudu".

Konkurenti (1992)

Až příliš utahané a ukřičené, bez možnosti vytvořit si k některé z hlavním postav nějaký pozitivní vztah. No - obchodní zástupci to určitě nemají lehké, ale je zjevné, že to dělají lidé s určitými (podle mě ne příjemnými) charakterovými vlastnostmi. Navíc jsem film viděla s tak otřesným dabingem, že to určitě také hraje roli v mém hodnocení....

Vyvolený (2000)

Příjemný superhrdinovský film, odehrávající se v reálném světe. Atmosféra je celou dobu uměle držena na dost ponuré hladině snad aby víc vynikal kontrast celého filmu. Strhující je každopádně pouze finále, ale i tak stojí za to vydržet a film zhlédnout.

Hon (2012)

Problém není ani tak to, jestli se podobný příběh mohl stát u nás nebo v Dánsku nebo kdekoliv jinde, ale spíš ho vidím v tom, že se jeho slabší verze děje kdekoliv na světě každý den. Jen se zamysleme, kdo z nás si nikdy trochu nepřisadil na cizí účet, anebo alespoň soucitně nepokyvoval hlavou, když slyšel zjevné pomluvy? To že každý raději kopne do cizího, než aby si přiznal, že jeho vlastní život je ještě horší, je jednou z těch méně příjemných vlastností lidstva. Je obdivuhodné, že někdo dokáže toto téma zpracovat tak, že si získá široké publikum a pozitivní ohlasy. Za mě 95%.

Rivalové (2013)

Pravdou je, že Rivalům není co vytknout. Skvělý příběh, skvělá psychologie postav, skvělá kamera, má to spád, napětí no prostě všechno... Přesto mi k 5* něco chybí....