Přestupný rok (2010)

Romantická "komedie" bez jakéhokoliv nápadu a originality. Dobrá tak možná pro někoho, kdo se potřebuje ujistit v tom, že zamilovanost je pomýlený stav mysli.

Prci, prci, prcičky: Školní sraz (2012)

V rámci daného žánru a dané série je školní sraz překvapivě dobrý. Originalita nebo nepředvídatelnost sice veškerá žádná, ale zato se zde najde pár vtipných okamžiků a těch vyloženě trapných je zde opravdu poskrovnu. Celkově se jedná o celkem uspokojivý film...

Angel-A (2005)

Angel-A jede krom slibného začátku ve stále stejných monotónních kolejích, které s výjimkou jedné jediné myšlenky nenesou nic zásadního. Ke zvratu dochází až na samotném konci, kde se Angela projeví jako pořádná hysterka a všechny sympatie, které jsem k ní v průběhu cítila se rázem rozplynuly. Se sympatiemi se rozplynul i nějaký hlubší smysl filmu, takže ho nakonec spíš beru jako vcelku příjemnou procházku Paříží.

Kouzelná chůva Nanny McPhee (2005)

Pohádka která je zaměřená čistě na děti, které se u ní musí královsky bavit. Mě jako odrostlejšího diváka sice tolik nenadchla, ale nemůžu popřít její kvality.

Total Recall (2012)

Total Recall postrádá dobrý příběh, napětí a zábavnost. Celkově má snad jenom totálně nevyužitý potenciál.

Velký Gatsby (2013)

Ne že by Gatsby neobsahoval určitou poetiku, ale spousta věcí mi v něm přišla až příliš na sílu. Nejvíc mi asi neseděly ty ohromné párty ze začátku - prostě jsem se vůbec nedokázala vžít do dané doby. Nakonec vše vypadá tak zvláštně vyumělkovaně (jasně jeden by řekl, že to byl záměr - takový Gatsbyovský snový svět), že divák prostě musí odpoutat pozornost od toho hlubšího, co se film snažil říci. Osobně mám dost smíšené pocity, což vychází jako průměr...

Vévodkyně (2008)

Nemůžu říct, že by mě snad Vévodkyně nebavila, ale viděla jsem jí až po dost srovnatelné Anně Karenině a ruská klasika u mě jednoznačně vítězí. Zpracovávané téma je sice zajímavé, ale podané jaksi chladně a bez citu (snad jako kdybychom se na věc dívali z pohledu vévody). No posuďte sami.

Temné stíny (2012)

Největší problém tohohle filmu je, že celou dobu vlastně směřuje jenom k tomu, aby vytvořil prostor pro další díl. Po vcelku slibném rozjezdu se děj začíná víc a víc rozpadat, až na konci zbude jen nesmyslná slátanina.

Gravitace (2013)

Jak už zde asi mnohokrát bylo zmíněno, na Gravitaci rozhodně stojí zajít do 3D sálu. Zážitek je z toho opravdu velký. Navíc film není jenom čistá pastva pro oči, ale přináší i něco navíc. Ne že zde byl nějaký dech beroucí příběh - to opravdu ne, jedná se totiž o klasický survival movie, tentokrát ale ve vesmíru. Za to dostaneme pořádnou porci nekončícího napětí. Každopádně myslím, že za navštívení 3D kina určitě stojí a to i přes kraťoučkou stopáž.

Zastav a nepřežiješ 2 - Vysoké napětí (2009)

Opravdu hodně nepovedený mladší brácha původního Zastav a nepřežiješ. Jeden by čekal, že když už autoři vymyslí poměrně zábavnou příčinu toho, proč Jason Statham nemůže ani trochu zpomalit tentokrát, nemůžou už nic zkazit. A omyl! Opak je pravdou a to i přes to, že se v tomto filmu nenalézá ani špetka originality. Prvním a snad největším problémem je to, že se občas snaží vykreslit nějakou z vedlejších postav a to se ani v jednom případě ani trochu nedaří, protože všechny se chovají tak strašně nepravděpodobně, až je to neuvěřitelné. Dalším problémem je výskyt scén (pár jich je v průběhu filmu a jedna na závěr), kdy se dějí věci které do filmu ale vůbec nepasují. Osobně to beru jako snahu o nadsázku a určité zesměšnění sebe sama, ale ani v jednom případě se to ani trochu nevede. Celkově nemůžu pokračování nadupané akční časovky hodnotit jinak, než negativně ... 20 % je možná až moc.